• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prażska tramvaj Ringhoffer

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam, chciałbym przedstawić model praskiego tramwaju z wytwórni Ringhoffera, nabyłem go w Pradze na jednym ze stoisk podczas obchodów 35lecia metra w Pradze. Model jest bez napędu, właśnie kończę jego montaż - zostało dosłownie kilka części. Prezentuję zdjęcia orginału oraz z procesu montażu. Miłego oglądania
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#2
Jak kilka lat temu zwiedzałem z kumplami ich muzeum komunikacji, to w tamtejszym sklepiku takich modeli tramwajów było kilkanaście. Nie wiem, czy były jakieś z napędem, bo zwiedzaliśmy w jakimś dziwnym terminie, sklepik był nieczynny, więc podpytać nie było kogo.
 
OP
OP
Rutek

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#3
tak - muzeum komunikacji znajduje się w Vozovni (zajezdni) Strzeszovice, niestety obecnie czynny jest tylko w soboty i niedziele i wtedy funkcjonuje też sklepik, z napędem wiem że można kupić tatry T3 i T6 zdaje się, ale modele dostaniesz też w sklepach modelarskich w Pradze.
Firma która robi te tramwaje to www.mb-modely.eu
 
OP
OP
Rutek

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
Pora odgrzać stary wątek - z Wiednia przyjechały dwa wagony Wiedeński i Grazówka ;)
Zdjęcia z trzech stolic - Praga, Wiedeń, Kraków - CK Austria :D
SN1 powstała przy pomocy manualnej i materialno-dokumentacyjnej kolegi
 

Załączniki

OP
OP
Rutek

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Jeżeli chodzi o dekoracyjne ramki - liczę że otrzymam je jako kalkę niebawem. Błękit wydaje się zgodny ze zdjęciami zabytku.
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
439 18 0
#7
To usuń jeszcze środkowe podwieszenia deski. W SN1 nigdy ich nie było, ale zostaw widoczne poprzeczki pod pudłem bo to jest element spinający stalową ramę wagonu.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#9
Na Allegro jeden sprzedawca czasem ma modele czeskiej firmy RA Došlý. Ale to modele tramwajów czeskich.
Poza tym, w ofercie jednego z polskich sklepów modelarskich internetowych były i są nadal modele tramwajów firmy Leopold Halling, tramwajów nowej generacji jeżdżących w Polsce.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#14
Nie. A już zdecydowanie wersje z napędem, bo i takie były dostępne.
Modele są niezwykle proste w budowie. Detale ścian bocznych są namalowane, nie są przestrzenne. Założeniem producenta było postawienie na prostotę i uniwersalność części. Przez to dachy członów skrajnych są takie same, wnętrza modelu niezależnie od wersji (z napędem czy bez), są takie same z wyższą podłogą. Ogólnie jednak modele prezentują się bardzo ładnie.