• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z dekoderami oświetlenia Rubicus

Mandylion

Użytkownik
Reakcje
9 1 0
#1
Witam serdecznie.
Zmieniłem ostatnio centralkę sterowania z MM Roco na ECoS firmy ESU. I wszystko działa jak należy poza dekoderami oświetlenia made by Rubicus. Z Multimouse działały w miarę poprawnie. Niestety z ECoSem juz nie.
Światło cyklicznie przygasa - mimo odpowiedniego ustawienia CV 50, poszczególne funkcje załączają się lub nie.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów podpowie mi co z tym fantem zrobić? Próbowałem wpisywać na nowo odpowiednie wartości CV, ale nie przyniosło to pozytywnego skutku. Mam trochę wagonów z tymi dekoderami i nie wiem jak ten problem rozwiązać.
Instrukcja ECoSa zdawkowo informuje o problemach z bardzo starymi dekoderami, gdzie mogą pojawić się takie właśnie objawy.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#2
Obawiam się, że niezbędne są poprawki w oprogramowaniu - też niedawno maiałem zabawę, gdy zacząłem testować z ESU LokProgrammerem dekdoery, które od wieków działały w innych systemach.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#4
Nie wiem, czy "najprościej" to właściwy przymiotnik, ale wypadałoby przydusić kol. Rubikusa - w końcu wychodzi na to, że dekoder nie trzyma standardu DCC.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 2
DCC 3
DCC 16
DCC 2
DCC 16

Podobne wątki