• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prośba o identyfikację typu dekodera

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#1
Jak w temacie. Dekoder z koszulką ma wymiary ok. 2,1 x 1,1 x 0,4 cm. Obsługuje 28 kroków prędkości (128 nie próbowałem) i nawet fajnie daje radę przy wolnej jeździe. Czy to jakiś Rocowski wyrób (OEM), np. 10732, choć ten ze zdjęć jest nieco mniejszy?

DSC01192.JPG
DSC01193.JPG
 
D

Docteur

Gość
#2
Sprawdź wartość CV8, to powinno dać wskazówkę nt. producenta. Na moje oko to jest Zimo.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#3
Zimo MX630R montowane w modelach Roco. Czase z uboższym softem niż jego odpowiednik w przeźroczystej koszulce.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
573 7 0
#4
Ściągnij tego kondona :D
ROCO pod symbolem 10732 stosowało jakiś dekoder Uhlenbrock ;)
Raczej to jest ROCO 10884, czyli tak jak napisał Elvis MX630R
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#7
Czy istnieje możliwość nadpisania dźwięków zapisanych w tym dekoderze?
Sam tego nie robiłem, ale wiem, że można wgrać nowy projekt dźwiękowy, chyba, że jest to dekoder wyjęty z modelu, w którym był fabrycznie zamontowany - takie dekodery mogą być (choć nie zawsze są) zablokowane, bez możliwości modyfikacji dźwięku. Do wgrania potrzebny jest programator ESU i projekt dźwiękowy, który można ściągnąć ze strony ESU. Fachowcy potrafią sami stworzyć taki projekt, ale to już wyższa szkoła jazdy.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.061 140 0
#8
Jak to jest Loksound to wgrać można.
Jeśli byłby to Loksound Select to wgrywa się tylko raz.
Zasadniczo nie są odróżnialne ("zwykły" od Select) - ale chyba nie ma problemu - wg informacji ze sklepu w USA (jakiś czas temu) Selecty nie były oficjalnie sprzedawane w Europie.
Co nie znaczy, że nie mam ;-)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 14
DCC 7
DCC 0
DCC 0
DCC 41

Podobne wątki