• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Poznań - Targi HOBBY - 7-8 października 2017

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#1
Witam kolegów .
Mam niestety bardzo złe wieści i musimy je przedyskutować i podjąć decyzje.
Otóż jestem po rozmowie z panią która temat koordynuje ( ktoś nowy ) i dowiedziałem się że wpisowe od każdego ( !!!) wystawcy wynosi 90 złotych ( i to się okazało w dalszej rozmowie że netto !!!) . Na moje pytanie co z osobami toważyszącymi i kartami na samochody pani nie umiała odpowiedzieć jednoznacznie oprucz że się coś wymyśli ( dla mnie za mało ) .
Na moje lekkie poirytowanie wzrostem wpisowego o 1000% pani uprzejmie mi wytłumaczyła że targi ponoszą koszty ( rozumiem ) i ona uważa że to nie problem wysupłać 90 zł netto aby wziąć udział w tak prestiżowej imprezie i zajmować tak komercyjne stoisko jakim jest stoisko na targach ( mnie j rozumiem ).
Więc ja, tłumaczę, że nie jesteśmy sklepem i nie czerpiemy żadnych korzyści z tej wystawy a to raczej targi mają kożyść z tego, że my ( między innymi ) przyjeżdżamy i chcemy uświetnić wystawę swoimi kolekcjami .

I tu pojawił się zonkk bo pani ( wspólnie z innymi organizującymi ) uważa inaczej . I tu mamy już dla mnie totalnie niezrozumiałą sytuację, a jestem weteranem tej imprezy bo wystawiałem się od pierwszej imprezy naście lat temu.


Poddaję kolegom temat pod dyskusję bo ja na gorąco to mam ochotę z hukiem podziękować !!!!

Ps. dyskusja w szczegulności dla wystawców ale oczywiście otwarta dla wszystkich .
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
#2
Smutne ,w zeszłym roku był zgrzyt między MTP i Hazero ,może czas na wycofanie się z imprezy takich ludzi jak my . Zobaczymy jak ta impreza będzie wyglądać. Jak zabraknie wystaw kolekcjonerów i klubów to już nie będzie po co tam jeździć nawet jako widz.
Osobiście proponowałbym bojkot przez hobbystów ,firmy i sklepy to inna bajka.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
No to podziękować. Co za problem? Jak w tym roku mało kto się wystawi (a i tak przypuszczam że tak będzie), to za rok albo zmienią podejście, albo oleją część modelarską w ogóle i dzięki temu będą mieli jeszcze więcej miejsca na gry komputerowe.
Kto komu robi dobrze? Kto co z tego ma? Co stracą Ci co się nie wystawią? Czy modelarze muszą ponosić wszystkie koszty związane z wystawieniem się po to by być na tej prestiżowej imprezie? Odpowiedzcie sobie na te pytania.
Zresztą część zrobiła to już dawno temu oraz podjęła decyzję by nie wystawiać się.

Obecnie jest tyle różnych cyklicznych imprez modelarskich jakie świetnie mogą zastąpić targi w Poznaniu, a wręcz nawet dać więcej, że to nie problem jak sądzę, by tej imprezy nie było.
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#4
Nigdy się nie wystawiałem, nigdy (z różnych powodów) nie udało mi się dotrzeć jako obserwator na Targi Hobby, choć gorąco chciałem ... ale osobiście uważam wobec takich powyższych informacji że czas aby siłę i energię organizatorów przenieść w inne miejsca, w inne instytucje bardziej rozumiejące idee HOBBY. Trzymam kciuki i nie dajcie się "wydutkać".
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Jeżeli chodzi o moją osobę to miałem okazję odwiedzić tylko jeden raz MTP podczas tej imprezy. Było to chyba 5 lat temu, na pewno nie wcześniej. Przyznam szczerze - po tej wizycie stwierdziłem , że szkoda czasu na taką imprezę. Mam tu na myśli samą ideę targów. Już wtedy głównym tematem były "gry" , a reszta była dodatkiem. Faktem jest, że brać modelarzy samochodowych miała okazję się spotkać, pokazać, poznać i podzielić się swoimi zbiorami, uwagami, umiejętnościami, itp. Trzeba przyznać, że Poznań jest miejscem/punktem gdzie w miarę łatwo dojechać jest większości z nas. Tylko czy jest sens "sponsorować" w tym momencie MTP? Może trzeba by było zastanowić się nad spotkaniem w innym miejscu? Tak,wiem pojawi się pytanie - tylko gdzie?
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#7
Ewidentnie próbują z nas zrobić dojną krowę i faktycznie najlepszym wyjściem było by przeniesienie się gdzieś indziej. Osobiście ustosunkuje się jednak do decyzji kolegów.
 
