• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? problem z EU46-506 od Piko

Kudlaty

Aktywny użytkownik
Reakcje
672 22 1
#1
Witam

Zakupiłem dzisiaj w dobrej cenie prezentowany model. Wiem że okazja często bokiem wychodzi.

Model porusza się skokami a do tego widać że jedna z przednich osi podskakuje a wraz z nią cały model. W tym momencie dochodzi do przyblokowania modelu.
Przy większych prędkościach strasznie to brzmi.
Zresztą zobaczcie sami, może ktoś z zacnych użytkowników Forum ma solucje na tą dolegliwość.

 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#4
Skoro już wózek masz na wierzchu, to sprawdziłbym czy nie ma on jakiś oporów - kręcąc/obracając elementem, który odbiera napęd z silnika. A może to sam silnik ma trudności z płynnością obracania się? Choć oglądając film i słuchając dźwięków (bardzo rytmiczne) obstawiałbym jakiś problemik w układzie silnik - wózek.
 
OP
OP
Kudlaty

Kudlaty

Aktywny użytkownik
Reakcje
672 22 1
#5
Gdy wózek jest rozłożony nie ma żadnych oporów, gdy wstawie koła też jest ok ale jeśli wózek zamknę wtedy w jednym miejscu na obrót koła coś się blokuje. Wygląda na to że źle odlana jest zębatka na jednym z kół i któryś z zębów jest albo za długi albo za płytki. W ciągu miesiąca drugi zakupiony produkt PIKO z problemem.
 

Arturos

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#7
Nie posiadam tego modelu ale czy powinien on posiadać jedno inne koło ?? coś mi się wydaje iż te koło nie pochodzi od tego modelu i podczas nabijania go oś mogła zostać skrzywiona co powoduje regularne podskoki co widać na samym początku filmu na pierwszej osi.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#8
To jedno "inne" koło, to koło z gumką przyczepnościową i wygląda na to, że jest w porządku. A dwa znaki zapytania nie wzmocnią wymowy wypowiedzi kolegi Arturosa.
 
OP
OP
Kudlaty

Kudlaty

Aktywny użytkownik
Reakcje
672 22 1
#9
Koło jest oryginalne. Problemem jest jedna z zębatek ta bezpośrednia na osi koła. Mówiąc prosto jest źle odlana nie jest w kształcie koła. Przekręciłem koło z innego modelu i jest ok. Więc zostaje tylko wymiana lub zabawa pilniczkami typu iglak, może się uda zniwelować krzywiznę.
Coraz bardziej jestem rozczarowany modelami PIKO. Czy to mój pech, że ciągle z tej firmy coś mi się sypie ?

BTW gdyby ktoś miał podobny problem z tymi modelami może przyda się to.

http://www.modelmania.com.pl/images/piko/59987.pdf
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kudlaty

Kudlaty

Aktywny użytkownik
Reakcje
672 22 1
#11
Nie jest pęknięta ona jest krzywa. Zęby zębatki nie zamykają się w kształcie koła obmierzona suwmiarką w każdą stronę. Przy krzywiźnie się blokuje i wypycha koło w dół dlatego model podskakuje i przystaje.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#13
Nie jest pęknięta ona jest krzywa. Zęby zębatki nie zamykają się w kształcie koła obmierzona suwmiarką w każdą stronę. Przy krzywiźnie się blokuje i wypycha koło w dół dlatego model podskakuje i przystaje.
To już teraz wszystko wiesz.Pozostaje Ci tylko napisać do "Modelmani",podać prawidłowy nr.katalogowy zestawu kołowego i za ok.miesiąc będziesz się cieszył sprawnym modelemDobra rada na przyszłość:nie kupuj używek,z reguły są one już mocno wyeksplatowane i sprawiają nowym właścicielom tylko same kłopoty.:)(y)
 

Podobne wątki