• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z oświetleniem - ESU LokPilot V4.00 #54614

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#21
Według opisu na stronie, obecnie produkowane dekodery LokPilot standard, V4 i V4 DCC mają 4 wyjścia do świateł: standardowe "przednie światło" i "tylne światło" (włączane kierunkowo za pomocą F0) oraz dwa dodatkowe AUX1 i AUX2 włączane F1 i F2. Dodatkowo wersje MTC 21-pin mają dwa wyjścia logiczne AUX3 i AUX4. Ten mój stary LokPilot basic ma tylko jedno wyjście dodatkowe AUX1 i to działa normalnie. Ale oprócz tego wciśnięcie F2 powoduje zaświecenie diody AUX4 - ale tylko na testerze! Jak podłączyłem przez tę moją płytkę, dioda AUX4 nie świeciła, a jak próbowałem przewodem podłączonym do wejścia AUX4 testera dotykać wyjść lutowniczych z kolejnych AUX mojej płytki, to też nie znalazłem takiego, żeby dioda się zaświeciła. Stąd moje pytanie: co powoduje włączenie tego AUX4 na testerze i którym wyjściem z dekodera to idzie?
 
OP
OP
Badylek

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
101 0 2
#22
Dzisiaj ponownie zresetowałem dekoder i zaprogramowałem go za pomocą systemu PIKO SmartControl i zadziałało :) NARESZCIE !!! Wszystkie CV ustawione według instrukcji, być może problemem była myszka Roco.

Bardzo dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. (y):)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 5
M
DCC 4
DCC 1
DCC 2
DCC 16

Podobne wątki