• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z gagarinem Gutzolda Br220

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#1
Witam!
Prośba o pomoć :D Mam w swoich zbiorach 2 gagariny Gutzolda jednego kupilem pół roku tem drugiego teraz.Ten pierwszy chodzi cicho a drugi znacznie głosniej.Czy ktoś z was borykał sie z takim problemem??Jak tak to co jest przyczyną??Ich jazda nie jest rownomierna.Ten kupiony teraz troszke wolniej jeździ.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#2
Jak chcesz, by ktoś Ci pomógł, to przybliż problem. Na przykład istotne może być to, czy jest to Gutzold z nowej produkcji (które w odniesieniu do napędu uchodzą za bardzo dobre), czy też może jest to Gutzold ze starej produkcji, takiej sprzed 20 lat? To naprawdę zasadnicza różnica.

Druga istotna sprawa, to czy ten ostatnio kupiony model jest nowy, czy używany?

A sterowanie pod analogiem czy cyfrowo?

Napisz więcej szczegółów, to łatwiej komuś będzie Ci pomóc.
 
OP
OP
Darth Maul

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#3
Oczywiscie ze to nowa produkcja Gutzolda.Oba były kupione jako nowe, jeden u makieciarza drugii na allegro tez jako nowy troche sie znam i umiem po sladach na kołach wywnioskować czy był uzywany czy tez nie.Wiec nowka.A sterowania uzywam analogowe.
 
OP
OP
Darth Maul

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#5
Przyznam sie szczerze ze nie wiem co to jest "fetu" :D Pierwsze zebatki w wozkach sprawdzałem czyli te od zestawow kolowych,porownywalem z drugim gutzoldem od makieciarza i wszystko jest identyczne.Czekam na dalsze informacje. ;)
 
Reakcje
9 1 0
#6
Najlepszy test to demontaż silników w obu modelach. Jeżeli jeden z nich chodzi głośniej, to wyjaśnia sprawę. Mimo że od tego samego producenta, każdy egzemplarz może zachowywać się inaczej. Jeżeli oba silniki pracują z jednakową głośnością, winę ponoszą większe opory mechanizmu w tym nowszym modelu. Właśnie nadmiar gęstego "fetu" (czytaj smaru) może zwiększać opory i doprowadzać do głośniejszej pracy silnika.
 
OP
OP
Darth Maul

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#8
Okazuje sie ,że silnik tego nowego gagarina chodzi głosniej od tego kupionego wczesniej.A silniki są te same.Zrobiłem tak jak radził kolega Mandylion .Więc co radzicie??Czy to jakas znacząca wada silnika??
 
Reakcje
9 1 0
#9
Jeżeli jazda lokomotywy jest równomierna (bez szarpania) nie ruszałbym tego. Prawdopodobną przyczyną może być tu zbyt mocny docisk szczotek, ale może niech ktoś bardziej kompetentny się wypowie. Z tego co mi wiadomo Gutzold pakuje dobre jakościowo silniki Buhlera, lepsze niz Roco. Sam mam 2 lokomotywy Gutzolda, są głosniejsze od Roco, ale ich jazda jest bardziej płynna. A odgłosy silnika całkiem przyjemne w odbiorze.
 

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
hehe co odpowiedz to inna opinia

ja mam z kolei gutzold st44 i br155 - obie jezdza znacznie ciszej niz roco, super plynnie i chyba najbardziej realistycznie obok trixa - sterowanie cyfrowe
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 20
Tabor 3
Tabor 1
Tabor 6
Tabor 16

Podobne wątki