• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kształtowanie terenu Problem z Górami

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#22
bobek napisał(a):
oto postępy w pracach :razz:
Widzę, że tworzenie problemów to Twoja specjalność. Dlaczego nie posłuchałeś "aqws9" i nie skorzystałeś z najprostszej metody zrobienia skałek. To co zrobiłeś wygląda źle i sądzę, że nawet jak pomalujesz te kamyczki to efekt będzie raczej marny choć sporo pracy w to włożyłeś.
Jeżeli chodzi o tory to " Medyk" ma rację, po tych torach nie ma prawa nic jeździć o skrajni toru nie wspomnę.
 

Marek Brzezińsk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Cześć!
Jestem początkujący, spróbowałem od wykonania samodzielnie budynku stacyjnego i peronów, prosiłbym o jakąś podpowiedż odnośnie wykonania okien, z góry dziękuję
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#25
Marek Brzezińsk napisał(a):
Cześć!
Jestem początkujący, spróbowałem od wykonania samodzielnie budynku stacyjnego i peronów, prosiłbym o jakąś podpowiedż odnośnie wykonania okien, z góry dziękuję
Chodzi o otwory okienne czy stolarkę? Stolarkę możesz wyciąć laserem z kartonu.
 

panzaj

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Dobrym patentem który wlaśnie testuje jest:pianka montarzowa, gips budowlany, folia aluminiowa(grubsza). Pianka formujemy podstawe tego czego nie bedzie widać. gips budowlany rozrabamy tyle aby go wyrobic UWAGA CZAS PRACY GIPSEM 3min później to już skała się robi. Po nałożeniu warstwy ok 1-3cm przykrywamy wszystko folia delikatnie wciskając, formując. po ok 5 minutach zdejmujemy folie i już mamy skałke. Do rozrobienia gipsu polecam pojemnik po płynie od spryskiwaczy nie trzeba za każdym razem myć tylko postukać i wszyszstko odpadnie.
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#27
Do rozrabiania gipsu najlepszy jest stary patent elektryków - połowa gumowej piłki. Łatwo z tego się pozbyć resztek gipsu, a i po złożeniu miejsca nie zajmuje. Dziś w sklepach narzędziowych / elektrycznych można kupić już gotowe takie połówki kuli z grubszej gumy.
Fajne skałki wychodzą z kawałka wapiennej skały, w Krakowie do znalezienia w okolicach Mydlnik, Zabierzowa...
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#29
panzaj napisał(a):
:LOL: Fajnie tylko szkoda ze ja do Krakowa mam z 500km :shock:
Nie przewalaj.
Przecież kamienie leżą wszędzie. Wystarczy się schylić i podnieść. Mogę podpowiedzieć, że równie dobrze wygląda skruszony stary beton.
A tak przy okazji jak będziesz chodził z nosem przy ziemi i szukał kamieni nadających się na skałki to zwróć uwagę na mchy które właśnie o tej porze zaczynają wzrost i kwitnienie.
 

Vincent

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#30
szelmek napisał(a):
. Przy okazji pracy z piankę, warto pamiętać o utwardzaczu(1), bardzo ułatwia robotę.


spryskiwacz do kwiatków spradza się doskonale w tej roli

Czy mógłby kolega sprecyzować jakiego rodzaju jest to utwardzacz?
 

Podobne wątki