• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 [PRL] Rumuńskie ciężarówki Bucegi/Carpati w Polsce

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#1
Ten mało znany temat zawsze bardzo mnie interesował, zresztą, tak jak obecność furgonetek TV12 z Rumunii w Polsce. Niespodziewanie wiele na temat występowania w PRL aut Bucegi wyjaśnia ten film na jutubie:

Wiemy więc, że w 1969 roku sprowadzono z Rumunii do Polski 500 sztuk aut Bucegi. Z wypowiedzi lektora w w/w filmie można wywnioskować, że nie cieszyły się u nas zbytnim uznaniem ;).
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#2
Ciekawy temat. Przyznam się, że w ogóle nie znałem tej marki, a gdybym zobaczył zdjęcie tego auta gdzieś w PRL-u, to myślałbym, że to pewnie jest jakaś amerykańska konstrukcja :)
Furgonetki TV12 mam za to obraz w pamięci z połowy lat 80-tych, w moich okolicach. Było to jednak coś jednostkowego.
 
OP
OP
Mafia

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#3
Ja markę Bucegi spotkałem pierwszy raz na kolei leśnej Viseu de Sus - dwie ciężarówki tej firmy zostały tam przerobione na pojazdy wąskotorowe:
262609_152699484921089_483082808_n.jpg

Potem jak jeździłem po Rumunii, to już ich więcej nie spotkałem: zostały zastąpione przez Romany Diesel, zbudowane na licencji M.A.N.a.
W Polsce popularności nie zdobyły, ale poza wspomnianym linkiem dwie inne sztuki widać na filmach fabularnych, nakręconych w tamtych czasach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 7
Skala 1:1 3
Skala 1:1 352
Skala 1:1 381
Skala 1:1 216

Podobne wątki