• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Poznański podłoging

OP
OP
T

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#22
Miałem wrzucić wcześniej, ale w sobotę nagrywanie lekko nie wyszło. Układ torowy poprawiłem dzisiaj.

Na wstępie różnica pomiędzy podporą dwu-torową a dwiema dla jednego toru:
IMG_20180815_155004.jpg

A teraz dwa filmy z jazd:

Chrobry odstawiony na brudne koła lokomotywy i dający się we znaki brak kondensatora. Przy takim szarpaniu jakie zaczęła odstawiać siudemka ciągle się wykolejał.
 
OP
OP
T

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#24
Podczas jazd podłogowych zawsze nieco irytowało mnie przekładanie rozjazdów. Powstała więc koncepcja stworzenia czegoś na wzór pulpitu kostkowego, który można szybko konfigurować pod aktualny układ kolei podłogowej.

Kolega @Marqus wykonał płytki drukowane do rozdzielania zasilania a reszta to robota stolarza i moja.

IMG_20210222_191211_Easy-Resize.com.jpg
Pulpit ma frezowane boki dzięki czemu kostki wsuwa się od góry.

IMG_20210222_191229_Easy-Resize.com.jpg
Zapas elementów - kostki, przewody, rozgałęźniki, przedłużki kabli i krosy.

IMG_20210222_191219_Easy-Resize.com.jpg
Tutaj rozdziela się zasilanie. Na czołach płytki wejścia i wyjścia zasilania 16V= i po 7 par portów na płytkę. Z jednej strony jeden biegun zasilania idzie środkowym przewodem do przełącznika. Od niego zewnętrznymi pinami jako polecenie przełączania w + lub - na płytkę. Piny zewnętrzne przekazywane są na kabel terenowy. Lutując ze sobą gniazda uzyskałem trójniki, przedłużki proste oraz zmieniające piny.

Na koniec film z działania systemu.
 

Podobne wątki