• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Poznań – Salon HOBBY 2019 – dyskusja nt. imprezy oraz jej organizacji

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
#41
Nie otwieram nowego frontu byłem Ciekawy bo tak to zrozumiałem dlatego zapytałem. Ja nie znam relacji bo nigdy w nich nie brałem udziału. Ja na Hobby byłem jako osoba zaproszona przez TMM.
Z wcześniejszych wypowiedzi do Twojego wpisu nie wynikało że ma to coś wspólnego z wystawianiem się jako PZMK. A widzę zaproszenie przekazane przez przedstawiciela MPT oraz to o czym dowiedział się Przemek oraz jaką dostał odpowiedź Maciek po wysłaniu formularza.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#43
Nie otwieram nowego frontu byłem Ciekawy bo tak to zrozumiałem dlatego zapytałem. Ja nie znam relacji bo nigdy w nich nie brałem udziału. Ja na Hobby byłem jako osoba zaproszona przez TMM.
Z wcześniejszych wypowiedzi do Twojego wpisu nie wynikało że ma to coś wspólnego z wystawianiem się jako PZMK. A widzę zaproszenie przekazane przez przedstawiciela MPT oraz to o czym dowiedział się Przemek oraz jaką dostał odpowiedź Maciek po wysłaniu formularza.
Tak jak mnie nigdy nie interesowały szczegóły relacji MTP - PZMK. Do póki moge za darmo się wystawić to po co dyskutować? Po za tym jakoś nie odczuwam przez resztę 363 dni w roku konsekwencji utożsamiania się z PZMK.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#45
Wytłumacz mi Mateusz, dlaczego mamy wystawiać makiety pod szyldem PZMK jeśli nie jesteśmy z nim w żaden sposób związani?
Natomiast prawdą jest, to co piszesz, że przez wiele lat powierzchnia wystawiennicza, zabudowa, wejściówki i wjazdowki były darmowe dla wszystkich.
Ale nie są.
Zapytaj samochodziarzy albo kolesi od pancerki dlaczego się nie wystawiają.
Dodam jeszcze do tego, że faktycznie nie popieram kroków poczynionych przez MTP. Ale wiem że raz na rok, można podac rękę PZMK i skorzystać z tego co oni mogą zaoferować, bez uszczerbku na dumie - wg mnie oczywiscie. Może za kilka następnych edycji, MTP przemyśli temat. Nie wiem tego, bo kto ma wiedzieć co jeden z drugi zrobi?
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#46
Mateusz, tu nie chodzi o żadną dumę, tylko o równe traktowanie wydawców.
My z p. Pyssą nie mamy żadnych animozji.
Tylko nie rozumiem dlaczego nie możemy wystawić makiety jako niezależny klub, na tych samych zasadach co PZMK?
To jest chore.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#47
Mateusz, tu nie chodzi o żadną dumę, tylko o równe traktowanie wydawców.
My z p. Pyssą nie mamy żadnych animozji.
Tylko nie rozumiem dlaczego nie możemy wystawić makiety jako niezależny klub, na tych samych zasadach co PZMK?
To jest chore.
Nie mam na to odpowiedzi. Chodziło mi tylko o pokazanie Wam sposobu jak to obejsc, jak utrzeć MTP nosa. Myslalem ze jednak zabawa jest ważna i stać Was na to aby połączyć siły w imię radości jaką daje nam nasze hobby, aby jednak skorzystać z tej ogromnej niecodziennej przestrzeni.
Wystawiając się pod szyldem PZMK nikt nie odbiera Wam tożsamości. Nikt nie bedzie zmuszał Was do tego aby w logo mialo być KLUB HAZERO PZMK , nie.
Widzialeś na stoisku Kluby taki szyld? albo u Kotebiego w zeszłym roku? Kto sobie zazyczył to mógł mieć w opisie. Na innych edycjach nasze pokazy w ogole nie miały opisu. Wiec nie rozumiem Przemo w czym widzicie tak naprawdę problem?
Rozumiem, jak nie ma ciśnienia, to inna kwestia. Myslałem że jednak bierzecie udział w dyskucji bo chcecie wziąć w imprezie udział i szukacie sposobu.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#48
No chcieliśmy....
Rozmawialiśmy w tym celu z organizatorem, który okazał się niepoważny.
Opcji z PZMK nie braliśmy pod uwagę, ponieważ zawsze organizowaliśmy wystawy sami, nawet nie przyszło nam do głowy że kontakt z Pyssą coś zmieni. Bo i skąd mielibyśmy wiedzieć.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#49
Bo Panowie... Przestaliśmy ze sobą rozmawiać na tematy ważne. Drzemy ze sobą tylko koty i się wytykamy z powodu naszych własnych idologicznych przekonań. A to co budowało naszą pasję w tamtych latach gdzieś odeszło na dalszy plan. Potworzyliśmy wiele małych opcji rywalizujacych ze soba. Niesłusznie. Można działać w podgrupach, ale kiedy mozna, to również połączyć siły aby osiągnąć własną korzyść. Przecież to co powstało jest dla Nas wszystkich. Jak nie można drzwiami to trzeba oknem.
Pamiętajcie, że ta opcja dotyczy tylko makiet i wystawców niekomercyjnych. Sklepy muszą borykać się z MTP na wlasną reke. Chyba że tak jak Kotebi będzie reklamował sklep poprzez prowadzenie warsztatów pod szyldem PZMK jak to zrobił w zesżłym roku. Ale bez prowadzenia sprzedaży.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#50
PS. @Maslo
Mateuszu, masz po części sporo racji, ale jednak uważam, że w dobie XXI wieku oraz innych konkurencyjnych imprez, dla wystawców niekomercyjnych (kluby, stowarzyszenia, osoby prywatne), targi jako organizator, powinny zwracać koszt dojazdu/wypożyczenia busa oraz wynająć dla nich choćby tani hostel. Myślę że to takie minimum przyzwoitości.
