• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prośba o pomoc przy planach stacji na moduły

MaxXon

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Witam
Przymierzam się do budowy stacji modułowej. Chciałbym zrobić ją w klimacie polskim z odcinkiem szlaku na łuku, aby można było dołączyć kiedyś do makiety modułowej.
Czy ktoś mógłby mi pomóc we wskazaniu, gdzie szukać przykładowych planów małych stacji nadających się na moduły ?
Czy wchodzi w rachubę także modułowa stacja dwutorowa ?
z pozdrowieniami
Max
 
Reakcje
1.731 13 0
#2
Przede wszystkim powinieneś określić jakiego rodzaju maja być Twoje moduły. Czy Fremo czy innej formie.... Myślę ,że Koledzy niebawem się odezwą:)
 
OP
OP
M

MaxXon

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Witam
Danielu - chciałbym budować stację modułową w standarcie Fremo, ale poszukuję informacji, która ze stacji ma tory normalnotorowe i wąskotorowe, najchętniej z jakimś drobnym przeplotem jeśli takie były…
Czy ktoś z Was może mi pomóc we wskazaniu ?
Max
 
Reakcje
1.731 13 0
#6
I proszę walnąłeś w stół I "Nożyczki" się odezwały:p. Na pewno coś fajnego zrobisz , a jak widzisz, Koledzy oferują Ci pomoc:)[DOUBLEPOST=1386837820,1386836997][/DOUBLEPOST]
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#13
A próbowałeś z wikipedią . Na haslo pleszew miasto stacja kolejowa zwraca tyle fotek że można sobie narysować schemat torów.
W Piasecznie koło Warszawy był tor waski równolegle do normalnego i jeszcze do tego rampa dla transporterow. Wąskotorowka jeszcze żyje osobowo ale na pewno maja plany lub schemat towarówki.
 
Z

Zv

Gość
#15
Chodaków to bardzo fajne klimatyczne miejsce. Wrzucę jutro skan budynku stacyjnego. Miałem już to kiedyś na celowniku. Skan z którejś z moich książeczek jutro podam z której. Fajny klimat z brama fabryczną zamykającą bocznicę.
 

Załączniki

Podobne wątki