• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kształtowanie terenu Problem z Górami

bobek

Użytkownik
Reakcje
72 0 0
#1
Witam mam problem ze
zrobieniem gór na
module nie wiem od czego
zacząć i jakie środki użyć :oops: :oops:
bo mój moduł właśnie w tym miejscu staną

Prosił bym o pomoc i wyrozumiałość :grin: :grin:
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
bobek napisał(a):
prosił bym o jakieś informacje do zrobienia zielemi i skał :cool: ;)
Zieleń ... poszukaj artykułu zieleń na makiecie ... a skały znajdziesz na dworze (najlepiej w jurze krakowsko-częstochowskiej ) ... lub kupisz w sklepie modelarskim formę i masę na odlew ;)
 
A

Anonymous

Gość
#6
Do budowy skał i skałek dobrym materiałem jest styropian ,jako baza do stworzenia kształtu.
Natomiast na powłokę extra materiałem jest klej do płyt gipsowo kartonowych ,jest lepszy od
gipsu ,bo ma porowatą powierzchnie i lepiej chłonie w siebie barwniki .
Można go kształtować na mokro ,rozrabiając w małych ilościach ,i po naniesieniu na styropian
mamy 10-15 minut na ukształtowanie terenu skalnego ,potem klej się ścina .
Do barwienia używam samych pigmentów do farb emulsyjnych ,rozcieńczonych wodą .
Wchłaniają się w masę klejową i potem nic nie brudzą .
Na fotografii przekrój góry .
 

Załączniki

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#7
Skałki1 -oklejasz styropianową czy tam z czegoś innego zrobioną konstrukcję "góry" kawałkami gipsu, ukształtowanymi jak na obrazku. Szczeliny zalepia się dość płynnym gipsem za pomocą pędzelka.

Skałki2 -tak to wygląda praaaawie gotowe :D

Skałki3 -tłuczesz młotkiem jakiś miękki kamień, potem odszczypujesz kawałeczki, aby uzyskać fakturę "prawdziwej" skały.

Skałki4 -oblepiasz jakąs plasteliną, modeliną czy silikonem albo jeszcze czyms innym kawałek kamienia, ostrożnie zdejmujesz, do powstałej formy wlewasz gipsu.

Obrazki z jakiegoś zagranicznego czasopisma, kolejkowego zresztą ;)
 

Załączniki

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
ciekma napisał(a):
Dobrze że kamyczki są przyklejone, bo mogłyby spaść na tory :)
W takich przypadkach terenowych... powinna być skarpa zabezpieczona, tak jak to widuje na Słowacji, czyli mutek oporowy na dole, a ściana skalana okryta siatką drucianą... zabezpieczająca przed zsypywaniem się luźnych kamieni. Co jest częste zwłaszcza po zimie...
W tej sytuacji chyba tak powinno to wyglądać... bo nie wygląda to na odsłoniętą warstwę skał, wychodnię warstwy jurajskiej ;) raczej jak gołoborza, czy rumowisko skalne ... pisze to jako przyszły geolog ;)
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#11
Hmmm jak dla mnie to po pomalowaniu na ciemnoszaro będziemy mieli model gołoborza w Górach Świętokrzyskich. Bobek, jeśli o taki efekt ci chodziło, to jest OK.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#13
Khem, czy wy aby widzieliście gołoborza?
Bo ja tak i nie przypominam sobie, aby były takie strome.
Ale może to dlatego że nie były przyklejone :)))
 

_medyk_

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 1 0
#14
skały pochylenie itp.

Efekt - zabijący, potencjalny pociąg pojedzie jeden raz po takim szlaku (pierwszy i ostatni) Patrząc na skrzywienie szyny widać że kamienie spadają na torowisko często. Czy przed skarpą jest znak "Uwaga spadające kamienie".

Rada pierwsza - wyrżnąc w pień skały. Dynamitu nie używaj.
Rada druga - wyprofiluj zbocze pochylenie 1:1,5. i odsuń krawędź zbocza od osi toru.
Rada trzecia - ponownie przyklej kamienie i pomaluj je.
Rada czwarta - zobacz efekt końcowy, jesli nie bedzie zadowalający wracamy do punktu nr 1.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#15
ciekma napisał(a):
czy wy aby widzieliście gołoborza?
Oczywiście że widziałem, ale nie zauważyłem kleju, więc chyba raczej nie były przyklejone :D . Moja poprzednia wypowiedź nacechowana jest pewną delikatnością. Oczywiście życzę bobkowi, coby zrobił fajne realistyczne "skałki". Rady _medyka_ są bardzo dobre.
 

maniek2587

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Witam mam troszke inny i łatwiejszy pomysł na górę, a mianowicie ja zrobiłem górę z pianki montażowej do okien. Wyszło to wspaniale no i była bardzo lekka. Jej wartośc to 1000 zł.


Pozdrawiam
 

Podobne wątki