Reakcje
45 1 5
#8
Mam tu na myśli samą ideę targów. Już wtedy głównym tematem były "gry" , a reszta była dodatkiem. (...) Tylko czy jest sens "sponsorować" w tym momencie MTP?
Myślę że kolega przypadkiem jest blisko sedna sprawy. Jest to smutne ale należy pamiętać że modelarstwo kolejowe i samochodowe nie jest niezastąpione...
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#9
Mam niestety bardzo złe wieści i musimy je przedyskutować i podjąć decyzje.
Otóż jestem po rozmowie z panią która temat koordynuje ( ktoś nowy ) i dowiedziałem się że wpisowe od każdego ( !!!) wystawcy wynosi 90 złotych ( i to się okazało w dalszej rozmowie że netto !!!) . Na moje pytanie co z osobami toważyszącymi i kartami na samochody pani nie umiała odpowiedzieć jednoznacznie oprucz że się coś wymyśli ( dla mnie za mało ) .
Na moje lekkie poirytowanie wzrostem wpisowego o 1000% pani uprzejmie mi wytłumaczyła że targi ponoszą koszty ( rozumiem ) i ona uważa że to nie problem wysupłać 90 zł netto aby wziąć udział w tak prestiżowej imprezie i zajmować tak komercyjne stoisko jakim jest stoisko na targach ( mnie j rozumiem ).
Więc ja, tłumaczę, że nie jesteśmy sklepem i nie czerpiemy żadnych korzyści z tej wystawy a to raczej targi mają kożyść z tego, że my ( między innymi ) przyjeżdżamy i chcemy uświetnić wystawę swoimi kolekcjami .

I tu pojawił się zonkk bo pani ( wspólnie z innymi organizującymi ) uważa inaczej . I tu mamy już dla mnie totalnie niezrozumiałą sytuację, a jestem weteranem tej imprezy bo wystawiałem się od pierwszej imprezy naście lat temu.


Poddaję kolegom temat pod dyskusję bo ja na gorąco to mam ochotę z hukiem podziękować !!!!

Ps. dyskusja w szczegulności dla wystawców ale oczywiście otwarta dla wszystkich .
Kolego robisz błędy takie że aż mnie w dołku ściska, to po pierwsze.
Po drugie nie musimy niczego dyskutować, już dawno podjęliśmy decyzję o nie uczestniczeniu w tej imprezie.
Trzecie nikt prócz zainteresowanych nie będzie płakał z powodu braku wystawców z branży kolejowej, motłoch sobie znajdzie substytut i nie zauważy że nie ma "kolejek".
Czwarte,taka a nie inna sytuacja to wina skostniałej polityki betonowego PZMK, który miał zastąpić nowy związek, niestety ojcowie założyciele jakoś ostygli i nie doprowadzili do końca tego co się wykluło na SH,szkoda.
Nie ma co płakać, jak to ktoś napisał, jest tyle imprez że aż trudno wybrać.
 
Reakcje
22 5 0
#12
Czyli olewam MTP, i spotykamy się gdzieś indziej, na szybko u kotebiego w Inowrocławiu.
Raczej we Włocławku.
A włączając się do dyskusji jako wieloletni wystawca MTP HOBBY informuję, że NKPM również wycofało się z pomysłu uczestnictwa w tegorocznych targach.
I pewnie jeśli nic się nie zmieni w latach nastepnych decyzja nie ulegnie zmianie.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#15
Przy tych cenach za stoisko jakie żąda MTP, mniejsi wystawcy muszą myśleć czy im się ten interes w ogóle opłaca. Co innego sklep, jaki zapłaci, ale możliwe że to co sprzeda pokryje te koszty i jeszcze da zarobek, a co innego jakiś mały producent jaki tylko ma się pokazać, ale zarobku bezpośredniego z tego nie ma wcale. A naprawdę tanie to nie jest.
 

Podobne wątki