• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Prośba o ocenę lasera do cięcia.

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#22
Powracając do tematu - laser uruchomiłem. Nie chciało mi się za to zabierać, bo przeczuwałem problemy, więc stał od grudnia i czekał. Teraz podłączyłem pompę chłodzącą, zainstalowałem ten programik dostarczony z laserem, który współpracuje z corelem i ..... laser zadziałał i to bez kalibrowania promienia i w ogóle łatwo i szybko załapałem jak to obsługiwać. Plus dla Chinczyków! Mam tą wersję: https://www.ebay.com/p/Upgraded-40w...r-Cutter-300x200mm/933626599?iid=401128762209
Zacząłem wycinać szybki z 1,0 mm plexi i daje radę na ok. 1/2 mocy. Dokładność jest porównywalna z profesjonalnym laserem gdzie zamawiałem wcześniej takie szybki. Na razie jestem max. zadowolony.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.260 103 84
#23
Przy chinczykach moze byc tylko wieksza srednica promienia i ciecie bedzie szersze ( w stosunku do "profesjonalnych" laserow). Ale to zawsze mozna uwzglednic w projekcie albo podniesc/obnizyc lekko soczewke lasera.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#24
Dodam jeszcze że urządzenie jest dość znacznych rozmiarów (80 x 50 cm), mogłoby być mniejsze, wewnątrz jest sporo pustej przestrzeni, ale ta blaszana obudowa ma też zalety, chroni przed kurzem, jest stabilna i dosyć estetycznie wygląda w przeciwieństwie do urządzeń bez obudowy.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#25
Mój laser już wykonał sporo pracy, głównie przeszklenie do modeli, jakieś przyrządy itp, ale dzisiaj wyciąłem małą parowozownie. Elementy z dość twardej płyty prasowanej, ciecie w dwóch przejściach bo mocy trochę brakło. Małe pole robocze wymagało też sztukowania dłuższych ścian.
 

Załączniki

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
573 1 0
#28

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.985 15 2
#30
Nie widziałem ale jak drogie rzeczy kosztują mało to jestem negatywnie nastawiony.
Przykład.
Kupiłem drukarkę 3D za dwie średnie krajowe - wynik szmelc Skończyło się na zakupie drogiej maszyny z której jestem zadowolony
Kupiłem CNC za niecałą średnią krajową wynik szmelc. Skończyło się na budowie drogiej maszyny.
Kupiłem multimetr za 100zł wynik szmelc Skończyło się na zakupie drogiego z którego jestem zadowolony
Kupiłem wkrętarkę Black Decker wynik szmelc Skończyło się na zakupie Milwaukee

Od jakiegoś czasu nie kupuje badziewia bo to przynosi straty.
No chyba, że chcesz mieć zabawkę
Obstawiam, że trzeba będzie robić kilka przejazdów by przeciąć papier 2mm co pogorszy dokładność. To jest bardziej grawerka niż laser do cięcia. On ma za małą moc.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#32
Dzień dobry.

Odkopię temat, gdyż sam myślę o zakupie lasera do cięcia kartonu. W intrenecie znalazłem coś takiego:

https://www.gearbest.com/laser-engraving-machine/pp_009749677454.html?wid=1433363#goodsDetail

Czy ktoś doświadczony w temacie mógłby wypowiedzieć się, czy za te pieniądze to ma sens? Założenia to karton do 2 mm - budynku, płoty, itd...
Kolega tnie takim laserem.
Da się i nawet to wychodzi ale kupa z tym zbawy i ustawiania.
Dodatkowo małe pole robocze. Chyba jednak lepiej rozglądać sie za czymś bardziej konkretnym.
Jednak wtedy musisz wziąć pod uwagę dwie sprawy.
1) chłodzenie
2) odciąg spalin podczas cięcia.
 

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
101 0 2
#33
Wojtku, a czy mógłbyś powiedzieć coś o dokładności urządzenia oraz czy można byłoby tym wyciąć np. płytę betonową tzw. jumbo?
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#34
Założenia to karton do 2 mm - budynku, płoty, itd
Ja bym nie kupił. Byłem zdziwiony, że ktoś używa lasera widzialnego (450nm) do obróbki i spodziewam się że efekt będzie taki jak użycie słońca i butelki: skoncentrowana wiązka da radę zapalić lokalnie materiał, ale sama będzie dość szeroka + dodatkowo obszar naruszony. Zadowoleni wydają się być klienci artyści, robiący wzorki na powierzchni 'grawerujący'. A już zachwalany związek między 32bitowym sterownikiem a dokładnością odworowania to pseudonaukowy marketing, wskazujący że chodzi o to żeby towar sprzedać, nie żeby działal.
O ile nie będziesz robił ilości hurtowych, skorzystanie z dowolnego serwisu usługowego wyjdzie taniej i lepiej
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#35
Wojtku, a czy mógłbyś powiedzieć coś o dokładności urządzenia oraz czy można byłoby tym wyciąć np. płytę betonową tzw. jumbo?
Nie wiele mogę Ci odpowiedzieć.
Wiem że wypalał płyty jumbo a nawet budynek dworca w Sanoku.
Zobacz ten wątek
https://forumtt.pl/post168639.html?hilit=Sanok#p168639
Ten kolega chyba używa takiego lub podobnego lasera.
Ja gdybym szukał lasera to chyba jednak poszedlbym w coś takiego :
https://images.app.goo.gl/8RxPc3Fb2ryhT8BW6
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#36
Ja ostatnio kupiłem dość popularną i tanią maszynkę cnc3018 z laserem 5,5W. Dopiero go rozpracowuję i na razie udało się wyciąć dwa elementy dworca w kartonie 1mm i 2mm (przy 2 i 3 przebiegach i opuszczaniu lasera za każdym przebiegiem o 0,5mm) i jestem bardziej niż zadowolony. Do amatorskich zabaw wystarczający jest jak dla mnie - porównałem z cięciem modeli budynków z A&S Projekt i jakościowo nie widzę specjalnej różnicy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 6
Techniki modelarskie 7

Podobne wątki