• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prawdziwa kolej ogrodowa

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#2
Co do skali nie wiem, ale jest to bardzo popularne hobby u naszych herbacianych przyjaciół zza kanału La Manche (widziałem zdjećia z prywatnych podwórek, gdzie chociaz ósemki mieli ułożone, byle pojeździć po swoim podwórku), które zaczyna zdobywać coraz więcej zainteresowania u niemców, zresztą sie nie dziwię, bo tej skali to interesować się tylko taborem, kto by tam patrzył na zielen i inne drobiazgi, grunt, że prawdziwa para cały składzik ciągnie :grin:
Moze jest ktoś na forum, kto juz posiada cos takiego lub zna osoby posiadajace taki tabor u nas w kraju :D
 

alaska

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
to i cena jest kosmos, na ARD był dokument jak budowali 1 skład paru gości chyba przez rok. Ale fajne hobby tylko trzeba mieć jeszcze działke, ciekawe czy trzeba mieć zezwolenie budowlane takie jak na basen czy przydomowe oczko?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#9
Nexsus napisał:
Moze jest ktoś na forum, kto juz posiada cos takiego lub zna osoby posiadajace taki tabor u nas w kraju

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do ostatniego nr. Świata Kolei. Tak jest taka kolejka parkowa (jedyna w Polsce :!: ) w miejscowości Cichowo w wielkopolsce ( 20 km od miejsca gdzie mieszkam) i jako ciekawostkę dodam, że jeżdzi tam oryginalny parowóz o nazwie Atlantis z 1932 r.

Jak wygospodaruję wolną chwilę to wpadnę tam i obiecuję fotki.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#11
grzesiek90 napisał(a):
U mnie w Gdyni jeden facet posiada parowóz i jeden wagonik tylko raz widziałem zdjęcie a tak to żadnych info na razie nie mam...
jest również o tym info w ostatnim ŚK 8/2007 (ze zdjęciem na str. 7)
jest to Tr21-83
 

Podobne wątki