• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prośba o identyfikację taboru

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#1
Witam

Kolega ze słowackiego forum poprosił mnie o identyfikację tegoż wagonu. Na początku zdaje się że oznaczenie Zaczyna się od liter Fy dalej niestety już słabo widać coś jak Fyw ale czegoś takiego to chyba nie ma :)
yXnW5SfS8b9iV95IyAGc.jpg
Byłbym wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam
 

pwel

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
3 0 0
#2
To jest wagon,który w Polsce nosił oznaczenie KKu.Był on budowy amerykańskiej
800x417_Fleischmann - 985391PL.jpg

[DOUBLEPOST=1419278994][/DOUBLEPOST]O taki jak na zdjęciu:)
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#3
Witam

Kolega ze słowackiego forum poprosił mnie o identyfikację tegoż wagonu. Na początku zdaje się że oznaczenie Zaczyna się od liter Fy dalej niestety już słabo widać coś jak Fyw ale czegoś takiego to chyba nie ma :)
Zobacz załącznik 255001
Byłbym wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam
Fyw - oczywiście, że było.
Tak jak kolega wspomniał, jest to wagon kryty [tzw USTC'17], zbudowany przez USA dla potrzeb logistycznych wojsk amerykańskich walczących we Francji podczas 1 w. ś. Potem wagony te masowo przejęły koleje francuskie. I ten ze zdjęcia ma właśnie ich oznaczenia.
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#4
Dziękuje kolegom za wartościową i szybką odpowiedź. Googlałem to Fyw ale nic nie znalazłem dlatego myślałem że oznaczenie to podpowiada mi tylko wyobraźnia :)
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#5
Witam nie chce zakładać nowego wątku więc dorzucam tutaj do szanownej braci modelarskiej prośbę o kolejna identyfikację pojazdu szynowego jest to jakaś lokomotywa bądź wagon specjalnego przeznaczenia
11752465_789631191154096_6334211390591070609_n.jpg


Z góry dziękuje za pomoc. Pozdro
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#8
Witam serdecznie mam kolejna prośbę o identyfikacje lokomotywy manewrowej, prawdopodobnie akumulatorowej. Na deklach maźniczych są opisy CSD 23
 

Załączniki

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
#9
To już nie będzie takie proste...
Z całą pewnością jest to lokomotywa budowy czechosłowackiej. Świadczą o tym nie tylko oznaczenia na maźnicach, ale także typ zderzaków.
Problem w tym, że ta lokomotywa nigdy nie była eksploatowana na kolejach użytku publicznego (czyli w tym przypadku na CSD), a jedynie na torach wewnątrzzakładowych firmy, dla której została zbudowana. Świadczy o tym np. skrajnia tej lokomotywy, dostosowana wyłącznie do konkretnych potrzeb (warunków) jednego zakładu przemysłowego...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#10
To wygląda na pojazd technologiczny stosowany w koksowniach. Tego typu lokomotywy podpychaly wagon do gaszenia koksu z rozżarzonym koksem z baterii koksowniczej do komory gaśniczej. Zasilanie zwykle było sieciowe z trzech przewodów jezdnych prądu trzyfazowego. Odbierak prądu mógł być górny lub boczny.
 

Podobne wątki