Też, tak uważam, zwłaszcza kiedy organizator trzepie na tym kasę. Ale problemem wielu osób do tej pory było raczej to, że aby się wystawić to muszą zapłacić za powierzchnię. A to jest inny temat.
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#51
Ja rozumiem, że od 2007 roku koszty życia wzrosły i miło jest kiedy ktoś z organizatorów - zwłaszcza jeżeli na tym zarabia - dorzuci coś do wachy. Ale powiedzcie mi tak szczerze... Na ilu imprezach byliście z waszymi makietami, tak aby nikt nikogo nie kategoryzował, nie ograniczał miejsca do wystawy, na których to były dodatki do paliwa, żarcie, czy noclegi ? Gliwice? Gdańsk u Salsy? Warszawa u Artura?
Miałem okazję uczestniczyć w imprezie w Lipsku, w Dreźnie, bywałem na wystawach w Holandii w Utrechcie, w Luksemburgu... I faktycznie na tych wystawach była zwracana kasa za dojazd, lub nocleg był organizowany, czy jedzenie dla wystawców.
Mateusz, tylko dla uporządkowania kwestii, dofinansowanie kosztów dla uczestników było wcześniej niż na imprezach NZP, w Gliwicach czy w MSMK w Warszawie. Prekursorem była chyba EC Rybnik na wystawach w Rybniku. Potem Martel w Braniewie miał dofinansowanie. Potem imprez było coraz więcej, od jakiegoś czasu np. Krakowski KMK zapewnia noclegi, posiłki czy zwraca koszty dojazdu uczestnikom z makietami. Sosnowiec chyba też. Piotrków też, impreza w Żyrardowie Jarka też. Koledzy ze Szczecina ostatnio na swojej imprezie też już zapewniali nocleg czy posiłki. I pewnie jakieś grupy i imprezy pominąłem. A więc staje się to po prostu standardem dla organizatorów. Dyskusja modelarzy dotyczyła kwestii nie tylko darmowej powierzchni pod szyldem PZMK, ale i zwrotu kosztów dojazdu, zapewnienia posiłków i noclegów w dobrym standardzie.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#52
Mateusz ma dużo racji, Przemek również, dziwna jest ta sytuacja że związek ma wszystko od zawsze za darmo a wystawcy indywidualni nie i to jest nie jest ok ... ale dla jasności w tym roku pojawię się w Poznaniu z nowa makietą , wystawiać się będę pod szyldem PZMK bo dostałem taką propozycje (chwile po tym jak wysłałem samodzielnie formularz do MTP ) i z niej chętnie skorzystam. Mam nadzieje ,że będzie to kolejna okazja do wspólnego spędzenia czasu.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#53
Mateusz, tylko dla uporządkowania kwestii, dofinansowanie kosztów dla uczestników było wcześniej niż na imprezach NZP, w Gliwicach czy w MSMK w Warszawie. Prekursorem była chyba EC Rybnik na wystawach w Rybniku. Potem Martel w Braniewie miał dofinansowanie. Potem imprez było coraz więcej, od jakiegoś czasu np. Krakowski KMK zapewnia noclegi, posiłki czy zwraca koszty dojazdu uczestnikom z makietami. Sosnowiec chyba też. Piotrków też, impreza w Żyrardowie Jarka też. Koledzy ze Szczecina ostatnio na swojej imprezie też już zapewniali nocleg czy posiłki. I pewnie jakieś grupy i imprezy pominąłem. A więc staje się to po prostu standardem dla organizatorów. Dyskusja modelarzy dotyczyła kwestii nie tylko darmowej powierzchni pod szyldem PZMK, ale i zwrotu kosztów dojazdu, zapewnienia posiłków i noclegów w dobrym standardzie.
Piotr , OK masz rację, ale czy poza tym wszystkim czy życzona powierzchnia była niczym nie ograniczona? Czy na tych wszystkich spotkaniach nie ma kategoryzowania makiet? czy każdy chętny zawsze został przyjety? Chodzi mi tylko tak na prawde aby pokazać, że skoro dyskusja co roku jest na temat tego że, MTP zarabia miliony na naszych dokonaniach, i życzy sobie za to jeszcze od nas kase za możliwość wystawienia na publiczne posmiewisko nasze wizerunki, to jest w tym wszystkim droga do tego aby dorwać się do tej powierzchni za darmo. Tylko tyle.
Odbrebnym tematem jest kwestia dofinansowania do naszej zabawy. Ale jak sie zaczniecie zastanawiać od czego ta dyskusja się zaczeła lata temu. To wynika z niej tylko jedno. Że chodzi wam o bezpłatną powierzchnię. Wtedy jeszcze nikt nie mówił o dofinansowaniach.
Co jak kilka postów wczesniej napisał Maciej, czy Ty, czy Maciek od samochodów. Jestem tego samego zdania co Wy. Ktoś kto zarabia na nas kasę, powinien odpalić na nasze koszty część kasy. Taki jest dzisiaj trend.
Ale rzeczowa dyskusja nie o tym była. Tylko o dostęp do powierzchni. Prawda?
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#54
Mateusz ma dużo racji, Przemek również, dziwna jest ta sytuacja że związek ma wszystko od zawsze za darmo a wystawcy indywidualni nie i to jest nie jest ok ... ale dla jasności w tym roku pojawię się w Poznaniu z nowa makietą , wystawiać się będę pod szyldem PZMK bo dostałem taką propozycje (chwile po tym jak wysłałem samodzielnie formularz do MTP ) i z niej chętnie skorzystam. Mam nadzieje ,że będzie to kolejna okazja do wspólnego spędzenia czasu.
I bardzo dobrze! Nie drzwiami to oknem
Jesteś kolejną niezależną, do tej pory niczym nie związaną z PZMK osobą, która może potwierdzić i pochwalić się na jakich to warunkach dostałeś powierzchnię.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#55
Tymczasem MTP szukają pasjonatów :D !

