• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Poznań – Salon modelarstwa HOBBY – XVII edycja – 5-6 września 2020 r.

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
#43
W imieniu własnym i Łódzkiego Klubu Modelarzy Kolejowych, chciałbym zaprosić do odwiedzenia naszego stoiska w trakcie Targów Hobby 2020.
Plan "wyspy PZMK" zamieszczony przez @PiotrK, pokazuje lokalizację naszego stoiska i wygląd makiety, jednak jak zwykle "diabeł tkwi w szczegółach". ;)
Zapraszamy do odwiedzenia nas i spotkania się w "realu", przy fragmencie naszej makiety.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#48
Wróciłem z Poznania i kilka informacji z mojej strony;)
Na początku stwierdzam, że na prezentacji modeli kolejowych można było zaobserwować zdyscyplinowanie zwiedzających i uczestników co do obostrzeń w dobie koronawirusa. Przeważająca większość zaopatrzona w maseczki oglądała wystawione makiety i modele (y).
Mnie miło było poznać na żywo kolegów, których do tej pory znałem tylko wirtualnie a także porozmawiać ze znanymi już osobami.
Na początek może układ tej dużej makiety , którą przygotowali koledzy z klubów modelarskich.
układ makiety.jpg

układ makiety 2.jpg

układ makiety 3.jpg

Znane tu z forum prace naszych kolegów.
Centrala Rybna Macieja @maciekk (Maciej miło było się poznać i porozmawiać )
centrala rybna 4.jpg

centrala rybna.jpg

centrala rybna 2.jpg

centrala rybna 3.jpg

centrala rybna 5.jpg


I port Wrocław Artura @Artur cieszę się ,że mogłem poznać osobiście i porozmawiać
makieta Artura.jpg

makieta Artura 2.jpg

makieta Artura 3.jpg

makieta Artura 4.jpg

makieta Artura 5.jpg

Na uwagę również zasługiwała klimatyczna makieta wystawiona przez ŁKMK na której można było porobić ciekawe zdjęcia
makieta ŁKMK.jpg

makieta ŁKMK 3.jpg

makieta ŁKMK 2.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#49
Jak już jesteśmy przy stoisku ŁKMK to w tym roku razem prezentowane były też wyroby EFC.
Znane nam już modele opracowane przez p. Andrzeja czyli drezyny, Ty45. I tutaj ciekawostka jakiej się nie spodziewałem.
Firma EFC idzie za ciosem i nie "zasypuje gruszek w popiele " Dziś premierę miał nowy model parowozu :eek: Panowie o to następny model-OKz32!
OKz 2.jpg

OKz 3.jpg

OKz 4.jpg

OKz.jpg

oraz model STAR-a 20 oj robi się ciekawie w modelarstwie samochodowym ;) (mamy wersję z blaszek fototrawionych )
STAR 20.jpg

STAR 20 a.jpg

Teraz zdjęcia modeli zgłoszonych do tegorocznych Mistrzostw Polski.
Zdjęcia tego co wystawione było w gablocie - domniemam ,że były jeszcze zgłoszone dioramy i moduły.
MP.jpg

MP 2.jpg

MP 3.jpg

MP 4.jpg

MP 5.jpg

MP 6.jpg

MP 7.jpg

MP 8.jpg

MP 9.jpg

MP 10.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#55
Zbyszek wychwalał roztropność wystawców, cóż różnie to bywa, w większości stosują sie do nakazów, ale już odwiedzający to masakra, maski na paszczy a nochale na wierzchu, chyba że potrafią nie oddychać nosem, żadnych kontroli, Panie organizatorze gwarą pięknie sięPan posługuje reszta to raczej porażka, złe, fatalne oświetlenie, to jest problem odkąd jeżdżę na SH co sprawia że ekspozycja oglądanie i osiąganie orgazmu było wręcz uniemożliwione, ciągłe braki ręczników i mydła w toalecie, brak na sali środków dezynfekcyjnych, t tym temacie każdy sklep bije Was na głowę, do brudu w toalecie sienie przyczepię bo to sami zwiedzający chlew robią, nie mogę wyjść z podziwu, jak można umyć łapy i zachlapać przy okazji dwa metry kwadratowe podłogi, lub trzymając zwiotczałego siurka olać wszystko wokół sedesu, magia normalnie, tu wolno wjechać ale nie wolno wejść, tu wolno wejść, ale zagrodzone dla aut.
Także niech Pan rozgarnie płatki róż i zamknie jednak butelkę szampana bo ma Pan jeszcze dużo do zrobienia, na laury może kiedyś nadejdzie czas.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#56
Wracając do tematu makiet skupiłem się głównie na scenkach jakie umieścili na nich autorzy. Przy tak rozległych makietach trudno jest uchwycić ich całość. Do tego jak napisał wyżej Paweł oświetlenie pozostawiało wiele do życzenia aby zrobić dobre zdjęcia.
Na początek chciałbym pokazać fragment makiety która mnie podobała się w swojej formie. Nie napiszę ,bo nie wiem kto jest jej twórcą może ktoś poda autora. Jest to przykład na to jak można zrobić moduły prosto ale ciekawie tak aby choć na chwilę przystanąć i poobserwować.
Krajobraz znany z niejednej linii kolejowej w Polsce ( głównie na nizinnych terenach ) ten w modelu akurat przy zelektryzowanej linii dwutorowej.
makieta.jpg

makieta 2.jpg

I kilka scenek z poletek położonych przy torach :)
makieta 5.jpg

makieta 3.jpg

makieta 4.jpg


makieta 6.jpg

Pozostając przy tej części makiety "pod drutem" jeszcze dwie makiety. Pierwsza bardzo rozbudowana pod względem sieci trakcyjnej to makieta naszego prekursora w tym temacie czyli Białystok kol Michała @bstok70
makieta michała.jpg

makieta michała 2.jpg

Oraz terminal przeładunku paliw kol. Darka @DarekW ( tutaj zaczynał się odcinek makiety pod siecią )
makieta darka 4.jpg

makieta darka.jpg

makieta darka 5.jpg

makieta darka 3.jpg

makieta darka 2.jpg
 

Podobne wątki