• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem połączenie dwóch napędów MTB MP5

LUKASZ KMIECIK

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Mam problem z napędami MP5 firmy MTB. Podłączyłem zgodnie ze schematami napędy, przy czym dwa napędy mam pod jednym przełącznikiem - czyli w założeniach jeden ruch hebelkiem ma powodować przełożenie dwóch zwrotnic. Uruchamiając hebelek, napędy działają bezustannie; zwrotnice przekładają się cały czas lewo/prawo. Co może być tego powodem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Łukasz
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#2
Te napędy tak mają dołóż diody między "hebelek"a wejścia sterowania napędu i problem zniknie o ile zasilasz prądem stałym.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#3
Nigdy nie łącz tych napędów równolegle!!! Można zastosować przełącznik dwusekcyjny - każda sekcja steruje jednym napędem , albo zastosować rozwiązanie które imituje funkcjonowanie takiego układu w rzeczywistości. Polega ono na tym, że przełącznik steruje pierwszym napędem, a drugi napęd jest sterowany poprzez styk pierwszego. Ma to tę zaletę, że zasilanie jest obciążone zawsze tylko jednym napędem.
 

Przemo_Poz

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
#4
Nigdy nie łącz tych napędów równolegle!!! Można zastosować przełącznik dwusekcyjny - każda sekcja steruje jednym napędem , albo zastosować rozwiązanie które imituje funkcjonowanie takiego układu w rzeczywistości. Polega ono na tym, że przełącznik steruje pierwszym napędem, a drugi napęd jest sterowany poprzez styk pierwszego. Ma to tę zaletę, że zasilanie jest obciążone zawsze tylko jednym napędem.
Może być taki?

Przełącznik dwusekcyjny.png


Czy napędy impulsowe MP-6 też mają taką "skazę"?
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#7
Zgadza się ale tylko wtedy kiedy masz odpowiednią ilość kabelków.Na Grzegórzkach początkowo miałem napędy MP-1 przełączane wspólnie z pojedynczego przełącznika(nie mogłem zrobić tak jak napisał Tomek,dwie pozostałe sekcje przełącznika potrzebne były do czego innego)więc po wymianie na MP-5 nie starczyło mi kabelków i dlatego użyłem diod jakie miałem pod ręką,jeśli dobrze pamiętam zwykłych BYP-401.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
#8
Tak patent z diodą też powinien zadziałać. Filip tak robił u siebie.
 

Podobne wątki