• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z rozplanowaniem torowiska w programie SCARM

Max.pietrowski

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam jestem w trakcie projektowania makiety i dopadł mnie problem przy planowaniu prostego odcinka toru chodzi dokładnie o fragment na 2 torze od dołu czyli tam gdzie ich nie ma, mianowicie nie wiem jakie tory dobrać, rozpatrywałem wariant w którym dałem R2 zamiast R3 niestety wtedy wychodzi nierealistycznie wąski peron, i moje pytanie brzmi czy pomożecie mi zaplanować ten tor właśnie w programie SCARM. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
makieta problem.png
makieta problem 2.png
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#3
Tor jak tor ale jak już wjedziesz na wewnętrzny to z niego nie zjedziesz. Po co się męczyć z zewnętrznym kółkiem skoro cała dramaturgia makiety będzie się działa tylko na wewnętrznym ;) ...chyba, że jakieś manewry na W3..
 

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.388 0 0
#5
Problem można rozwiązać na przykład tak jak na załączonym obrazku.
Założyłem, że zwiększenie szerokości układu torów o 3cm jest dopuszczalne.

Uwzględniłem uwagę @Adam Okuń dotyczącą możliwości powrotu z jednej pętli na drugą.
Uwaga @Andrzej Witowski jest w tym układzie łatwa do zaimplementowania - Twój wybór.
 

Załączniki

Podobne wątki