• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Poznań – Salon HOBBY 2019 – dyskusja nt. imprezy oraz jej organizacji

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Były 4 edycje. Może w przyszłym roku uda się chłopakom z Piotrkowa doprowadzić do 5-tej edycji. Piotrków nigdy nie miał zapędów, aby zdyskredytować Poznań. Trybunały były i może będą po prostu imprezą modelarską poświęconą tylko i wyłącznie modelarzom kolejowym i samochodowym. Dla czego nie było ich ostatnio, powód prozaiczny. Pewnej władzy, która ma większość wśród radnych Piotrkowa. Bardziej zależy na śpiewach, tańcach, rocznicach patriotycznych i zawierzaniu miasta wszystkim świętym po kolei niż na Trybunałach. Jak mi powiedział na Jarmarku Modelarskim jeden z kolegów z Piotrkowa. Dla radnych modelarstwo, to nie kultura tylko zbędny kłopot. :(
jest tego do bólu w każdej branży

http://www.cit.piotrkow.pl/imprezy-t27/kalendarz-imprez-2019-t84
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
Tak wiem mogłem kupić bilet na internecie ale 17 zł to i tak nadal najdroższa impreza w Polsce. Brak biletów ulgowych dla dziecka 9 letniego to moim zdaniem też nie jest w porządku.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Jak w TVP, sukces goni sukces.
Tylko nawet sklep z Poznania zrezygnował.
Propaganda nawet w świecie hobby.

Tak to się porobiło, na żadnej z imprez nie ma ani jednego błędu, , chwilę po zakończeniu klakierzy zamieszczają peany pochwalne, jako że kiedyś brałem udział prawie w każdym SH, wiem jak to wyglądało, począwszy od niedociągnięć na sali po zatykający się odpływ pod prysznicem na Czajczej,
Skoro jest tak idealnie bierzcie udział, bawcie się dobrze ale nie wciskajcie kitu innym, jedzie gość z makietą, nie wie czy się będzie podobać, ale zajmuje drugie miejsce i jest zadowolony z imprezy, no wzruszające, gdybym dostał podwyżkę w firmie w ktorej pracuję też bym przestał byc "wrzodem na dupie" moich "kochanym" Prezesów, przepraszam Maćku Twój głos nie jest wiarygodny, jedni płaca drudzy nie, to jak kolesie z trzepaka nie płacą a łosie już tak, nic mnie tak nie irytuje jak takie różnicowanie swoich/naszych i innych.
Może i z ciekawości zajrzałbym tam, ale tak jak pisałem, osiem godzin z mojego krótkiego życia to ogrom czasu, w którym mógłbym przejść z Boniewa do Krośniewic, ja byłbym zadowolony i jeszcze kilku czytających moje pitolenie.

Co do tak licznej podobno rzeszy modelarzy, czy to nie jest tak że przyjechali jak już pisałem kolesie i Ci co musieli z jakiegoś powodu, lub mieli w tym żywotny interes.

Teraz możecie już zbierać chrust na stos.;)
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
Tak to się porobiło, na żadnej z imprez nie ma ani jednego błędu, , chwilę po zakończeniu klakierzy zamieszczają peany pochwalne, jako że kiedyś brałem udział prawie w każdym SH, wiem jak to wyglądało, począwszy od niedociągnięć na sali po zatykający się odpływ pod prysznicem na Czajczej,
Skoro jest tak idealnie bierzcie udział, bawcie się dobrze ale nie wciskajcie kitu innym, jedzie gość z makietą, nie wie czy się będzie podobać, ale zajmuje drugie miejsce i jest zadowolony z imprezy, no wzruszające, gdybym dostał podwyżkę w firmie w ktorej pracuję też bym przestał byc "wrzodem na dupie" moich "kochanym" Prezesów, przepraszam Maćku Twój głos nie jest wiarygodny, jedni płaca drudzy nie, to jak kolesie z trzepaka nie płacą a łosie już tak, nic mnie tak nie irytuje jak takie różnicowanie swoich/naszych i innych.
Może i z ciekawości zajrzałbym tam, ale tak jak pisałem, osiem godzin z mojego krótkiego życia to ogrom czasu, w którym mógłbym przejść z Boniewa do Krośniewic, ja byłbym zadowolony i jeszcze kilku czytających moje pitolenie.

Co do tak licznej podobno rzeszy modelarzy, czy to nie jest tak że przyjechali jak już pisałem kolesie i Ci co musieli z jakiegoś powodu, lub mieli w tym żywotny interes.

