• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z BR 110

wontek25

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich miłośników kolei.
Mam problem i za bardzo nie wiem co z tym zrobić. A mianowicie oświetlenie w mojej BR 110 działa bardzo wadliwie, tzn. ,że żarówki świecą się ale wszystkie na raz. Nie jest zachowane oświetlenie zgodnie z kierunkiem jazdy lokomotywy. Czy możecie mi pomóc rozwiązać ten problem??
Pozdrawiam wszystkich wontek25.
 

grzesiek90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Czy jest to stare piko???? Ja miałem taką lokomotywę, i wina jest tego, że tam są zwykłe żaróweczki. I po podłączeniu + i - lub - i + będą świeciły. Jeśli chcesz żeby świeciły zgodnie z kierunkiem jazdy, że 2 na żółto a 2 na czerwono to proponuję zamontować diody. Dioda działa jedynie w kierunku przewodzenia.
 
A

Anonymous

Gość
#3
A ja proponuję sprzedać na Allegro po naprawieniu i zakupić model Roco.
W czerwcu ukaże się wersja BR110 z przyłączem cyfrowym za jedyne 79 euro w wersji play...ale jaka to jest wersja - miód !
Mam już ten model jako BR204 całkowicie profesjonalny nie ustępujący Braw'ie.Wszystkie poręcze filigranowe przestrzenne wózki.Polecam. :twisted:
 

Załączniki

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
314 13 0
#4
Model BR110 Piko tak ma - światła świecą jednocześnie w obu kierunkach. To nie jest wada Twojego egzemplarza. Faktycznie da się to przerobić zamiast żarówek wsadzając białe diody LED. Nie wolno zapomieć o połaczeniu szeregowo rezystora np 1K coby się LED-y nie spaliły i o ich właściwej polaryzacji . Wykonanie dodatkowo czerwonych świateł to bym na początek odpuścił.
 

Lucjanek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
a może wie Pan jak zdjąć obudowę w tej nówce roco? nie chciałbym na siłę nic robić . zgodnie z instrukcją każą podnosić dach do góry ale boję się że zaczepy wyłamę. pozdrowionka
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Maersk napisał(a):
A ja proponuję sprzedać na Allegro po naprawieniu i zakupić model Roco.
W czerwcu ukaże się wersja BR110 z przyłączem cyfrowym za jedyne 79 euro w wersji play...ale jaka to jest wersja - miód !
Mam już ten model jako BR204 całkowicie profesjonalny nie ustępujący Braw'ie.Wszystkie poręcze filigranowe przestrzenne wózki.Polecam. :twisted:
Zaiste racje masz !!
Już o tym pisałem w związku z Sx42 PIKO. - nawet trawionki są do nich.
Ja czekam na "drugi numer" BR114.
Mam w domu 114 (62811) do scyfrzenia - otworze jak przyjdzie na nią czas ;)
Cała za "aż" 250pln....
Pracują nad sobą w ROCO.
 

xdamian

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
wyszli z założenie że lepiej sprzedać 1000 po 250 PLN(czy odpowiednio euro) niż 100 za 600. I więcej ludzi zadowolonych że ma model i pracownicy się cieszą bo mają zajęcie i nie mają czasu strajkować. Oby więcej takich modeli jak BR 140, BR 204,
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 9
Tabor 20
Tabor 3
Tabor 1
Tabor 16

Podobne wątki