• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Prośba o wycenę

boogy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich. Dostałem jakiś czas temu kolekcję modeli w skali H0 i mam takie pytanie. Czy to jest coś warte, czy jedynie wartość sentymentalna?
W sumie jest 14 pociągów, 76 wagonów, 52 inne pojazdy, 32 figurki ludzi, cztery mosty, wieża ciśnień, budynek stacji, cała masa torów, zwrotnic, semaforów, latarni, różny przełączników itp.
Znakomita większość zestawu jest w oryginalnych opakowaniach i nie była nigdy używana.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#7
Większość tych modeli znajdziesz na Allegro - tam możesz sam określić ich wartość.
Za lokomotywy średnio będziesz mógł liczyć ~100 zł, za parowozy więcej.
Długie wagony pasażerskie ~40-50 zł.
Długie wagony towarowe ~40 zł
Krótkie wagony towarowe ~20-30 zł
Indywidualnie każdego przedmiotu niestety raczej nikt Ci za darmo nie wyceni.
Z ciekawostek: czteroczłonowy zestaw pasażerski z napisem POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE,myślę że spokojnie sprzedałbyś za 400 zł.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#10
Tabor widać jest co najmniej w dobrym o ile nie bardzo dobrym stanie, a to się przełoży na finanse. Sam byłbym zainteresowany paroma pozycjami, kwestia tylko ceny.
 
OP
OP
B

boogy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Będę się starał coś w najbliższym czasie ustalić
Napewno nie będzie sprzedawał wszystkiego, bo jest to pamiątka po dziadku.
Najprawdopodobniej kupię ekspozytor i złoże jakiś zestaw...będzie świetnie wyglądać na ścianie
 
OP
OP
B

boogy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Wszystkiego raczej nie będę zostawiał, bo zajmuje to dość dużo miejsca. Do piwnicy nie chce tego dawać, a może ktoś to lepiej wykorzysta niż ja.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
#14
Jak już wycenisz to daj znać, bo ja jestem zainteresowany samochodami i maszynami budowlanymi z EspeweModelle.
 

Podobne wątki