• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prośba o pomoc w identyfikacji dekodera

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#6
Szanowni Koledzy.
Ponieważ znam się na elektronice jak pies na astronomii, zwracam se do Kolegów z następującym pytaniem.
Otóż, ze zmasakrowanej HF-ki w H0e ostał mi sie dekoder. Wg. tego co znalazłem w opisach jest to dekoder wg NEM 651. Mam na oku inną lokomotywkę, która wg opisu posiada "Schnittstelle" ( jak podejrzewam oznacza to określenie gniazdo dekodera), wg. NEM 662.
Logika, nakazywała by mi uznać, że te rzeczy nie będą pasowały, ale postanowiłem spytać o to Fachowców.
Będę wdzięczny za krótkie wyjaśnienie mi tego zagadnienia.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#11
Żeby nie zaczynać nowego wątku spytam tu, co to za dekoder? Wygląda mi na ZImo, ale nie mam pewności. Z góry dziękuję za pomoc w identyfikacji.

Dekoder 1.jpg
Dekoder 2.jpg
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
#12
Nie wygląda mi na Zimo, choć pewności 100% nie mam. Zimo miały z tego co zaobserwowałem czarne obwolutki.
Wpisując to co czytelne z dekodera do googla otrzymuję linki na chińskie strony i przypuszczam, że to jakiś chiński dekoder noname.
Poniżej zdjęcia Zimo M630 jaki miałem pod ręką.
BC64437B-C924-40B6-B977-A86E125FC8CF.jpeg EDCD31CC-64F9-4F9A-A8B2-EE5055BC6836.jpeg
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#15
To ja też może skorzystam z okazji i też poproszę o identyfikacje dekodera i jeszcze zależało by mi na podpowiedzi gdzie należy przylutować brakujące przewody, najlepiej zaznaczyć strzałkami ponieważ jestem laikiem elektronikiem.
Brakuje mi czarnego przewodu na zasilanie z szyny, szarego i pomarańczowego do zasilania silnika oraz wspólnego niebieskiego do oświetlenia.
 

Załączniki

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#17
Dziękuję Marqus za link,czyli mam rozumieć że to dekoder od Martinezo.Spróbuje z tego schematu przylutować brakujące przewody i zobaczmy czy będzie działać.
 

Podobne wątki