Teraz możecie już zbierać chrust na stos.;)
Paweł znamy się od wielu lat a ty piszesz takie głupoty ze aż przykro czytać... Ja napisałem że mi się podobało a nie ma to nic wspólnego z tym czy zająłem drugie miejsce w mistrzostwach czy tez nie ( szczerze liczyłem na pierwsze, jak by to nie zabrzmiało tym faktem jestem trochę zawiedzony ). A to ze są jakieś niedociągnięcia, błędy i chciało by się żeby coś było inaczej to fakt, ale dla mnie głównie na tych wszystkich imprezach liczą się ludzie i nie raz podobało mi się bardziej na bardzo małej lokalnej imprezie gdzie jest dobrze zgrane i znające się towarzystwo niż na wielkich imprezach, ale jeżdżę po imprezach a nie tylko wylewam swoje gorzkie żale na forum... A co do czajczej każdy kto tam był wie jak tam jest i nie pisałem o warunkach lokalowych tylko o atmosferze, a jak dla ciebie są najważniejsze warunki lokalowe to proponuje wybrać sobie Sheraton który jest bardzo blisko targów ( chociaż nie sadze żeby to było kiedykolwiek dla ciebie najistotniejsze). A widzisz mogłeś poświecić te osiem godzin żeby przyjechać i samemu zobaczyć jak było ale ty najwidoczniej wolisz siedzieć i ten czas zmarnować na narzekanie na forum.
 
Reakcje
64 1 0
Ależ oczywiście nie wszystko było super, och i ach. W piątek musieliśmy się upominać chociażby o głupi prąd, bo nam nie wyprowadzili kabla na stoisku (a przy makiecie to jest dość istotna kwestia :ROFL:). Ale trzeba patrzeć też na pozytywy. ;)
 
