• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prośba o ocenę lasera do cięcia.

piotr66

Znany użytkownik
Powracając do tematu - laser uruchomiłem. Nie chciało mi się za to zabierać, bo przeczuwałem problemy, więc stał od grudnia i czekał. Teraz podłączyłem pompę chłodzącą, zainstalowałem ten programik dostarczony z laserem, który współpracuje z corelem i ..... laser zadziałał i to bez kalibrowania promienia i w ogóle łatwo i szybko załapałem jak to obsługiwać. Plus dla Chinczyków! Mam tą wersję: https://www.ebay.com/p/Upgraded-40w...r-Cutter-300x200mm/933626599?iid=401128762209
Zacząłem wycinać szybki z 1,0 mm plexi i daje radę na ok. 1/2 mocy. Dokładność jest porównywalna z profesjonalnym laserem gdzie zamawiałem wcześniej takie szybki. Na razie jestem max. zadowolony.

daromaro

Znany użytkownik
Przy chinczykach moze byc tylko wieksza srednica promienia i ciecie bedzie szersze ( w stosunku do "profesjonalnych" laserow). Ale to zawsze mozna uwzglednic w projekcie albo podniesc/obnizyc lekko soczewke lasera.

piotr66

Znany użytkownik
Dodam jeszcze że urządzenie jest dość znacznych rozmiarów (80 x 50 cm), mogłoby być mniejsze, wewnątrz jest sporo pustej przestrzeni, ale ta blaszana obudowa ma też zalety, chroni przed kurzem, jest stabilna i dosyć estetycznie wygląda w przeciwieństwie do urządzeń bez obudowy.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 6
Techniki modelarskie 7