• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

G 1:22.5 Prawdziwy parowóz - skala II

OP
OP
hamulcowy

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#21
Dziękuję za linki. Trochę grzebałem w internecie, ale nic podobnego w realu do tego parowozu, nie znalazłem. Brytyjskie parowozy w dużej mierze miały trzyosiowe tendry, a i czteroosiowe były w sztywnej ramie. Przyglądając się tej mojej lokomotywie dochodzę do wniosku, że był wzorowany trochę na tendrach amerykańskich. Ma dwa niezależne wózki, ręczny "kręcony " kółkiem hamulec i w ogóle, amerykański sznyt. Lokomotywa natomiast jest bardziej "brytyjska". Możliwe, że to nie jest model czegoś, a raczej "zabawka".
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#24
Piękna maszyna!
W dodatku pięknie spatynowana przez czas. Malowanie czegokolwiek byłoby wielką stratą. Wszelkie przetarcia oryginalnego lakieru, odpryski i inne tego typu rzeczy są niemymi świadkami historii. Uzupełnianie ubytków, nawet farbami w kolorach zbliżonych do oryginalnych uważam za profanację. Tym bardziej, że model jest w niezłej kondycji.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#26
Według mnie, tak jak parowozy w skali 1:1 były poddawane naprawom wraz z malowaniem, ulepszanie tej maszyny jak najbardziej wskazane. Oczywiście zachowanie oryginalnego wyglądu doda piękna tej maszynie, ale z uwzglęnieniem jej trwałości. Ciekawy styl parowozu, coś jak by szkoła angielska zmieszana ze szkołą pruską.