• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Problem z programem Scarm

Reakcje
42 4 10
#1
Ostatnio pobrałem program Scarm do planowania makiet. Wziąłem się za projektowanie i niestety nie wiem jak zrobić budynki. Widziałem także na zrzutach ekranu innych kolegów tabor kolejowy, ale nie wiem czy to też pochodzi z tego programu. Czy ktoś jest w stanie pomóc?
 

Zoom

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
U mnie działa.
Może najprościej
1. U góry nad torami rozwinąć menu i znaleźć "kształty"
2. Zaznaczyć prostokąt
3. Kliknąć myszą na planie torów i trzymając przeciągnąć
4. Wypełnić parametry.
 

Zoom

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Budynki tworzy się przez zwykłe figury geometryczne.
Cytując:
You can draw figures in order to create buildings of train stations, houses, industries, etc. together with all needed roads and infrastructure

Czyli możesz tworzyć figury, żeby stworzyć budynki stacji kolejowych, domy, fabryki itp.

Co do pociągów, to chyba trzeba doinstalować "Model trains simulator". Jest wersja darmowa (pewnie cieniutka) i wersja za 30 USD.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#6
A czy ktoś posiadający ostatnią darmową wersję SCARM, tzn. 0.9.36, lub najbliższą tej, wspomógłby potrzebującego ?? Please.
Mam 0.9.30a i jest problem, po uruchomieniu zgłasza błąd 'out of system resources" i nie pokazuje bibliotek. Kicha.