• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Poznań – Salon modelarstwa HOBBY – XV edycja – 27-28 października 2018 r.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#26
Miałem bilet internetowy z opisem "Hobby", ale bilety są sprawdzane tylko przy wejściu z ulicy i potem można swobodnie chodzić po wszystkich halach.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#28
Widzę, że relacja z MTP Hobby sprowadza się do możliwości obejrzenia czegoś innego - bardzo smutna wiadomość
Jeszcze do tego instrukcje jak wejść na inne wystawy - jest to przykre .
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#33
Po trochę jest tak ,że modelarze /kolekcjonerzy mają zainteresowania nie tylko skierowane w jedną nazwę to dziedzinę. ( przynajmniej ja tak mam ;)). Fajne było to ,że zamiast PGA w tym samym czasie obywały się targi Retro Motor Show. Wykorzystując okazję odwiedziłem halę 5 i 6 aby obejrzeć wystawione tam pojazdy. Wśród całej gamy pojazdów ja swoją uwagę głównie poświęciłem na rodzimą motoryzację z okresu PRL-u.
Nie ukrywam ,że zrobione tam fotki będą dla mnie inspiracją przy wykonywaniu modeli na makietę kolejową.
W moim osobistym odczuciu najbardziej urzekła mnie Nysa N-59 w wersji sanitarki. Fajne było również to ,że właściciele tych pojazdów poubierani byli stosownie do czasów w jakich były osadzone ich pojazdy.
Nysa.jpg

Nysa 2.jpg

Nysa 3.jpg

Nysa 4.jpg

Teraz już na temat czysto modelarski.
Jak co roku wybieram się na tą imprezę może głównie ,aby spotkać się ze znajomymi i zawrzeć nowe znajomości.
Miło było mi osobiście poznać i porozmawiać z kol. Adrianem @Ciemny . Rozmowa odbyła się głownie na temat szykowanej przez Adriana oferty.
Widziałem polutowane nadwozie do stara ,którego szykuje Adrian. Zapowiada się rewelacyjne ! i warto czekać na gotowy model.
Wiele rozmów z osobami już znajomymi - kolegami z SKM Katowice(@Pyrus86 ,@Grzes ) , Darkiem @darekgol , Michałem @michal-c74 , Łukaszem @luc1979 ,Tomkiem @Flotoma ,Przemkiem @Sello , Markiem @Marqus -przepraszam jeśli kogoś pominąłem.
Oprócz stoisk handlowych i producentów można było obejrzeć kilka makiet .
Międzychód Letnisko - PKMK z Poznania , Piękną makietę wąskotorową kol Mateusza @Maslo , połączone makiety Karmin Gorzowski i Okunin pod szyldem PMH0 kolegów Tomka ,Romka i Łukasza, makieta sklepu z Borówca , makieta SKM Katowice i parę innych.
Zdjęcia tych makiet na ogół są znane. Ja tym razem skupiłem swój obiektyw na scenkach jakie miały miejsce na tych makietach i szczegółach infrastruktury i pojazdach znajdujących się na nich.
OKUNIN
manewry Tr203.jpg

osobowy z Okunina.jpg

maluszki.jpg

żubr na ładowni.jpg

Szykująca się do służby Ol49 na stacji technicznej
Ol na stacji techn..jpg

KARMIN GORZOWSKI
Karmin.jpg

ładownia.jpg

osobowy z Karmina.jpg

Ty2 z osobowym.jpg
eszelon.jpg


Na Karminie również "zagościł" Żubr.
żubr.jpg


cdn....
Pozdrawiam serdecznie
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#34
Kilka scenek z makiety wąskotorowej Mateusza
osibonus.jpg

Px.jpg

ładownia2.jpg
maluszek.jpg
na drodze.jpg

Kilka scenek z Międzychód-Letnisko
wypadek.jpg

warszawka.jpg

podwórko.jpg
spawacz.jpg
szrot.jpg
śmieciarka.jpg

Kolega Dawid
@Pyrus86 gościł z swoimi modelami zbudowanymi z Lego.
Premierę w Poznaniu miał model lokomotywki Koff
(mam zgodę Dawida na jego pokazanie - choć zapewne w swoim temacie pokaże model ;) )
koff.jpg
koff2.jpg

wózek 2.jpg
wózek.jpg

Będzie jeszcze jeden wpis ;)
Pozdrawiam
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#35
Byłem , wróciłem. Dowiedziałem się, że jak się z synem to jemu nie przysługuje ulgowy bo nie przyszliśmy w trzech , ciekawe ale to targowe myślenie mnie już nie zaskakuje .
Hobby jako wystawa w porównaniu do poprzednich edycji skromniutko, dużo wolnych przestrzeni między stoiskami no i brak wielu stoisk handlowych co były ale już nie są . Podejrzewam że motorshow przyciągnął zwiedzających. A i ciekawa była ankieta prowadzona przy zakupie biletu " na jaką wystawę się przyszło.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#36
No to już ostatnia część mojej skromnej relacji.
Niestety nie znam autora tej makiety . Na budynku dworca był napis MATEUSZEWO.
mateuszewo.jpg

mateuszewo 2.jpg

mateuszewo 3.jpg

Makieta TT przy stoisku przedstawiciela firmy TILLIG
makieta TT.jpg

Fragment makiety wąskotorowej przy stoisku Macieja
@Sachsen
makieta Maćka.jpg

Nowości Piko były już pokazywane w innych tematach. Ja pokażę tylko model obmawianego już tu na forum składu Kolei Mazowieckich.
KM Piko.jpg

KM Piko2.jpg

I już na koniec coś o modelach zgłoszonych do Mistrzostw Polski modeli kolejowych.
W skali H0 na uwagę zasługiwały dwie miniatury parowozów Ty2
1. Andrzeja Kuligowskiego
@kuligan
Ty2 Andrzej.jpg

2. Tomka Florczaka @Flotoma
Ty2 Tomek.jpg

Oba modele wykonane na wysokim poziomie modelarskim! Jestem mocno ciekawy werdyktu jurry :)
Wydaje mi się ,że werdykt będzie po równo na I miejsce ;)

To tyle.
Pozdrawiam serdecznie
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#38
Mi bardzo spodobała sie właśnie ta makieta "Mateuszewo." Bardzo przemyślana, dużo torów jak na torta i bardzo ładnie wykonana.
Co do targów to w reklamie na Facebooku pisali ile będzie m kw ,kolejek i ile lego....chyba się przeliczyli z 10 razy.
Żeby syn mnie nie namawiał to bym nie jechał, ale mówię jak mam siedzieć w domu przed telewizorem to jadę. Dobrze, że były samochody bo by była straszna lipa.
A jeszcze tylko napiszę, choć nie chcę nikogo uraźić ale 5 zł za zrobienie dwóch kółek kolejką u jednego z wystawców to chyba był żart. ( rozumiem gdyby to było 5 min A nie 30 sekund) tak się pasji w młodych nie rozwija.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#40
Sławku a co obejmują te kategorie ?
Był sam tabor w kilku skalach. Problem w tym ,że kiedyś przy modelach były opisy jaka kategoria ,autor itp.
Już którąś z kolei edycję modele stoją w witrynie bez jakichkolwiek opisów :(
 

Podobne wątki