• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Próby dioramowe i przygotowania do budowy makiety domowej

TheArturro

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 2 0
#1
Witam,
w tym wątku będę prezentował swoje prace (dioramy, pojedyncze modele itd.), których robienie traktuję jako przygotowanie przed budową makiety domowej.

Zacznę od dioramy, nad którą obecnie pracuję razem z dziewczyną. Będzie to prosta diorama z domem, ogrodem i drogą. Na chwilę obecną wygląda tak:
IMG_8729.JPG

Pierwszy raz próbowałem również malowania figurki w skali 1:87. Jestem dość zadowolony z osiągniętego efektu, choć wiem, że jeszcze dużo mogę poprawić.
IMG_8722.JPG

Dalsze prace nad tą dioramą są obecnie wstrzymane, do czasu zakupu odpowiedniej trawy elektrostatycznej, kilku farb oraz drzewek/materiałów do ich wykonania.


W trakcie powstawanie jest również diorama szlakowa, mająca służyć do prezentacji taboru na półce
IMG_8534.JPG

Na kolejnym zdjęciu widać już ukończony szlak. Szyny pomalowane na kolor rdzawy, a podkłady i tłuczeń spatynowane.
szlak.jpg

Jeśli chodzi o szutrowanie jak i patynowanie torów czeka mnie zdecydowanie dużo nauki. Jestem jednak dobrej myśli i wierzę, że z kolejnymi próbami efekt będzie coraz lepszy.

W miarę postępów będę udostępniał kolejne zdjęcia moich "przygotowań".