• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Poznań – Salon modelarstwa HOBBY – XVI edycja – 16-17 listopada 2019 r.

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#27
Wróciłem z Poznania z kolejnej już edycji targów Hobby. Jak wyżej opisali sytuację już koledzy na terenie pawilonu piątego zorganizowano wszystko to co ma coś wspólnego z hobby. Każdy mógł obejrzeć to co akurat leży w jego strefie zainteresowań. Modelarstwo RC z torami wyścigowymi na których "śmigali" swoimi samochodami modelarze. Miłośnicy deskorolek mieli swoje miejsce , były też maty na których miłośnicy sztuk walki mogli się wykazać. Kilka stoisk z budowlami z klocków lego - duża makieta na której poruszały się tylko lego-koleje to dzieło stowarzyszenia " Zbudujmy to ".
W tym projekcie miał swój udział nasz forumowy kolega Dawid (@Pyrus86 ).
Ja osobiście potraktowałem swój wyjazd głównie na spotkanie i miłe rozmowy z kolegami z tego forum ale nie tylko. Miło było mi osobiście poznać Mariusza @Telewizor11 , porozmawiać z kolegami z PKMK , SMK -Krzyśkiem @Grzes , Piotrkiem ,oraz przedstawicielami łódzkiej sceny modelarskiej kolegów Andrzeja Cieślickiego i Piotrka @newermind Jarkiem @Jarosław , Przemkiem @Sello , Michałem @michal-c74 -jeżeli kogoś nie wymieniłem wybaczcie proszę.
Po dzisiejszym pobycie doszedłem do takiego wniosku :
Z tym Naszym Modelarstwem Kolejowym nie jest wcale tak kiepsko !
Po tym co zobaczyłem na filmie z imprezy w Rybniku ( wypowiedziach dzieci odwiedzających tą imprezę ) i w dniu dzisiejszym podczas Hobby mogę być spokojnym. Jedną z makiet modułowych była makieta zbudowana przez dzieci w wieku od 8 do 11 lat :eek: . Cały ten projekt był pod egidą KLUBU MODELARZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY . Dzieci same zbudowały ( oczywiście pod okiem jakiegoś lub kilku starszych instruktorów ) tą makietę i prowadziły ruch pociągów na niej (y)
makieta dzieci.jpg

Przyznam się ,że jak to zobaczyłem to poczułem się trochę zmieszany i pomyślałem sobie "ty stary koniu zabierasz się za budowę swojej makiety i nic z tego nie ma a tutaj popatrz co potrafią zrobić dzieci" :LOL:.
Mistrzostwa w Modelarstwie Kolejowym
Tutaj też nie było wcale tak kiepsko. Do konkursu zgłoszono kilka modeli w H0. Modele znane już między innymi z forum oraz inne ale warte odnotowania.
Pt47 kolegi Michała
Pt47.jpg

ET42 kol. Jarka
ET42.jpg

SU45 kol. Piotrka
SU45.jpg

Ok1 kol. Michała
Ok1.jpg

ET22 ( nie znam autora )
ET22.jpg

SU42 ( nie znam autora )
SU42.jpg

Pantograf AKP-4E
PANTOGRAF.jpg

Oraz cztery modułu będące częścią jakiś makiet
Moduł miejski ( myślę,że to z Sopockiego kubu )
fragment miasta.jpg

Gołubie Kaszubskie
Gołubie Kaszubskie.jpg

Sławki
SŁAWKI.jpg

Moduł szlakowy
Modł szlakowy.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#29
Przepraszam ,że wpis za wpisem ale można dołączyć tylko określoną ilość fotek ;)
Na nowości "dużych firm " troszkę za wcześnie ,ale można było obejrzeć miniatury z manufaktur. Na stanowisku koledzy z pomniejszone pl pokazali swój tabor a były to ET21 w kilku malowaniach , ET22, ST42,ST48,ST45,
BYK.jpg

ET21.jpg

ST45.jpg

TURBO.jpg

Dużym zainteresowaniem cieszyły się modele z pod szyldu EFC czyli wyczekiwany Ty45
Ty45-39
39.jpg

Ty45-39.jpg

Ty45-100
100.jpg

Ty45-162
162.jpg

162.jpg

Odbyły się również jazdy próbne modelu na makiecie klubowej SMK na krótko przed końcem dzisiejszej imprezy. Model prezentował się majestatycznie i pięknie.
45 a.jpg

45 b.jpg

45 c.jpg

45.jpg

Jutro cd.
Pozdrawiam serdecznie
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#30
Kolejowe modele piękne. Ale słuchy mnie doszły, że i jedna z manufaktur produkujących modele samochodów z okresu PRL-u pokazała swoje wyroby. Może ktoś coś napisze, albo pokaże??? A może i ta firma sama się tu ujawni...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#33
Maćku było aż gębę otwarłem z wrażenia. Były to modele głównie w 1:43 ale naprawdę super.
Jutro o tym napiszę - muszę pozmniejszać fotki ;)
Z tego wynika, że jest to już trzecia odsłona tej firmy, pod nową nazwą Warsztat Modelarski TOLOLOKO. Wcześniej był to AutoLokoMotiv, a jeszcze wcześniej Tololoko. No chyba, że się mylę. Ciekawe, czy koledzy oczekujący na Rosomaka już otrzymali swoje miniatury.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#36
Z tego wynika, że jest to już trzecia odsłona tej firmy, pod nową nazwą Warsztat Modelarski TOLOLOKO. Wcześniej był to AutoLokoMotiv, a jeszcze wcześniej Tololoko. No chyba, że się mylę. Ciekawe, czy koledzy oczekujący na Rosomaka już otrzymali swoje miniatury.
A o tym piszesz Maćku.
Był obecny nawet sam p. Anatol. Na stoisku były modele już znane - czy coś z nowości nie umiem powiedzieć . Modele głównie te które ostatnimi czasy można zaobserwować na aledrogo . Można było kupić autka na miejscu. Były też miniatury wojskowe , oraz model ryflaka 43A i pudła węglarek 17W
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#37
A o tym piszesz Maćku.
Był obecny nawet sam p. Anatol. Na stoisku były modele już znane - czy coś z nowości nie umiem powiedzieć . Modele głównie te które ostatnimi czasy można zaobserwować na aledrogo . Można było kupić autka na miejscu. Były też miniatury wojskowe , oraz model ryflaka 43A i pudła węglarek 17W
Dzięki za informację. Tak zapytałem bo ciekawy jestem, czy akcja z Rosomakiem została sfinalizowana. No bo skoro produkuje się inne modele to pewnie wszyscy już otrzymali swoje Rosomaki... ;)
 

Podobne wątki