• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Problem z podłączeniem br 23

Solek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Niedawno kupiłem sobie model parowozu br 23 podczas kupna poprosilem sprzedającego żeby ją u siebie puścił i u niego działała u mnie nie chce.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#3
Znaczyło to by,że jednak problem jest po Twojej stronie?
W przypadku sterowania w analogu:
-zasilacz (jego sprawność)?
-podłączenie zasilacza do torowiska?
-czystość główki szyny?
-połączenie torowiska?
W przypadku sterowania DCC
-problemów może być jeszcze więcej?:confused:
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

Solek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Znaczyło to by,że jednak problem jest po Twojej stronie?
W przypadku sterowania w analogu:
-zasilacz (jego sprawność)?
-podłączenie zasilacza do torowiska?
-czystość główki szyny?
-połączenie torowiska?
W przypadku sterowania DCC
-problemów może być jeszcze więcej?:confused:
Dzisiaj jak ją podłączyłem do torow to kawałek pojechała ale sterować nią nie można
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#6
Pozostaje (chyba) dokładne przeczyszczenie torowiska oraz kół zbierajacych prąd z torowiska (te z blaszkami).
Sam czyszczę (z dobrym skutkiem)białym denaturatem (zarazem czyści i odtłuszcza).
Jeszcze raz sprawdź połączenia od zasilacza po połączenia odcinków torów.Być może ten model wymaga b.dobrego połączenia napięciowego?
Jeżeli możesz to przetestuj model na innym (nie połączonym z makietą ) krótkim odcinku toru.
Jeżeli pojedzie ,tzn.że są kłopoty z torowiskiem makiety.
Model z nie zamontowanym kondensatorem (tzw."UPS")wymaga bezwzględnej czystości toru,kół oraz pewności połączeń.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

Solek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Pozostaje (chyba) dokładne przeczyszczenie torowiska oraz kół zbierajacych prąd z torowiska (te z blaszkami).
Sam czyszczę (z dobrym skutkiem)białym denaturatem (zarazem czyści i odtłuszcza).
Jeszcze raz sprawdź połączenia od zasilacza po połączenia odcinków torów.Być może ten model wymaga b.dobrego połączenia napięciowego?
Jeżeli możesz to przetestuj model na innym (nie połączonym z makietą ) krótkim odcinku toru.
Jeżeli pojedzie ,tzn.że są kłopoty z torowiskiem makiety.
Model z nie zamontowanym kondensatorem (tzw."UPS")wymaga bezwzględnej czystości toru,kół oraz pewności połączeń.
Wczoraj zrobilem male torowisko i nic ale dzieki przeczyszcze kola i tory
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#8
Odwróć model "na plecy" i przy pomocy kabli zasilajacych podaj napięcie bezpośrednio na koła zasilajace.Powinny zacząć się obracać.Czynnośc tą najlepiej wykonać z pomocą drugiej osoby.Jeżeli te rady nie pomogą to pozostaje (niestety)odniesienie modelu do sprzedawcy i powtórne sprawdzenie go na jego torach i zasilaczu.
Być może że w trakcie "transportu"model uległ uszkodzeniu?
 
OP
OP
S

Solek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Odwróć model "na plecy" i przy pomocy kabli zasilajacych podaj napięcie bezpośrednio na koła zasilajace.Powinny zacząć się obracać.Czynnośc tą najlepiej wykonać z pomocą drugiej osoby.Jeżeli te rady nie pomogą to pozostaje (niestety)odniesienie modelu do sprzedawcy i powtórne sprawdzenie go na jego torach i zasilaczu.
Być może że w trakcie "transportu"model uległ uszkodzeniu?
Tylko ze ja mam trix c gleis ktore zakonczone sa takimi blaszkami
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#18
Czy nie masz czasem problemu z tzw."trzecią szyną"?
Być może tzw."łyżwa"lub "płoza" znajdująca się pod lokomotywa najzwyczajniej nie "łaczy" sią "ząbkami"w torze?
Być może trzeba ją doregulować?
Ten system działa na zasadzie przepływu prądu przemiennego przez obie szyny oraz znajdującą się pod lokiem "płozą"dalej "ząbkami" i powraca do zasilacza.Jeżeli tutaj nie będzie pewnego połączenia to naturalne że model nie będzie prawidlowo jeździł.
Ale tutaj niech się wypowiedzą ci,którzy ten system bardziej odemnie znają?
(Trzeba było od razu napisać że posiadasz system Marklin tak jak pytał się "bankier9a",uniknelibyśmy nie potrzebnej pisaniny i domysłów.:(
Bylem przekonany że posiadasz "zwyczajne"analogowe sterowanie Piko na prąd stały)?
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

Solek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Czy nie masz czasem problemu z tzw."trzecią szyną"?
Być może tzw."łyżwa"lub "płoza" znajdująca się pod lokomotywa najzwyczajniej nie "łaczy" sią "ząbkami"w torze?
Być może trzeba ją doregulować?
Ale tutaj niech się wypowiedzą ci,którzy ten system bardziej odemnie znają?
Ale ja takiego czegos w tym modelu nie mam widac to dopiero pod kolami