• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prośba o identyfikację dźwiękowca.

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#1
Witam. Proszę kolegów o identyfikację dekodera dźwiękowego.
Chciałbym też zmienić w nim dźwięki. Czy to będzie problemem ?
20190715_153105a.jpg 20190715_153124(0)a.jpg
Jeszcze pytanie jakiej rezystancji głośnik zastosować do niego ? Dzięki.
 
OP
OP
melonowy

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#3
Dziękuję za informację. Nabyłem go dziś.
Niestety w międzyczasie podłączyłem go do loka i lok zaczął wariować.
Lok staje, przyspiesza, jedzie bardzo wolno bez siły pociągowej, albo trzeba go wręcz popchnąć.
Przy włączeniu sygnału dźwiękowego podczas jazdy gwałtownie przyśpiesza... Cuda. Co to może być?
Reset nic nie dał.
Za chwilę wstawię krótkie filmiki ilustrujące.
 
OP
OP
melonowy

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#8
No tak. Używany. Sprzedający zapewniał, że jest wyjęty z jakiejś spalinówki i jest sprawny.
Dlatego dźwięk diesla, który chcę zmienić u kogoś w okolicy ( @karolmar ) na BR55 (G7).
CV 2,3,4,5,6,29 też ustawiałem - bez efektu.
Na chińskim LaisDcc G7 jeździ dobrze i płynnie.
Tak więc nie wiem, czy da się coś z tym zrobić, czy odsyłać jako niezgodny z opisem. :confused:
 
Ostatnio edytowane:

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#9
Jeżeli reset nie pomógł to wygląda że coś mu jest. Zapukaj do Elvisa albo Karola, może oni coś wymyślą. Ja też raz kupiłem używany i więcej nie kupię. Kupiłem w 100% sprawny dekoder który po postawieniu lokomotywy na torach losowo rozprogramowywał inne dekodery podłączone do torów... ile się nad tym nasiedziałem i nakląłem zanim znalazłem przyczynę to tylko ja wiem. Lepiej kupić nowy.
 
OP
OP
melonowy

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#15
Po następnych eksperymentach okazało się, że ten LokSound 2 nie chce współpracować tylko z tym Pikolcem G7. Po zamontowaniu go w cyfrowym Roco BR 115 zaczął działać normalnie, bez problemów. Nie wiem, czy to sprawa płytek zamontowanych w lokomotywach, czy też innych silników (3 i 5 biegunowy), czy może jednego i drugiego. W każdym razie nie jest uszkodzony. Problem jest taki, że chciałem go do tego G7 właśnie i teraz muszę szukać jakiegoś innego, który współpracowałby z tym pikolcem. Wiecie może jaki tani by się nadał ? Mogę się też wymienić jeśli ktoś ma odpowiedni, lub kupić po taniości... ;)
Popieram powyższe filmikiem:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 7
DCC 0
DCC 8
DCC 0
DCC 41

Podobne wątki