Reakcje
64 1 0
A co mnie zaskoczyło? To fakt, że uczestnicy imprezy wypowiadali się o niej bardzo pozytywnie.
Zresztą czytając wpisy w tym wątku, to negatywnie wypowiadają się chyba osoby, których tam nie było.
Też obserwuje to zjawisko. Czytałem cały wątek o salonie hobby zeszłorocznym i jest widoczna różnica. Jak najbardziej organizacja zaczyna mieć już fajny poziom(choć w tym roku pierwszy raz byłem po drugiej stronie barierki), ale tak jak na jednym forum o wieżowcach jest utarte "fajny budynek, ale o jedno piętro za niski", tak tutaj będzie zawsze o jedną makietę za mało. :D
Chciałbym aby w Poznaniu modelarze którzy nie chcą przynależeć obecnie do żadnego klubu(tak jak ja :p) również mogli i chcieli się pokazać na targach hobby(ale także osoby i kluby z całej Polski, a może i dalej... :niepewny:), a taką możliwość mieli w tym roku i liczę na to, że będzie taka możliwość powtórzona w przyszłym. Zwłaszcza, że prognozy dyrekcji targów są takie, że być może Hobby będzie zajmowało dwa pawilony już w przyszłym roku. ;) Ale to zależy już od nas wszystkich modelarzy, zbieraczy, kolekcjonerów itp. :D
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Panowie a może ktoś podać jak zostały ocenione pozostałe prace zgłoszone do konkursu ??
O nagrodzie Michała i Macieja wyczytałem tutaj .
Michał , Maciej gratulacje z mojej strony za zajęte miejsca ! (y)
@Zbigniew Gałczyński dziękuje za miłe słowa odnośnie mojej makiety, szkoda ze nie poznaliśmy się osobiście. :(
Też tego żałuję Maciej -gdybym wiedział stojąc tam i oglądając ,że to praca Twoja ( kolegi z tego forum ) nie odszedł bym ot tak :(
Znamy się tu w większości wirtualnie - ale cały czas powtarzam , że poznanie się na "żywca" daje o wiele więcej.
Jestem dość pospolitym starym zgredem :LOL: i rozpoznawalnym wysokim siwym gościem.
Byłem przy twojej makiecie robiąc zdjęcia i wymieniając opinie na jej temat z Wojtkiem @Heniek_Star i Arturem - kolegami z ekipy BGM.
Pozdrawiam serdecznie
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
Na tej hali nie było darmowego pądu czy też ogrzewania, pracownicy też za frajer nie pracowali. Licznik bił i elektrownia wystawi fakturę. Pamiętajcie o tym. A że to kosztuje i reklama kosztuje producenci modeli to wiedzą.
Ale my to kolego wiemy. Wiemy, że to wszystko kosztuje. Tylko pamiętaj, że Targi biorą za to pieniądze od zwiedzających... i to nie małe pieniądze, bo bilety nie są tanie. A my... nie chcemy zarabiać na wystawie. My chcemy tylko zwrotu kosztów dojazdu, noclegu i chcemy mieć bezpłatne miejsce do wystawy. My, modelarze/kolekcjonerzy nie wystawiamy się po to, żeby zarabiać pieniądze. To my mamy przyciągnąć oglądających, na których Targi zarabiają sprzedając im bilety. Także nie myl pojęć kolego, bo my naprawdę wiemy ile kosztuje dojazd, nocleg, wyżywienie, nie mówiąc o kosztach uzbierania kolekcji, którą można pokazać.
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
267 20 2
Racja - ale mi chodziło o to aby nie krzyczeć w 100 gardeł jeden przez drugiego, ale jednym głosem za to przez megafon ale z poparciem/reprezentacją 100.
A wtedy będzie się w sytuacji "komu się opłaci" a nie "kto za to płaci" ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
ale mi chodziło o to aby nie krzyczeć w 100 gardeł jeden przez drugiego, ale jednym głsem za to przez megafon ale z poparciem/reprezentacją 100.
Ale my nie krzyczymy... My, modelarze samochodowi/kolekcjonerzy samochodów w skali H0 czekamy na konkretną propozycję ze strony targów. Namiary na kolegę @M&M targi mają. Wystarczy zadzwonić i porozmawiać. Zawsze można osiągnąć kompromis. Tylko skoro targi zarabiają na tej wystawie i skoro chcą, abyśmy pokazali swoje kolekcje, to targi muszą wyjść z propozycją.
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
267 20 2
@Mafo - przypuszczałem, że dopiskiem pociągnę dalej burzę sprzed relacji z HOBBY ale ...
...nie mnie bronić MTP ( bo mam swoje "ale" do nich)
MTP nie zależy na zarobieniu na tej wystawie (liczba zwiedzających w porównaniu z TARGAMI - mała) - śmiem twierdzić, że HOBBY są zaksięgowane jako koszty, a nie zyski. Do targów takich jak lipskie targi zabawek Poznaniowi daleko. Ale na naszym podwórku ( w Polsce) to MTP są górą, bo mają markę i to tam przyjadą producenci. Taka jest prawda. Można kopać się z koniem albo wykorzystać okazję, że się coś zmieniło i zadziałać na swoją korzyść. Ja wiem tylko tyle, w biznesie nie ma fochów i obrażania się tylko są korzyści. A korzyści to najczęściej pieniądze.
Przykład z kosztami za energię to ilustracja. Ważniejsze było o podmiocie prawnym. Można fochać, że MTP albo kto tam jeszcze nie dał na paliwo albo zarejestrować stowarzyszenie, związek czy co tam jeszcze w sądzie i mieć osobowość prawną. Wtedy załatwić sponsorów (bo oni wolą takie koszty "reklamy" albo "spongoringu" niż darowizna Kaziowi Kowalskiemu ) i oni naleją do baku albo położą spać. No i trzeba mieć jeszcze takie coś, że jak cię wyproszą drzwiami to wracasz oknem. Ale nawet wtedy to i tak trzeba zadzwonić, a nie czekać na telefon. A skąd wiesz, że MTP mają wasz namiar??!! Skoro była zmiana na stanowisku organizatora to może poprzednik złośliwie sformatował przez przypadek bazę danych?? albo miał ją w zeszycie? Albo komp poszedł na przemiał, albo 1000 innych powodów...
Ja też rozdaję ok 1000 wizytówek rocznie - ale dzwonię do większości sam - bo jak nie zadzwonię to bym z głodu padł.
Ale zaraz - przecież mają moje namiary to zadzwonią jak będą coś kupowali...... Ludzie jak wy nie zadbacie o swoje interesy to NIKT o nie nie zadba.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Można kopać się z koniem albo wykorzystać okazję, że się coś zmieniło i zadziałać na swoją korzyść. Ja wiem tylko tyle, w biznesie nie ma fochów i obrażania się tylko są korzyści. A korzyści to najczęściej pieniądze.
Tu się zgodzę tylko że .... modelarze i kolekcjonerzy nie prowadzą w tej materii biznesu.

