• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z areografem

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#1
Witam mam od pewnego czasu problem z areografem marki revell typ profi plus 750.Chodzi o to że zawór upuszcza bardzo mało powietrza.Ciśnienie wychodzące z areografu jest tak niskie że jest ono ledwie wyczuwalne.Oczywiście nie ma mowy o malowaniu nim.
Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#2
Jeżeli kompresor daje dobre ciśnienie i przewód pomiędzy kompresorem, a aerografem jest drożny i też utrzymuje ciśnienie dawane z kompresora, to pewnie pozatykały się przewody powietrzne w aerografie. Takie przyczyny mi się nasuwają.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#3
Podejrzewam przyczynę taką sama jak Mafo. Wystarczy że po którymś malowaniu niedokładnie umyłeś aerograf i przytkała sie dysza. Malujesz akrylami czy emaliami?
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#4
Dokładnie jak pisza koledzy, masz przytkany aerograf, musisz go rozkręcić i dobrze wyczyścić i bedzie znów smigał jak nowy :) To czeste "zjawisko" w aerografach :) Bynajmniej u mnie ;)