• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Poznań – Salon modelarstwa HOBBY – XVI edycja – 16-17 listopada 2019 r.

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#44
Dla mnie Rosomaki są gotowe podobno i idą już drugi miesiąc. Mam nadzieję, że w końcu dojdą. Pozdrawiam Pana Anatola.

p.s. Dużo tych modeli na stoisku TOLOLOKO.
Gdyby tak można było je kupić od ręki jak kiedyś w Parowoziku za normalną cenę a nie na allegro za 10x wyższą cenę.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#45
Taka zapowiedz od Elvisa cysterna ESU (prototyp) ,w przyszłym roku mają się pojawić 3 modele.
Zobacz załącznik 687843 Zobacz załącznik 687844
Konrad mnie uprzedził i nie będę już pokazywał tej cysterny ;) ale zrobiłem fotkę "Dyżurnemu Elektronikowi tej imprezy " :D
Leszek pozdrawiam serdecznie :)
Leszek.jpg

Konrad słowo do Ciebie - bardzo żałuję ,że nie udało nam się spotkać osobiście :rolleyes: Jak się dowiedziałem od Dawida @Pyrus86 ,że byłeś i rozmawiałeś z nim szukałem Ciebie na stoisku samochodziarzy ale bezskutecznie - no cóż może następnym razem ;)

Powrócę do tematu targów i makiet tam zaprezentowanych. Bardzo miłe dla oka wrażenie na mnie zrobiła makieta modułowa kolegów od TT-ki
Mowa tutaj o Silesia TT. Pięknie przedstawiony świat kolei w skali 1:120 , klimatyczne scenki , polski tabor . Oj dużo trzeba by zamieścić zdjęć aby pokazać to wszystko co tam było. Kilka fotek jednak dla zobrazowania.
Januszów.jpg

Fajny moduł cementowni
cementownia.jpg

TT byczek.jpg

TT EP05.jpg

TT pętla.jpg

TT szlak.jpg

Ze swoją małą makietą wystawił się również ks. Janusz . Makieta miała nazwę LOKOMOTYWA jak to już bywa na makietach księdza Janusza było pełno wszystkiego i choć makieta mała można było kilkanaście minut patrzeć na jej szczegóły
Makieta ks. Janusza.jpg

Makieta ks. Janusza 2.jpg

Bardzo ciekawą propozycją była makieta/moduł pod nazwą "Centrala Rybna " autorstwa Macieja Krysztowiaka . Tutaj również można było się zapatrzeć na szczegóły jakie autor umieścił na swojej makiecie . Powiało PRL-em aż miło :)
CENTRALA RYBNA.jpg

CENTRALA RYBNA 1.jpg

CENTRALA RYBNA 2.jpg

CENTRALA RYBNA 3.jpg

Odwiedziłem stoisko Tomka @Flotoma na małą rozmowę i na zakupy ( kupiłem sobie model Kraza :D). Ekspozycją i to piękną była część makiety Karmin Gorzowski a dokładnie moduły ładowni z wywrotką Kraz ,którą pokazywał tu na forum Tomek . Piękne dzieło sztuki modelarskiej.
TOMKU POZDRAWIAM SERDECZNIE
Ładownia Karmin.jpg

Z tych mniejszych form modelarstwa była też makietka w skali Z :)
MAKIETKA Z.jpg

cdn..
Pozdrawiam
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#46
Następną moim zdaniem dość ciekawą propozycją była makieta prezentacyjna pod nazwą MAKIETA MODUŁOWA "WAJCHA".
Tutaj przedstawiony był obraz dwutorowej linii pod drutem z równolegle przebiegającą drogą . Zarówno na torach jak i na drodze zawsze coś jeździło.
Fajna makieta ,której dodatkowo smaku dodał moduł z pięknie zrobionym kamiennym mostem łukowym.
wajcha.jpg
wajcha 2.jpg

wajcha 3.jpg
wajcha 4.jpg

wajcha 4.jpg

Makiety wąskotorowe głównie prezentowały dwa projekty. Połączone w jedną całość SOPLICOWO-CISNA-LEŚNICA
LEŚNICA  SN61.jpg

