• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Poznań – Salon modelarstwa HOBBY – XV edycja – 27-28 października 2018 r.

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#41
Zbyszku - A1 to jeżdżące modele pojazdów trakcyjnych zrobione od podstaw, a B1 to modele innych pojazdów szynowych bez napędu (głównie wagony) również robione od podstaw. W ostatnich latach coraz mniej takich modeli zgłaszanych jest na Mistrzostwa - szkoda, ale taka rzeczywistość.....

Na stronie PZMK jest strona poświęcona Mistrzostwom, tam też jest regulamin i definicja kategorii http://www.pzmk.org.pl/?q=node/222
 
Reakcje
64 1 0
#43
A kolejne targi HOBBY już ogłoszone... 16-17 listopada 2019 roku.

Źródło: https://hobby.mtp.pl/pl/news/poznan_hobbystow/

Ciekawe czy coś się zmieni na lepsze... Za marzenia nie karają podobno, a w tym roku się rozczarowałem widokiem tych targów. Nadal w pamięci mam targi z lat 2010-2014 kiedy jako mały dzieciak z ojcem chodziłem i nie mogłem się oderwać od oglądania makiet myśląc, że jak będę starszy to kiedyś też chcę być wśród tych wszystkich modelarzy i makiet...
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#46
Mi bardzo spodobała sie właśnie ta makieta "Mateuszewo." Bardzo przemyślana, dużo torów jak na torta i bardzo ładnie wykonana.
Co do targów to w reklamie na Facebooku pisali ile będzie m kw ,kolejek i ile lego....chyba się przeliczyli z 10 razy.
Żeby syn mnie nie namawiał to bym nie jechał, ale mówię jak mam siedzieć w domu przed telewizorem to jadę. Dobrze, że były samochody bo by była straszna lipa.
A jeszcze tylko napiszę, choć nie chcę nikogo uraźić ale 5 zł za zrobienie dwóch kółek kolejką u jednego z wystawców to chyba był żart. ( rozumiem gdyby to było 5 min A nie 30 sekund) tak się pasji w młodych nie rozwija.
Pytanie, czy osoby z kolejki parkowej (zakładam że o tym piszesz) płacili za powierzchnię żeby się wystawić i ile?. Druga rzecz to zużycie taboru, który też swoje kosztował. Trzecia to środki na rozwój. Niestety ale targi nie zwracają chyba za nić, więc dla takiego wystawcy są to duże koszty żeby coś pokazać, to nie są firmy, które zarabiają na modelach i sprzedaży.To są miłośnicy, którzy chcą coś pokazać i może kogoś to zachęci żeby się do nich dołączyć.

Nie oszukujmy się 5 zł?, założę się że wiele osób wydaje takie kwoty na większe głupoty, a tutaj pójdzie to przynajmniej na cel "kolejowy"
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#47
Zobacz załącznik 604873 [/QUOTE]
Pytanie, czy osoby z kolejki parkowej (zakładam że o tym piszesz) płacili za powierzchnię żeby się wystawić i ile?. Druga rzecz to zużycie taboru, który też swoje kosztował. Trzecia to środki na rozwój. Niestety ale targi

Nie oszukujmy się 5 zł?, założę się że wiele osób wydaje takie kwoty na większe głupoty, a tutaj pójdzie to przynajmniej na cel "kolejowy"
Nie chodzi mi o parkową. W tym roku z niej syn akurat nie korzystał, nie wiem nawet czy była płatna ale nie sądzę.
Chodzi mi o H0.
Nie wiem skąd byli ale był chłopiec i dziewczynka i wydaje mi się że ich mama.
Była karteczka 5 zł za 2 okrążenia.
Sam chłopiec zapraszał nas właśnie na to.
Wydaje mi się po prostu że to było delikatnie przegięcie. Nie jestem skąpy wiem że wszystko kosztuje ale sądzę że te 2 zł to już by była optymalna cena jeżeli choćby ktoś zbierał na jakiś wagon
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#50
Z mojej strony kilka zdjęć, przepraszam że trochę monotematycznie, ale w tym roku się wystawiałem i skupiałem się głównie na obsłudze Okunina (w tym roku dodałem do niego tło i własne oświetlenie);

20181027_123437.jpg

Okunin z tłem

20181028_094436.jpg

Ty4-5 wg stanu z 1975 roku (Weinert, konwersja Z.Molenda);

20181028_094522.jpg

Ty4-5 na stacji Okunin;

20181028_095037.jpg

Ty4-5 na przejeździe kolejowym przy przystanku Karnin Gorzowski;

20181028_100258.jpg

Ol49-29 (Tololoko) ze składem dwóch ryflaków (Robo) na stacji Okunin;

20181028_100450.jpg

Pociąg osobowy prowadzony Ol49 mija ładownie na przystanku Karnin;

20181028_100552.jpg

Ol49 na przystanku Karnin Gorzowski;

20181028_102746.jpg

Ol49 zbliża się do stacji Okunin

20181028_102834.jpg

Stacja Okunin. Na peronie pociąg osobowy złożony z dwóch wagonów typu Ryflak (Robo) prowadzony Ol49 (Tololoko) mija pociąg towarowy prowadzony Ty4 (Weinert);
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#53
Biorąc pod uwagę zdjęcia to masz za co, są piękne!! Szczękę zbieram z podłogi!

A widziałem też gdzieś model wagonu do przewozu samochodów z maluchami, wiesz może kto jest zrobił wagon? Masz może jego więcej zdjęć?
 
Reakcje
1.253 18 1
#59
Z mojej strony kilka zdjęć, przepraszam że trochę monotematycznie, ale w tym roku się wystawiałem i skupiałem się głównie na obsłudze Okunina (w tym roku dodałem do niego tło i własne oświetlenie) ...
No to żałuję, że się nie pofatygowałem w tym roku, bo Okunin z tłem i oświetleniem prezentuje się więcej niż zacnie.
 

Podobne wątki