• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z kablem do Multimouse ROCO

Jarek512

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam

Mam problem z kablem od Multimause Roco łączącym pilot z rozdzielaczem. Podejrzewałem że jest naderwany. Kupiłem kabel 6 żyłowy ze znormalizowanymi końcówkami, taki jak poprzedni. Sprawdzenie kabla wykazało że wszystkie żyły przewodzą prąd. Niestety, po podłączeniu do sterowania nie działa on. Nie mam pojęcia dlaczego. Czy ten kabel z Roco jest jakoś specjalnie przystosowany?. Czy ma inaczej połaczone żyły? Ten nowy kabel ma 3 metry długości - stary był 2 metrowy.

Czy ktoś wie cos w tym temacie?
Pozdrawiam,
Jarek512
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#3
Jak kupiłeś kabez z przeplotem, to pewnie spaliłeś już coś.
Kabel Roco jest bez przeplotu.

__________________________________________________
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie
 
OP
OP
J

Jarek512

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Nie wiem niestety czy jest to kabel z przeplotem czy bez. Teoretycznie wyglądaja tak samo - ten nowy jest tylko w kolorze białym.

Jak podłączyłem ten stary kabel to Multimause świeci tylko pokazuje bład nr 13. Jak podłaczam pod nowy kabel to w Multimause jest cisza.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#5
ERR13 - Brak centralki w szynie X-PRessNet. Występuje problem z myszką podłączoną do wyjścia Master. Odłącz myszkę i ponownie ją podłącz. Sprawdź adresy urządzeń w szynie X-BUS.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#6
Weź wtyczki i porównaj kolejność kolorów kabelków.
Jak są w tej samej kolejności - kabel bez przeplotu
Jak w jednej wtyczce kolejność kolorów jest całkiem inna niż w drugiej - kabel z przeplotem.

Na moje oko manipulator możesz już oddać do naprawy - pogadaj z Martinezo (na tym lub drugim forum).

__________________________________________________
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie
 
OP
OP
J

Jarek512

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
gbbsoft napisał(a):
Weź wtyczki i porównaj kolejność kolorów kabelków.
Jak są w tej samej kolejności - kabel bez przeplotu
Jak w jednej wtyczce kolejność kolorów jest całkiem inna niż w drugiej - kabel z przeplotem.

Na moje oko manipulator możesz już oddać do naprawy - pogadaj z Martinezo (na tym lub drugim forum).

__________________________________________________
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie

Sprawdziłem - kabel z przeplotem - kolory się nie zgadzają.
Dziękuję za pomoc.
A czy można kupić kabel bez przeplotu?

Jarek512
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#10
Blue napisał(a):
Myślę, że taki kabel o dowolnej długości przyrządzą w każdym sklepie z osprzętem telefonicznym za ok. 10 zł.
Na pewno... Mi przyrządzili... :D

__________________________________________________
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#12
gbbsoft napisał(a):
Na moje oko manipulator możesz już oddać do naprawy
Gdy się przyjrzeć sygnałom na złączy RJ to mozna zobaczyć że zostały zamienione linie A, B transiwerów RS485 (np MAX485), co uniemożliwia transmisje ale nie uszkadza nadajnika ani odbiornika, co więcej nie blokuje innych manipulatorów. Ponadto zostały zamienione linie zasilania (GND z zasilaniem, najczęściej +12...17V). Na szczęście w manipulatorach przed stabilizatorem jest włączona szeregowo dioda zabezpieczająca przed takimi sytuacjami.
Reasumując: odwotne wykonanie kabla nie uszkodzi manipulatora.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 21
DCC 3
DCC 16
DCC 2
DCC 16

Podobne wątki