LEŚNICA 2.jpg

LEŚNICA.jpg

SOPLICOWO.jpg

CISNA most.jpg

CISNA przejazd.jpg


Oraz makieta Mateusza @Maslo -mała a jakże klimatyczna. Była to oczywiście część makiety Mateusza.
MATEUSZ ciebie również pozdrawiam
Makieta Mateusza.jpg

Makieta Mateusza 2.jpg

Makieta Mateusza 3.jpg

Makieta Mateusza 4.jpg

Z tych makietowych prezentacjach zapomniałem na samym początku pokazać taki fajny "torcik" zbudowany przez dzieci.
Jest potencjał i nadzieja na przetrwanie modelarstwa kolejowego :)
Makieta dzieci.jpg

Cdn...
Pozdrawiam
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#49
Teraz makiety kolegów z SMK Katowice . Na początek część makiety domowej przystosowanej do włączenia w makietę modułową.
Twórcą tej makiety jest Piotrek Andrzejewski znany zapewne części z Was jako "Pietrucha ". Oprócz zdolności modelarskich muszę Wam zdradzić,że Piotrek ma też zdolności kulinarne ! Napiszę to jeszcze raz - Piotrek sernik upieczony przez Ciebie był zaj......fajny :D
Tak w ogóle dziękuję kolegom z SMK za miłe przyjęcie - zawsze pozwolą mi się u Nich ugościć .
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję kolegom: Andrzejowi, Krzyśkowi, Marcinowi ,Kazikowi, Krzyśkowi , Leszkowi
Zawsze miło się z wami spotkać i porozmawiać
A teraz kilka zdjęć. Scenki z połączonej makiety Piotrka i kolegów z pomniejszone.pl
makieta Piotrka.jpg

makieta Piotrka 2.jpg

makieta Piotrka 3.jpg

makieta Piotrka 4.jpg

makieta Piotrka 5.jpg

makieta Piotrka 6.jpg

makieta Piotrka 7.jpg

makieta pomniejszone 2.jpg

makieta pomniejszone.jpg

Scenki z modułów Krzysztofa i Marcina
makieta Krzyśka i Marcina 2.jpg

makieta Krzyśka i Marcina 3.jpg

makieta Krzyśka i Marcina 4.jpg

makieta Krzyśka i Marcina.jpg

Pozdrawiam
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
#50
Przepraszam ,że wpis za wpisem ale można dołączyć tylko określoną ilość fotek ;)
Na nowości "dużych firm " troszkę za wcześnie ,ale można było obejrzeć miniatury z manufaktur. Na stanowisku koledzy z pomniejszone pl pokazali swój tabor a były to ET21 w kilku malowaniach , ET22, ST42,ST48,ST45,
Zobacz załącznik 687767
Zobacz załącznik 687768
Zobacz załącznik 687769
Zobacz załącznik 687770
Dużym zainteresowaniem cieszyły się modele z pod szyldu EFC czyli wyczekiwany Ty45
Ty45-39
Zobacz załącznik 687774
Zobacz załącznik 687775
Ty45-100 Zobacz załącznik 687776
Ty45-162
Zobacz załącznik 687777

