• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

problem z br-55

amon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
witam jestem tu nowy i mam takie pytanko.dostalem od kolegi kolejke z lokomotywa br-55 ale ma chyba nie kapletne zbieraki pradu z kół i nie wiem jak to podlaczyc zeby bylo dobrze.prosze o pomoc
 

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#2
W sumie nie bardzo wiadomo o co chodzi z tą br 55 :?: napisz jaki producent jak możesz
to zrób kilka fotek i wklej na forum :!:
 

metall

Użytkownik
Reakcje
283 0 0
#4
Witaj na forum. Po zdjęciach wygląda to na stare Piko.Zbieraki z tego co pamiętam powinny odbierać prąd z conajmiej dwóch par kół. Nie mam już tego modelu więc tylko tyle podpowiem.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.185 8 0
#5
Z tego co pamiętam, stara BR55 Piko miała "specyficzny" układ odbioru prądu. To co zaprezentowałeś na fotce (ten kawałek blaszki który nie dotyka niczego) - to nic innego jak "drugi biegun" do silnika. Ta blaszka przechodząc przez metalową ramę jest od niej odizolowana. Do niej dotyka kolejna blaszka która jest wklejona w plastik, który powiniem być zamontowany pod ostoją loka. Taki plastikowy element z klockami hamulcowymi przykręcany od spodu (najczęściej był czerwony) ;) . Właśnie w tym elemencie były zamontowane dwie równoległe blaszki, zbierające napięcie bezpośrednio z kół. Z tym, że jedna blaszka dotykała tę którą widać na fotce, zaś druga bezpośrednio metalowej ramy.
Mam nadzieję, że pamięć mnie nie myli ;)
 

Podobne wątki