• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PPPg

  • Inicjator wątku wiygN1
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#4
Misiek napisał(a):
coś pamiętam, że KK miał wątpliwości co do tego wagonu-modelu
Głowy nie dam, ale kilka lat temu wrak podobnego wagonu stał na torach zdawczych huty Bobrek w Bytomiu. Musiałbym znaleść zdjecia, zeby potwierdzić jednoznacznie czy to taki jak w modelu.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#6
wiygN napisał(a):
Marek Sz napisał(a):
Nie ukrywam, że rozpoczynając wątek liczyłem na Twój odzew :)
Oki, wieczorem poszukam. Ok 2000 była próba pozyskania tego wagonu do skansenu w Pyskowicach, niestety był to juz okres upadku huty i podziału na spółki. W 2003 wagon był już w bardzo złym stanie - pozbawionych wszystkich możliwych do zdemontowania elementów. Szkoda go, o ile pamietam cała konstrukcja była nitowana, poza tym każdy zestaw kołowy był inny, ale to juz chyba efekt eksploatacji w zakladzie.
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#8
Dzięki!

Wydaje mi się, że to jednak inny wagon, inaczej wyglądają wózki, bok platformy. Wygląda jakby na na zdjęciu miała koła szprychowe?
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#9
wiygN napisał(a):
Dzięki!

Wydaje mi się, że to jednak inny wagon, inaczej wyglądają wózki, bok platformy. Wygląda jakby na na zdjęciu miała koła szprychowe?
Tak, część zestawów była szprychowych