• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Problem z aerografem

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.948 24 8
#1
Mam pytanie do kolegów używających aerografów. Chciałem pomalować wagonik, ale mam problem polegający na tym, że aerograf nie podaje farby? Wszystko teoretycznie jest dobrze zmontowane i porządnie wyczyszczone, dysza wyrzuca powietrze, ale niestety nie zabiera ze sobą farby ze zbiorniczka na górze aerografu? Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co się stało i jak można to naprawić?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#3
Czasem się z tym borykam. Najprawdopodobniej jednak dysza. Rozkręć i spróbuj dyszę przepchać od zewnętrznej strony bardzo cienkim drucikiem, ale nic na siłę.
Używam drucika miedzianego ze splotu kabla głośnikowego zamoczonego w rozpuszczalniku dedykowanym do używanej wcześniej farby. Czasem jakiś zaschniety farfocel blokuje farbę.
Odradzam kąpieli w rozpuszczalnikach, niszczą uszczelki.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.484 17 0
#6
Czołem Koleżeństwu :)
Nie chcąc zakładać nowego wątku itd... ;) zapytam w tym.
Osłony dyszy/igły aerografu wg załączonej fotki. O ile przeznaczenie drugiej i trzeciej od lewej strony znam, to za Chiny Ludowe nie mam pojęcia do czego służy/jest przeznaczona pierwsza. Ktoś coś może wie?
1.JPG
Dzięki z góry za pomoc/wyjaśnienie.
Pozdrawiam :)
Paweł
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.484 17 0
#7
Wczoraj późnym wieczorem (a właściwie w nocy) znalazłem odpowiedź. Osłona ta jest osłoną zabezpieczającą przed uszkodzeniem igły wtedy, gdy malujemy bez używania którejś z dwóch pozostałych czyli "gołym" aerografem. Przeznaczona jest wyłącznie do zabezpieczenia igły w przypadku przerwy w pracy i odłożenia sprzętu "na bok" czy też przechowywania aerografu w pudełku. Nie służy do malowania - przekonałem się o tym osobiście...:oops::oops::oops:
 

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#10
Dziękuję
Chciałem zobaczyć do czego dają takie dodatkowe nakładki na dysze. W moim takich nie ma. Co moze być zrozumiałe ponieważ pięć lat temu dałem za niego 39pln na allegro. Ale maluje do dzisiaj i wymalowałem już ładnych pare litrów farby.