mtp_stworz_z_nami_targi_hobby.png

Jest jednak nadzieja, że nawet jeśli ich nie znajdą to "targi" się odbędą...

...na znanym portalu społecznościowym :LOL: !

mtp_hobby_na_facebooku_-_liczymy_na_ciebie.png

W każdym razie tak jak napisali - "liczymy na Ciebie!" :ROFL: ... już sam nie wiem czy to powód do śmiechu czy płaczu :confused: . Wybrałbym się do Poznania zerknąć jak to wszystko będzie wyglądać, ale niestety termin imprezy pokrywa mi się z zajęciami na uczelni. Pozostaje mi tylko trzymać kciuki za tych, którzy zdecydowali się wziąć udział. Liczę na relację zdjęciową dla nieobecnych :) .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#57
Kolego @Maslo.
Staram się zrozumieć Twoje wpisy i motywację, która daje Ci możliwość uczestnictwa w Salonie Hobby bez dodatkowych opłat. Narzekasz, że to koledzy zrezygnowali ze współpracy z PZMK i z Twoich wpisów wynika, że sami są sobie winni. Czyżby Twoje wpisy mówiły o tym, że to koledzy rozbili środowisko modelarskie nie zgadzając się z Prezesem PZMK i jego działaniami?
W takim razie zapytam, co PZMK zrobiło aby scalić modelarzy? Czemu nie zaproponowało modelarzom i kolekcjonerom aby wystawiali się razem, pod ich szyldem? Czemu nie dało żadnego sygnału, że takie uczestnictwo jest bez dodatkowych opłat ze strony modelarzy? Wystarczyło, aby tu, na naszym forum zaproponowali taką formę uczestnictwa.
Dodam tylko, ze nam, zbieraczom/kolekcjonerom/modelarzom samochodowym nikt nigdy nic takiego nie zaproponował. Nawet nie próbował przemycić takiej informacji jako nieoficjalnej propozycji… W żadnym roku, od początku naszego uczestnictwa w SH, nie padła taka informacja. Myśmy zawsze wystawiali się z modelami i zawsze musieliśmy płacić za wszystko.
Także nie narzekaj na kolegów, bo wina, jak zwykle zresztą, leży po środku.

