• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie Pragotron

EC45

Znany użytkownik
Chcąc urealnić sobie (w przyszłości, kiedy będę miała na to warunki) zabawę w kolejkę pomyślałem, że fajnie było by mieć pragotron na ścianie. Czy ktoś posiada takie urządzenie? Czy chcąc zamówić takie (wiem że czeska firma je produkuje) jest to duży koszt ?

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Takie urządzenia nie są dostępne w sklepach (normalnych czy internetowych), więc trudno o informację o cenie. Trzeba skontaktować się z producentem, ale wątpię, żeby dało się to normalnie kupić. Trzeba pamiętać, że sama tablica z wyświetlaczem (lub z klapkami) to nie wszystko. Potrzebny jest system sterujący. Tego rodzaju systemy informacyjne są produkowane przez różne firmy, trzeba poszukać w sieci. A jeszcze jedna metoda, to spróbować kontaktu z PKP (nie wiem, która konkretnie spółka się tym zajmuje) - może da się odkupić stare urządzenie, pochodzące z demontażu przy okazji jakieś modernizacji?

avecez

Aktywny użytkownik
Chcąc urealnić sobie (w przyszłości, kiedy będę miała na to warunki) zabawę w kolejkę pomyślałem, że fajnie było by mieć pragotron na ścianie. Czy ktoś posiada takie urządzenie? Czy chcąc zamówić takie (wiem że czeska firma je produkuje) jest to duży koszt ?
Dałem ocenę śmieszny nie ze względu na złośliwość tylko sobie wyobraziłem jak kolega włącza ten Pragotron, otwiera flaszeczkę, odpala sziszę z odpowiednim wkładem i Odjazd ;-) ;)
Widziałem u Ostbahna Pragotron ale nieco mniejszy niż te na stacji ;)
W sumie oryginalny pomysł.
Mnie by się marzył taki stary kolejowy zegar ;)

OP
OP
EC45

EC45

Znany użytkownik
No właściwie to miałem na myśli taką mini wersję ;) Wiem, że pomysł trochę śmieszny.
Może są jakieś programy komputerowe które np. na sporym telewizorze taki progatron zasymulują.

sluzbowo

Znany użytkownik
Takie urządzenia nie są dostępne w sklepach (normalnych czy internetowych), więc trudno o informację o cenie.
Czasami na dobrze znanym portalu aukcyjnym pojawiają się jakieś pozostałości po modernizacjach/ Jakiś czas temu widziałem zegar klapkowy, ale - o ile dobrze pamiętam - był bez sterownika. Cena oscylowała wokół 700 zł.

spróbować kontaktu z PKP (nie wiem, która konkretnie spółka się tym zajmuje) - może da się odkupić stare urządzenie, pochodzące z demontażu przy okazji jakieś modernizacji?
PKP Utrzymanie - https://telkol.pl

Chodzą słuchy że urządzenie działające jeszcze na stacji Łódź Kaliska pójdzie jednak w odstawkę z okazji rychłego wykopania tunelu. Może wtedy będzie okazja aby uratować coś przed zezłomowaniem?