• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Problem z dwiema "ucyfrowionymi" lokomotywami

Reakcje
27 0 0
#1
Postawiłem na torach dwie lokomotywy z dekoderami (w jednej Lenz, w drugiej Zimo, ale to chyba nie ma znaczenia). Obie wpisane w MM pod różnymi numerami.
Kiedy wybieram jedną z nich na MM, to ruszają obie. Gmeram i gmeram w ustawieniach, ale bez skutku. Co robić? Oczywiście poza radą, by jedną zdjąć i jeździć drugą ;)
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
#22
Odpisz koledze że to dział dla początkujących, jeżeli coś mu nie odpowiada to ma taki suwaczek którym go sobie może wyłączyć, nikt mu nie każe czytać błagalnych postów. Zrób reset tego dekodera, najpierw wpisz mu 0 i sprawdź a jeżeli nie pomoże to wpisz mu 8. W najgorszym wypadku pozostanie Ci kontakt z Elvisem.
 

wicy

Znany użytkownik
Reakcje
653 1 3
#25
Czyli wpisanie 8 nie resetuje więcej funkcji niż 9? Myślałem że jest odwrotnie, 0 to pierwszy "poziom" resetu, potem 9 a całość to 8?
CV8=8 resetuje dekoder do wartości z poprzedniego hard resetu. a CV "dźwiękowe" do stanu zgodnego z wybranym schematem dźwięku. Nie resetuje wybranych profili dźwiękowych. Pozostałe CV przywraca do stanu fabrycznego.
CV8=0 resetuje wszystkie CV do stanu fabrycznego, w tym CV związane z profilami dźwiękowymi.
CV9=9 właściwie to to samo co 8, ale miesza w krokach sterowania, więc lepiej je pominąć.
 
OP
OP
Krzysztof1964
Reakcje
27 0 0
#27
Rób reset. Najpierw CV8=8

POST SCRIPTUM

Reset CV8=8 i prawidłowe wprowadzenie do MM przywróciły Gagarina do życia, z zachowaniem wszystkiego co zaprogramował Elvis.
Nie posiadam się ze szczęścia!
Koledzy, jesteście wspaniali! "Upojny" weekend z ST44-003 zakończył się szczęśliwie. Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za pomoc!
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.371 463 29
#29
No właśnie tak mi się wydawało, dlatego zdziwił mnie wpis kolegi wicy, który proponował reset, zakładając, że "lokomotywę masz dobrze wpisaną w MM (adres, kroki)". Skoro reset ustawia adres na 3, to wcześniejsze wpisanie lokomotywy w MM i tak chyba przestanie działać.