• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Prośba o wycenę

wodzu1-76

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Dzień dobry jestem nowym uczestnikiem forum. Chciał bym się przedstawić jestem Wojtek. Mam pytanie i prośbę chciałbym wycenić moją kolekcję czy może mi ktoś pomóc.
20210318_182758.jpg
 

Beobachter

Znany użytkownik
Reakcje
4.934 10 2
#2
To wszystko to dość już wiekowe modele produkcji NRD (poza AHM). Trudno jest oceniać wartość nie znając aktualnego stanu technicznego i optycznego. Ogólnie nie są to jednak ani specjalnie rzadkie, ani cenne modele. Na podstawie numerów katalogowych można próbować zajrzeć do portalu moba-preise.com - więcej w tej odpowiedzi : http://forum.modelarstwo.info/threads/pomoc-w-ocenie-kolekcji.52547/post-923114

Ponadto można też ocenić wartość obserwując aukcje na ebay.de (w wersji niemieckiej ebay, bo tam najwięcej kolekcjonerów zainteresowanych kolejami NRD).

Tak BARDZO orientacyjnie można przyjąć uśrednioną wartość lokomotyw na poziomie 100 PLN za sztuką (BR 86 może więcej, mały diesel - mniej), wagony osobowe Schicht ~ 30, towarowe (i dwuosiowe osobowe) ~ 10. Czyli jako rząd wielkości 1100 + 220 + 210 = 1530. Ale wszystko zależy, jak wspomniałem, od stanu modeli, oryginalnego pudełka i .... zainteresowania potencjalnego nabywcy ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
W

wodzu1-76

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
To wszystko to dość już wiekowe modele produkcji NRD (poza AHM). Trudno jest oceniać wartość nie znając aktualnego stanu technicznego i optycznego. Ogólnie nie są to jednak ani specjalnie rzadkie, ani cenne modele. Na podstawie numerów katalogowych można próbować zajrzeć do portalu moba-preise.com - więcej w tej odpowiedzi : http://forum.modelarstwo.info/threads/pomoc-w-ocenie-kolekcji.52547/post-923114

Ponadto można też ocenić wartość obserwując aukcje na ebay.de (w wersji niemieckiej ebay, bo tam najwięcej kolekcjonerów zainteresowanych kolejami NRD).

Tak BARDZO orientacyjnie można przyjąć uśrednioną wartość lokomotyw na poziomie 100 PLN za sztuką (BR 86 może więcej, mały diesel - mniej), wagony osobowe Schicht ~ 30, towarowe (i dwuosiowe osobowe) ~ 10. Czyli jako rząd wielkości 1100 + 220 + 210 = 1530. Ale wszystko zależy, jak wspomniałem, od stanu modeli, oryginalnego pudełka i .... zainteresowania potencjalnego nabywcy ;)
Dziękuję za odpowiedź. Powiem szczerze że bardzo duża rozbieżność w cenach. Dzwoniłem już do jednego gościa który skupuje i chciał mi dać za to 800 zł.Drugi najpierw wycenił na 1500 jak już chciałem pożegnać się i wyjść to zaproponował 2000 zł .Nie wiem co o tym myśleć.

Opis mojej kolekcji. Wszystkie lokomotywy sprawne. Wagony świecące wszystkie działają. 1.DB 18 505 LIMA
2.BR 185 PIKO
3.BR 120
4.E 44 DR5
5.BN 150
6.BR 86
7.E 69
8.MODEL POWER Puff-a-Smoke Locomotive. (dymiąca)
9.E 46 0701 PIKO DR.
Wagony świecące 7 sztuk.
Wagony dwu osiowe 18 szt.
Wagony cztero osiowe 3 szt
Wagony ośmio osiowe 3 szt
 

Beobachter

Znany użytkownik
Reakcje
4.934 10 2
#4
W spisie lokomotyw brakuje :
BR 50 - Piko,
BR 130 - Piko.

Dzwoniłem już do jednego gościa który skupuje i chciał mi dać za to 800 zł.Drugi najpierw wycenił na 1500 jak już chciałem pożegnać się i wyjść to zaproponował 2000 zł .
Czyli z moją, BARDZO pobieżną, oceną nie byłem daleki od ofert profesjonalistów :)

Nie wiem co o tym myśleć.
wszystko zależy, jak wspomniałem, od.... zainteresowania potencjalnego nabywcy