• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

próba budowy torcika dla chrześniaka

Reakcje
9 5 5
#1
witam kolegów modelarzy jestem tu nowy i jest to moje pierwsze dzieło nie jestem zawodowym modelarzem i nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w modelarstwie ale postanowilem cos sprobowaac zbudowac dla chrześniaka czasu tez nie mam zbyt wiele w ciągu roku do budowy tylko w czasie urlopu moge cos probowac wiec cos tam sie staram wymodelować z góry dziekuje za opinie i porady które mogą pomóc podczas budowy lub prób budowy żeby urealnić tego torcika co o tym sadzicie
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#3
A ile Twój chrześniak ma lat? Lub ile będzie miał w momencie oddania torcika do użytku? Pamiętaj że dzieci mają pewne niszczycielskie tendencje wynikające np. z czystej ciekawości. Drobne elementy mogą też zostać niechcący "wchłonięte" w różne otwory ciała, w tym gębowy - to najczęściej :ROFL: Zadbaj więc o niezawodne umocowanie wszystkiego na makiecie :D

A tak bardziej na poważnie - podejrzewam że chcesz małolata zarazić pasją do kolejowego modelarstwa, ale nawet gdyby miała to być tylko zabawa na chwilę lub dwie, pozostaw może jakiś fragment (lub kilka) makiety całkowicie niewykończony/niedokończony z widoczną (lub nie) sugestią co miałoby się w tym miejscu znaleźć. Niech sam, lub z Twoją pomocą z dostarczonych ekstra a nie zamontowanych jeszcze elementów zrobi ten pierwszy krok. A dopiero potem... jazda! Zabawa może być naprawdę przednia, a wrażenia niezapomniane. Bo chyba o to tutaj chodzi.

GOTOWIEC szybko się znudzi :sick:
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#5
Pierwsze moje skojarzenie, to to, że chyba odwzorowujesz wyspę Sodor i robisz scenerię dla Tomka i przyjaciół. Wiele się nie pomyliłem patrząc na wagony, na zdjęciu :) i na tory.
A tak poważnie. Wygląda to podobnie jak na bajce, tylko nad drzewami trzeba by popracować i trochę nad szutrem.
Nie wiem, jakie było Twoje założenie, ale ten kierunek nie jest zły :)
 
OP
OP
S
Reakcje
9 5 5
#6
założenie raczej spontaniczne z racji ze chrześniakowi podobała się bajka Tomek wiec nabyłem prosty zestaw startowy Hornby i postanowiłem że się z mierze z własnymi siłami, na początek w miarę możliwości i umiejętności coś popróbuje dla młodego wykombinować a że umiejętności są marne wiec narazie wygląda to jak wygląda ale ważne że chrześniak jest zadowolony i dzielnie pomaga i ma radochę że się coś dzieje na jego torcie.Wiem ze jeszcze duzooooo nauki przede mną żeby to wyglądało realistycznie i schludnie wiec sie nie załamuje tylko dużo przeglądam forum i podpatruje co i jak
 
Reakcje
1.731 13 0
#7
Mnie się to bardzo podoba i ma swój charakter....:)
O ile chrześniak się bardziej wtajemniczy z biegiem lat w Hobby kolejowe, tym bardziej będziesz razem z nim rozwijał swój warsztat i pewnie niejedną makietę jeszcze zbudujecie....;).
 
OP
OP
S
Reakcje
9 5 5
#8
witam ponownie kolegów po dłuższej nieobecności oto kilka fotek z postępów prac nad poligonem dla chrześniaka które idą mozolnie z racji czasu i nie bycia na miejscu
 

Załączniki

OP
OP
S
Reakcje
9 5 5
#9
wiem ze jest wielki chaos na makiecie i nieład ale ciągle się uczę i dlatego to wygląda jak wygląda wiem że dużo pracy i nauki przede mna ale postaram się na pewno żeby efekt końcowy był estetyczny i w miarę normalny
 
OP
OP
S

szynowaty26

Użytkownik
Reakcje
9 5 5
#11
hej hej ponownie mam pyt. odnośnie robienia zieleni.Siateczki heki do czego można i w jaki sposób można wykorzystać lub z czego można zrobić zieleń średnia i wysoką jakich materiałów użyć bo nie chce kupić materiałów na ślepo i metoda prób i błędów kombinować dziękuje za jakiekolwiek wskazówki
 

Załączniki

Reakcje
1.731 13 0
#12
Siateczki firmy Heki rozciąga się palcami tak, by stworzyły kształt krzaczka większego lub mniejszego, oraz miały ażurową strukturę, a potem się je przykleja do podłoża.

Krzaczki to zieleń średnia.

Trawki najlepiej zastosować od 2 mm wys, do 6mm wysokości i w podstawowych trzech barwach - trawka 22mm wys. jasnozielona, trawka 4,5mm wys, ciemnozielona i trawka 4,5 lub 6 mmm wys sucha jasna ( kolor słomy ) , którą można wykorzystać jako połacie lub pasy wysuszonej trawy, tak często porastające łąki i miejsca przy nasypach. Trawy polecam z Firmy Faller, Bush i Heki ,oraz Mininatur.de

Trawy to zieleń niska.

Drzewa mniejsze i większe - np. brzozy , dęby, buki czy sosny, to musisz sobie najlepiej nabyć z MBR model. drzewa dobrze jest łączyć w mniejsze lub większe grupy składające się z jednego większego drzewa i dwóch , trzech mniejszych, oraz te większe , rosnące samotnie. grupy drzew ładnie wyglądają, jeśli przy nich rosną dodatkowo - gdzie nie gdzie, mniejsze krzaczki.

Drzewa to zieleń wyższa.
 
OP
OP
S
Reakcje
9 5 5
#13
witam po dłuższej nie obecności ale coś zaczęło się dziać na makiecie i chrześniak coraz bardziej zadowolony wiem ze makieta nie ma nic wspólnego z zasadami kolejnictwa ale młodemu i tak sie podoba[DOUBLEPOST=1383753505][/DOUBLEPOST]jest tam jeszcze sporo do ogarnięcia ale pomału zaczyna mieć to wygląd jako taki wiec pomału się dopracuje całość
 

Załączniki

OP
OP
S
Reakcje
9 5 5
#17
witam wszystkich zwracam się do drogich forumowiczów z pytaniem zapewne dla wielu banalne pytanie ale proszę o pomoc a mianowicie nabyłem płot betonowy ze sklepu świat modeli i chciał bym się dowiedzieć jakiego kleju użyć do sklejenia owego płotu plot jest wycinany laserowo i jakiego lakieru użyć do zaimpregnowania dostępnego w castoramie lub jakimś innym sklepie budowlanym bo niestety w moich okolicach nie ma sklepów modelarskich z góry dziękuje za pomoc
 

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#18
Witaj. Ja Kolego szanowny kleiłem na wikol. Co do malowania, to za radą Daniela, najpierw potraktowałem całość szarym lakierem matowym, a potem pomalowałem farbą imitującą beton od Fallera.
 

Podobne wątki