Dziś, kiedy znalazły się osoby, chcące reaktywować przyjazd modelarzy na Salon Hobby, ani Prezes, ani PZMK znów nie zabrali głosu i nie podpowiedzieli nikomu, o możliwości wystawiania się bez opłat.
Dziś już jest za późno, żebyśmy przyjechali z modelami samochodów na Salon Hobby, ale może ktoś przeczyta tą naszą dyskusję i pójdzie po rozum do głowy, aby w przyszłym roku umożliwić spotkanie modelarzy (nie tylko kolejowych) w Poznaniu.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#58
Wystawiając się pod szyldem PZMK nikt nie odbiera Wam tożsamości.
Ciężko mi zabrać teraz głos bo muszę stać się Twoim oponentem, a nigdy nie chciałem z Tobą w ten sposób polemizować.
Występowanie pod szyldem organizacji skostniałej, hermetycznej, zamkniętej na głosy środowiska modelarskiego jest uwłaczające dla każdego.
Ten twór prócz współudziału w imprezie SH i organizacji wycieczek do Lipska, absolutnie niczego dla modelarzy nie robi.
Drobny przykład, ponieważ nie może być dobrym modelarzem ktoś kto nie zna kolei, wielokrotnie prosiliśmy jak klub, oraz ja jako jego były prezes, Pana RP o załatwienie pozwoleń na przebywanie na terenach kolejowych w Komendzie Głównej SOK, wiem że dostalibyśmy takowe, bo jak to powiedziała pewna pani z centrali, takiej organizacji się nie odmawia, i co, ano nic, kiwanie głowa w stylu pieska z tylnej półki w samochodzie i żadnych działań, to jest tylko jeden przykład.

W pewnym sensie masz rację to walka z Prezesem PZMK, ale też i targami, impreza się odbędzie, wielu z Was pojedzie bo ma blisko, bo musi itd.
Ale to nie nas modelarzy wina że impreza upadła jak to sugerowałeś, to wina targów i PZMK, czyli jego Prezesa.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#59
Nie musicie, tak jak pisałem to tylko jedna póki co mi jedyna znana opcja, aby się wystawiać. Reszta to wasze przekonania.
Kolego masło , nie lubię tak pisać ale jestem zmuszony.
Ty jesteś jakiś ograniczony , zrozum ! Nie wszyscy są z pzpm u , ja jako samochodziarz nie mam nic wspólnego z panem Pysą i nie chcę się tam dopisywać .
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#60
Paweł, nikogo nie dzielę.
Po prostu dosyć miałem czytania, narzekań które opierały się na płatnym dostępie do powierzchni.
Kiedy sposób na ominięcie tego jest bardzo prosty.
Wybielać poczynań pana RP nie zamierzam, nie taki był cel.
Chciałem tylko zwrócić uwagę jak to osiągnąć. Bez większego wiązania się z PZMK.
Niektórzy to zauważyli i skorzystają, i po SH każdy pojdzie w swoją stronę dalej tworzyć to na co sam ma ochotę.
Tylko tyle. Nie miałem i nie mam powodów do tego aby kogokolwiek stawiać ponad innych.
Albo całkowicie źle odebrałeś moje słowa, albo odebrałeś je tak jak je chciałeś odebrać. Z czym nie mam zamiaru dyskutować. Bo nie taki był tego cel.
Z przykrością czytam to, bo nie da się przejść obok tego całego natłoku negatywnie nastawionej dyskusji, kiedy upada cos co razem tworzyliśmy.
A tym bardziej wkurza mnie fakt, że za chwilę każdy kto ośmieli się wziąć udział w kolejnej edycji będzie wykluczonym wyrzutkiem dla całej reszty.
 

Podobne wątki