• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

problem z lokomotywa

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#1
Po postanowieniu na tory lokomotywa jeszcze przed programowaniem wydaje dziwny odgłos tak jakby z silnika.W trakcie programowania dźwięk milknie by po całym etapie programowania pojawił się znów. Lokomotywa po programowaniu nie jeździ , jedynie co świecą się wszystkie światła i słychać brzeczenie z silnika .Po wcisnieciu stop na multimausie lokomotywa kawałek podjeżdża ( bez brzeczenia z silnika) po czym wszystko milknie.Co mogłem zrobić źle , jaki może być powód takiego zachowania.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#2
A czy ta lokomotywa na pewno ma dekoder? Brzęczenie to typowy objaw modelu bez dekodera, postawionego na torze, zasilanym "cyfrowo".
 
OP
OP
slavko1111

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#3
Dokładnie tak było.Po nr. kat. model miał być wyposażony w dekoder , dopiero po jego rozebraniu okazało się że brak dekodera , a gniazdo jedynie było zaslepione. Już zgłosiłem temat moderatorowi do usunięcia.Dzięki
 
Ostatnio edytowane:

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#5
Podczepie się pod temat z moim problemem. Otóż lokomotywa jest wyposażona w dekoder dźwięku. Po postawieniu na torach lokomotywa reaguje dźwiękowo na ruchu pokrętła MM (dźwięki rozpedzajacej się lokomotywy) oraz śpiewa według wgranych F-ek. Problem mam taki że w tym samym czasie..nie jeździ. Żadnej reakcji mechanicznej:(
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#11
Husarz Roco, z pierwszej edycji. Normalnie leżakuje w gablocie. Chciałem to przewietrzyć parę dni temu i tak mi się odwdzięczył. Wcześniej jeździł bez problemu
 
D

Docteur

Gość
#13
W tych modelach można ruszyć silnikiem bez zdejmowania budy, wystarczy odwrócić na "plecy" i widać jedno koło zamachowe. Kabli do silnika nie ma co sprawdzać, jeśli pamięć mnie nie myli, to jest zasilany z płytki za pomocą sprężynek.
 
Reakcje
38 2 0
#16
Na zdjęciu masz odbieraki prądu.Te są w porządku bo dekoder działa.To złote tam głębiej to koło zamachowe,spróbuj nim przekręcić.Sprężynki są między płytką a silnikiem.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#17
Ciekawe..poruszałem kołami zamachowymi i po dotknięciu kół, silnik z wielkim wysiłkiem popracował może przez dwa obroty i stanął. Powtórzylem nawet kręcenia kołami zamachowymi ręcznie i za każdym razem efekt był taki sam. Teraz sobie przypominam że chyba taki sam objaw był za pierwszym razem jak ja postawiłem na torach te parę dni temu.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
#19
Odłącz przeniesienie napędu i zobacz czy silnik działa poprawnie w analogu, a potem w DCC. Będziesz miał pewność, że z silnikiem jest wszystko Ok.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#20
Mam tylko Roco MM. Czy zwykły zasilacz 12/16V plus dwa kabelki ujdą jaka zasilanie analogowe
Jak poruszam ręcznie walkami to wszystkie zębatki się kręcą bez problemow.
Jak odłączyć przeniesienie napędu:oops:?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 9
DCC 3
DCC 16
DCC 2
DCC 16

Podobne wątki