Zobacz załącznik 687778
Odbyły się również jazdy próbne modelu na makiecie klubowej SMK na krótko przed końcem dzisiejszej imprezy. Model prezentował się majestatycznie i pięknie.
Zobacz załącznik 687779
Zobacz załącznik 687780
Zobacz załącznik 687781
Zobacz załącznik 687782
Jutro cd.
Pozdrawiam serdecznie
Czy można coś więcej o tym modelu Ty45 ?
Pytanko orientacyjne :cool: Czy firma wkrótce zaprezentuję jakie dostępne będą malowania tego cudeńka ?
Jaka cena będzie ?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#51
Rozmawiałem z panem Andrzejem czy wzorem modelu TKt48 będzie dostępna jakaś ulotka odnośnie malowań/przydziałów.
Na chwilę obecną nie - być może za czas jakiś tak . Myślę,że obecnie modele są robione pod konkretne zamówienia.
Sam widziałem jak pewien pan odbierał model z nr 162 którego zdjęcia pokazałem.
A cena nie wiem czy mogę o tym mówić/pisać tak publicznie to sprawy biznesowe i raczej pytał bym u źródła czyli w EFC.
Pozdrawiam
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
#52
Rozmawiałem z panem Andrzejem czy wzorem modelu TKt48 będzie dostępna jakaś ulotka odnośnie malowań/przydziałów.
Na chwilę obecną nie - być może za czas jakiś tak . Myślę,że obecnie modele są robione pod konkretne zamówienia.
Sam widziałem jak pewien pan odbierał model z nr 162 którego zdjęcia pokazałem.
A cena nie wiem czy mogę o tym mówić/pisać tak publicznie to sprawy biznesowe i raczej pytał bym u źródła czyli w EFC.
Pozdrawiam
A czy jest szansa na jakiś namiar obecnie na EFC - bo strona internetowa dawno nie aktywna ?
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#54
Zamieszczone tutaj prze zemnie zdjęcia traktuj proszę jako obrazowy zapis tej imprezy. Zrobiłem to ,bo zapewne było by kolejnych kilka stron pisania - "nikt nie robił zdjęć " ? Oceną prac na pokazanych makietach pozostawiam każdemu pod osobistą ocenę.
Zbyszku, z mojej strony jestem Ci wdzięczny za tak dokładną relację, wcześniej bywałem na Hobby regularnie, przynajmniej od 2010 do 2016 co roku, w tym roku nie udało mi się, więc ta relacja jest dla mnie osobiście bardzo przydatna. Jak wielu chciałbym też żeby impreza odzyskała swą rangę i klimat. Poza tym jestem zwolennikiem idei organizowania Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych i cieszę się, że zamieściłeś zdjęcia modeli konkursowych - szkoda tylko, że jest ich tak mało (oczywiście piszę o wystawionych modelach)...

Serdecznie Cię pozdrawiam,
Sławek
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#55
Swoją ostatnią już cześć relacji chciałbym poświęcić modelom samochodów ale tych w skali 1:43 głównie.
Stoisko na którym pokazane były modele oparte jest chyba głównie o modele z serii zamieszczonych w publikacjach gazetowych.
Z tą różnicą jednak, że większość to konwersje na tych modelach robione przez modelarzy. Modele były różne ja skupiłem swoją uwagę na okresie PRL-u. :)
DSC06649.jpg

DSC06650.jpg

DSC06651.jpg

DSC06652.jpg

DSC06653.jpg

DSC06685.jpg

DSC06686.jpg

DSC06687.jpg

DSC06688.jpg

DSC06641.jpg

DSC06642.jpg

DSC06643.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#56
Przez ograniczoną ilość zdjęć nie zmieściłem się w jednym poście . Więc dokończę :)

Widać też u kolegów modelarzy samochodowych ,że oferty producentów nie do końca ich zadowalają i sami na wzór innych skal opracowują nowe wcielenia ciężarówek ,oraz modele nowszych typów jak choćby Jelcz ( wersja militarna ) i Lublin. Opracowania i odlewy wyglądają dość dobrze.
DSC06636.jpg

DSC06637.jpg


DSC06638.jpg

DSC06639.jpg

DSC06639.jpg

DSC06640.jpg

DSC06645.jpg

DSC06646.jpg

DSC06647.jpg


Powyższe zdjęcia dedykuję Piotrkowi @Irokez46 ponieważ to właśnie Piotrek najwięcej tu przerabia w tej skali .
Piotrku może znajdziesz inspirację dla swoich przyszłych projektów.

To już koniec i nie będę więcej przynudzał :LOL:


Pozdrawiam wszystkich serdecznie
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#57
Piękne te 43-ki. Większość znam, ale żywiczne Stary strażaki miło wiedzieć że powstały. Trzeba będzie chyba się zaopatrzyć w taki kit.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#58
Zbyszku zawsze chętnie się z Tobą spotykam, ale już mnie nie bawią takie spędy, Twoja relacja super, nie bierz do siebie moich złośliwości, cieszę się że bawiłeś się dobrze, i inni też, ja już nie potrafię.
 

frami

Aktywny użytkownik
Reakcje
233 0 0
#60
Jelcze serii 300 pokazane na zdjęciach wykonałem jakieś 3 lata temu
Jak zobaczyłem zapowiedzi Kultowych ciężarówek prlu znowu mam "ciągotki" do tej skali ;)
 

Podobne wątki