Można fochać, że MTP albo kto tam jeszcze nie dał na paliwo albo zarejestrować stowarzyszenie, związek czy co tam jeszcze w sądzie i mieć osobowość prawną. Wtedy załatwić sponsorów (bo oni wolą takie koszty "reklamy" albo "spongoringu" niż darowizna Kaziowi Kowalskiemu ) i oni naleją do baku albo położą spać.
Święta prawda tylko że .... to nie takie proste znaleźć sponsora. Inaczej byłoby więcej imprez z dofinansowaniem.

A prawda jest taka że sporo jest imprez w których modelarze sami sobie wszystko opłacają ale jednocześnie nie są pobierane od zwiedzających bilety wstępu. Tam gdzie na imprezach w większości są bilety wstępu są jakieś zwroty. Dlaczego? Dlatego że to nasze hobby a nie praca i jak wcześniej napisałeś wszystko kosztuje. A taki wyjazd paliwo, spanie i jedzenie to koszt średnio 500-700 zł. Można powiedzieć mało, ale jednak nie tak mało. A jak policzyć że to Twój koszt, a ktoś na nim zarabia to po co masz jeździć.

Teraz dla podsumowania. Ja byłem na Hobby raz i byłem podpięty pod jeden z klubów. Nie prowadziłem rozmów z MTP. Odnoszę się ogólnie.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
@Mafo - przypuszczałem, że dopiskiem pociągnę dalej burzę sprzed relacji z HOBBY ale ...
...nie mnie bronić MTP ( bo mam swoje "ale" do nich)
MTP nie zależy na zarobieniu na tej wystawie (liczba zwiedzających w porównaniu z TARGAMI - mała) - śmiem twierdzić, że HOBBY są zaksięgowane jako koszty, a nie zyski. Do targów takich jak lipskie targi zabawek Poznaniowi daleko. Ale na naszym podwórku ( w Polsce) to MTP są górą, bo mają markę i to tam przyjadą producenci. Taka jest prawda. Można kopać się z koniem albo wykorzystać okazję, że się coś zmieniło i zadziałać na swoją korzyść. Ja wiem tylko tyle, w biznesie nie ma fochów i obrażania się tylko są korzyści. A korzyści to najczęściej pieniądze.
Przykład z kosztami za energię to ilustracja. Ważniejsze było o podmiocie prawnym. Można fochać, że MTP albo kto tam jeszcze nie dał na paliwo albo zarejestrować stowarzyszenie, związek czy co tam jeszcze w sądzie i mieć osobowość prawną. Wtedy załatwić sponsorów (bo oni wolą takie koszty "reklamy" albo "spongoringu" niż darowizna Kaziowi Kowalskiemu ) i oni naleją do baku albo położą spać. No i trzeba mieć jeszcze takie coś, że jak cię wyproszą drzwiami to wracasz oknem. Ale nawet wtedy to i tak trzeba zadzwonić, a nie czekać na telefon. A skąd wiesz, że MTP mają wasz namiar??!! Skoro była zmiana na stanowisku organizatora to może poprzednik złośliwie sformatował przez przypadek bazę danych?? albo miał ją w zeszycie? Albo komp poszedł na przemiał, albo 1000 innych powodów...
Ja też rozdaję ok 1000 wizytówek rocznie - ale dzwonię do większości sam - bo jak nie zadzwonię to bym z głodu padł.
Ale zaraz - przecież mają moje namiary to zadzwonią jak będą coś kupowali...... Ludzie jak wy nie zadbacie o swoje interesy to NIKT o nie nie zadba.
Namiary maja bo co 5 mini przychodzą zaproszenia na imprezy, a z tym sponsoringiem to chyba trochę nie wypada naciągać sponsora jak impreza biletowana, jak za free proszę bardzo sponsorzy reklamy itd.
I nie mamy co dbać o swoje interesy bo to nasze hobby a targów interes. A i jeszcze jedno dzięki za wsparcie w walce z molochem bo to oczywiście tylko walka w naszym interesie a nie wspolnym o równe traktowanie, dzięki jesteś super gość.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.079 140 0
A jak tak dla przypomnienia, to poproszę o info jak się organizowało wyjazdy na imprezy, kiedy zwrot za paliwo, noclegi, "nie był jeszcze w modzie"?
Bo odnoszę pewne wrażenie, że "kiedyś było inaczej" i chciało się pojechać nawet na własny (lub częściowo własny) koszt, byle się wystawić z makietą.

I z innej beczki, możecie przedstawić jakoś bardziej obszerniej projekt tej "dziecięcej" makiety?
 

Podobne wątki