• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Poznań – Salon modelarstwa HOBBY – XVI edycja – 16-17 listopada 2019 r.

OP
OP
B

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#69
Cena 22 zł.to była cena zakupu w kasach na targach.Ja zaś,kupując bilet na stronie internetowej targów zapłaciłem 17.41 zł.
Jedno co mi się w tym temacie nie podobało to brak możliwości przebukowania ważności biletu na inny dzień.:(
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#70
Kolego marco zacytuje samego siebie napisałem:
Stoisko na którym pokazane były modele oparte jest chyba głównie o modele z serii zamieszczonych w publikacjach gazetowych.
Jednakże stwierdziłem
Z tą różnicą jednak, że większość to konwersje na tych modelach robione przez modelarzy.

Za co wielki ukłon dla tych modelarzy i twórców!
Nie pisałem ,że to modele gazetowe :eek: Proszę o czytanie ze zrozumieniem ;)
Pozdrawiam serdecznie
 
Reakcje
64 1 0
#71
Widzę po zdjęciach, że zostaliśmy ominięci szerokim łukiem (być może słusznie :ROFL:).
W tym roku postanowiłem z kolegą aby wystawić się na Targach Hobby. Dla mnie była to pierwsza prawdziwa okazja sprawdzić się przed ciutkę większą publicznością, natomiast dla kolegi było to już drugie podejście ze swoją stacją (pierwszy raz wystawił ją na Hobby w bodajże 2014 roku, ale ręki uciąć sobie nie dam teraz).
Zdjęć wiele nie mam godnych do pokazania tutaj, ale chyba warto zrobić wzmiankę, że się jednak tutaj minimalnie zaistniało. ;)

Mój kawałek tego przedsięwzięcia to były skromne trzy segmenty z peronem. Pierwsza względnie udana makieta w moim wykonaniu, choć wyszły pewne niedociągnięcia.
IMG_3624.JPG

Natomiast głównym punktem z naszego założenia była makieta stacji o nazwie Stęszewko, która jest w pewnym stopniu odwzorowaniem stacji Stęszew na linii 357 (układ torowiska jest odwzorowaniem układu sprzed modernizacji trasy, natomiast budynek nie jest miniaturą tego co stoi w rzeczywistości, stąd nazwa stacji to Stęszewko)
IMG_3641.jpg
IMG_3648.jpg

Dodatkowo na naszej stacji małą próbkę jazdy miała Pt47 jednego z kolegów na forum (nie jestem jeszcze aż tak obeznany w forum, więc wybaczcie, że nie oznaczam :p)
DSC_1156.JPG


Moje subiektywne odczucie po tych targach jest takie, że impreza była całkiem udana. Wiadomo, że targi dzisiaj vs targi kilka lat temu to nie ma co porównywać i z tym się zgadzam. Ja natomiast cieszę się, że poznałem lepiej kolegów którzy też użyczyli nam trochę taboru na makietę jak i wystawiali je w gablocie na stoisku, dzięki temu już inaczej patrzę na to wszystko i mam już jakieś doświadczenie zebrane po targach.

Informacyjnie jeszcze dodam, że ani ja, ani kolega nie jesteśmy zrzeszeni w żadnym klubie. Jesteśmy indywidualnymi modelarzami z Poznania i stoisko mieliśmy załatwione w pełni za darmo, więc jedyny koszt jaki ponieśliśmy to paliwo do busa aby to tutaj przywieźć z naszych mieszkań.

Liczę, że następne targi będą lepsze niż w tym roku i mam nadzieję, że to co najmniej wróci do stanu sprzed kilku lat. Pisze to "młody i naiwny" modelarz. :ROFL:

Czego jeszcze chciałbym życzyć wszystkim? Mniej hejtu, więcej zgody. Ale w końcu co może wiedzieć jakiś tam młody...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#73
W tym roku MTB nie będzie na targach.
Od 2017 roku sprzedaż modeli w Polce spadła o 40% i udział w targach szef MTB uznał za bezsensowny.
Sprzedaż w dół ciągnie głównie skala H0.
Z informacji jakie uzyskałem trochę lepiej jest ze skalą TT - pod koniec listopada
będą znowu dostępne SN61, SU46-007 PKP Cargo, ST43-418
plus niespodzianka.....nowy model lokomotywy PKP.
Co się dziwić. W H0 PIKO ich trochę pogrążyło swoją SU46. Jednak większość woli ten model od PIKO (lepiej wykonane, a cena ta sama - a i nawet mniejsza).
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#74
Targi, targi i po targach... ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tegorocznej edycji, jechałem z nastawieniem ze nie będzie co oglądać i z kim pogadać i może będą dwie makiety w tym jedna moja, a jednak zostałem mile zaskoczony wystawiło się kilku starych znajomych z swoimi pracami oraz stoiskami, odwiedziło moje stoisko również sporo osób z ,, środowiska” których nie było mi dane już dawno widzieć na innych imprezach. Miło spędzone 3 dni w Poznaniu a i w internacie na Czajczej można było poczuć atmosferę dawnych lat. ;)

Pokazałem na targach pierwszy raz nowa makietę w formie prezentacyjnej, przedstawiająca Centrale Rybna która została bardzo pozytywnie przyjęta i słyszałem od oglądających bardzo dużo miłych komentarzy, wystawiłem ja w mistrzostwach i została dość wysoko oceniona ale niestety 0,7 punkta zabrakło do pierwszego miejsca...

@Zbigniew Gałczyński dziękuje za miłe słowa odnośnie mojej makiety, szkoda ze nie poznaliśmy się osobiście. :(

Co do innych stoisk dużym zaskoczeniem dla mnie jest powrót Tololoko z bogatą oferta modeli samochodów i z kolejnymi planami na dalszy rozwój, nie można było pominąć nowego parowozu od EFC Loko ( piękna maszyna ) również było miło zobaczyć diorame wykonana przez naszego forumowego kolegę @ffox , piękna robota. (y)
 

Załączniki

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#79
Wpis Piko na facebooku.-
Jedna z najlepszych imprez od lat w Poznaniu wedlug wielu odwiedzajacych nas modelarzy. Najważniejsi producenci na polskim rynku, wielu mniejszych utalentowanych producentów makiet i dodatków do makiet... Sklepy zanotowały największe obroty od bardzo wielu lat... Dzięki temu sukcesowi ustalony jest już termin kolejnych targów HOBBY 2020 na które zaproszeni będą już niebawem modelarze i kluby, a to wszystko dzięki sukcesowi tych targów, które pokazały, że modelarstwo przeżywa renesans! Warto było to być!
 

Podobne wątki