• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prośba o identyfikacje

morkins

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Poza wagonem nie mam żadnych informacji mogących zweryfikować czas powstania zdjęcia wg.mnie jest to albo 1936 - albo 1946:) Która wersja jest bardziej prawdopodobna? czy ktoś mógłby mi pomóc?
Obraz (20).jpg
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.497 35 1
#6
to najprawdopodobniej jakiś Gl Dresden (wagon o większej pojemości niż standartowy kryty - seria Kds) mimo że zaszeregowany w zakresie numerów serii Kd (poźniej Kdt)
O przed numerem dostawały wszystkie wagony PKP od 1946 roku w celu odróżnienia ich nowych numerów od przedwojennych.
 
OP
OP
M

morkins

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Pięknie dziękuję za pomoc:)
Co prawda liczyłem na 1936:) i srogo się zawiodłem, ale inne znaki też na to wskazywały:) Na zdjęciu są harcerze Hufca Kluczbork i wraz z ich ówczesnym komendantem - druhem Alojzym Gajkiem wyjeżdżają na obóz - bądź do Szklarskiej Poręby bądź do Miechowej. Jeszcze raz dziękuję za pomoc:)
 
OP
OP
M

morkins

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Nie było wiadomo, ponieważ druh Gajek w 1936 r. wyjechał z harcerzami z Lublińca na obóz do Brennej:) W tych latach był komendantem Hufca Lubliniec:) I myślałem, że to zdjęcia właśnie to przedstawia - skoro nie - to została tylko opcja z Kluczborkiem:)
 

Podobne wątki