• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Próbne - Dioramy

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#1
Witam wszystkich

Będę tutaj zamieszczał moje próby z dioramami. Po bardzo długim okresie oczekiwania udało mi się kupić potrzebne elementy do zrobienia trawy elektrostatycznej. Na razie jestem na etapie prób i błędów. Nigdy tego nie robiłem. Po raz pierwszy dzisiaj spróbowałem jak to wyjdzie. Na pewno każda kolejna "Diorama" wyjdzie zdecydowanie lepiej. Na czymś trzeba poćwiczyć. Sugestie kolegów z forum co należy zrobić inaczej lub jak poprawić, zachęcam do wpisów.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#3
No i fajnie. 1 próbna w sam raz. Jeśli mają być kolejne to trochę dłuższe, żeby postawić kilka wagonów. Po stanie torów i trawy, wygląda, że jest to mniej odwiedzany zakątek. Jeśli by to środek zakładu, to trawa by była mocno wydeptana i więcej błota by było.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#4
Akurat próba uzyskania efektu na tor zdawczo - odbiorczy. Generalnie końcówkę toru. Czy dłuższe będę robił nie wiem. Raczej chyba nie, chodzi mi o poćwiczenie technik modelarskich za nim zabiorę się za dłubanie w skrzynce. Bo jak tam spartolę, to będzie kłopot.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#6
Akurat próba uzyskania efektu na tor zdawczo - odbiorczy. Generalnie końcówkę toru. Czy dłuższe będę robił nie wiem. Raczej chyba nie, chodzi mi o poćwiczenie technik modelarskich za nim zabiorę się za dłubanie w skrzynce. Bo jak tam spartolę, to będzie kłopot.
Takie dioramki najlepiej nadają się na półkę, i ich długość powinna być dostosowana do mebla. Ale lepiej żeby zmieścić na takiej z lokomotywę i ze 2-3 wagony. Jako końcówka toru, też fajnie wyglądałby na niej koziołek.
Zawsze warto robić coś ze zdjęciem. Tak zarośnięty tor może być, bo trawa nieraz mocno przykrywa tory, aż po czubki szyn, ale bankier może mieć trochę racji.
Ja z kolei mam wrażenie, że płyty betonowe w rzeczywistości nie były kładzione tak równo. Ale też warto by spojrzeć na jakieś zdjęcia - bo nasze wrażenia i pamięć są zawodne.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#7
Bardzo dziękuje za uwagi, poprawię. Są to absolutnie mojej pierwsze próby i testuje materiały modelarskie. Jutro wstawię jeszcze jedną Dioramę, która nie ma wzoru, generalnie sam od tak zrobiłem. Bo chciałem sprawdzić materiał modelarski.

Następną dioramę faktycznie zrobię na lokomotywy do regału. Bardzo dobry pomysł.

Bardzo dziękuję szanownym kolegom za pomoc. Zdjęcia to niestety tylko Internet mi pozostaje bo nie mam możliwości udania się na kolej aby zobaczyć jak wygląda faktycznie. Będę próbował dalej.
 

Podobne wątki