• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Poznań – Salon HOBBY 2019 – dyskusja nt. imprezy oraz jej organizacji

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#61
Kolego masło , nie lubię tak pisać ale jestem zmuszony.
Ty jesteś jakiś ograniczony , zrozum ! Nie wszyscy są z pzpm u , ja jako samochodziarz nie mam nic wspólnego z panem Pysą i nie chcę się tam dopisywać .
Wycieczki osobiste zostaw proszę dla siebie. Napisałeś swoje, zrozumiałem.

Dla podsumowania dla całej reszty. Aby temat już powoli zamykać.

Nikogo nie namawiam do zapisywania się do PZMK
Nikogo nie dzięlę

Chciałem tylko Wam pokazać że jest sposób i tyle z mojej strony.
Kto zrozumie mój przekaz, przyjmię wiadomość i z niej zechce skorzystać - super
Kto nie chce z niej skorzystać też super.
Chodziło mi tylko o uświadomienie.

Dziękuje i pozdrawiam.
Z mojej strony napisałem już wszystko co chciałem.
Jeżeli macie ochotę podyskutować ze mną o modelarstwie zapraszam.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#62
Paweł, nikogo nie dzielę.
Po prostu dosyć miałem czytania, narzekań które opierały się na płatnym dostępie do powierzchni.
Kiedy sposób na ominięcie tego jest bardzo prosty.
Wybielać poczynań pana RP nie zamierzam, nie taki był cel.
Chciałem tylko zwrócić uwagę jak to osiągnąć. Bez większego wiązania się z PZMK.
Niektórzy to zauważyli i skorzystają, i po SH każdy pojdzie w swoją stronę dalej tworzyć to na co sam ma ochotę.
Tylko tyle. Nie miałem i nie mam powodów do tego aby kogokolwiek stawiać ponad innych.
Albo całkowicie źle odebrałeś moje słowa, albo odebrałeś je tak jak je chciałeś odebrać. Z czym nie mam zamiaru dyskutować. Bo nie taki był tego cel.
Z przykrością czytam to, bo nie da się przejść obok tego całego natłoku negatywnie nastawionej dyskusji, kiedy upada cos co razem tworzyliśmy.
A tym bardziej wkurza mnie fakt, że za chwilę każdy kto ośmieli się wziąć udział w kolejnej edycji będzie wykluczonym wyrzutkiem dla całej reszty.
kolego masło jak ty sobie wyobrażasz , że ja po 13 edycjach, kopnięciu mnie w d*** przez targi pujde do prezesa( który jakieś tam samochodziki ma w dupie) i poproszę go o podłączenie się ???
Jak ty to widzisz, bo mi ciężko.
 

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
#65
Od kilku ładnych lat jeżdżę na SH. Za pośrednictwem PZMK przygotowują mi niewielką gablotkę, stolik i krzesła. Karton na puste butelki, wszak trzeba czymś poczęstować kolegów, którzy do mnie zaglądają, załatwiam sobie sam (traktować z przymrużeniem oka). Oczywiście jeden boks to powierzchnie nieporównywalnie mniejsza od powierzchni niezbędnej do ustawienia makiety modułowej. To wszystko oczywiście za darmo, zgodnie z tym co napisał Mateusz. Nie zabierałem głosu gdyż mój wysiłek organizacyjny mieścił się w jednej dużej walizce – co najwyżej plecy mi trzeszczały gdy wrzucałem ją na górną półkę w przedziale pociągu, żeby nie przeszkadzała współpodróżnym. W tym roku też wezmę udział w SH na analogicznych zasadach.

Postanowiłem ponownie zabrać głos po pierwsze żeby podziękować Mateuszowi, że odważne wypowiedział swoje przemyślenia, które sprowokowały dalszą dyskusję. Z dyskusji wyłania się kilka ciekawy spostrzeżeń.

  1. Okazało się, że nie wszyscy z kolegów wiedzieli, że istnieje możliwość otrzymania powierzchni pod warunkiem występowania pod skrzydłami PZMK. Osobiście sądziłem, że w środowisku modelarzy kolejowych jest to powszechna wiedza lecz kluby z różnych powodów nie chcą z niej skorzystać. Ale, zawsze jest jakieś ale ……. .
  2. Skoro Prezes nie rozgłaszał skutecznie informacji o takiej możliwości, to albo nie mógł, albo nie chciał, albo uznał że tym co powiedział to wystarczy, a reszta dowie się o tym pocztą pantoflową. Tego nie wiem. Jest to jednak temat wymagający wyjaśnienia w trakcie tegorocznego SH.
  3. Wyjaśnienia wymaga także czy pod szyldem PZMK koledzy „samochodziarze” mogliby wystąpić i otrzymać darmową powierzchnię wystawienniczą, w przypadku gdyby targi nadal oczekiwały opłat od wszystkich poza PZMK. Na dzień dzisiejszy, przynajmniej ja nie mam wiedzy czy taka możliwość istnieje (pytanie zasadne także w kontekście innych dziedzin modelarstwa). Odkładam oczywiście na bok dywagacje czy koledzy „samochodziarze” chcieliby skorzystać z takiej opcji. Interesuje mnie tylko i wyłącznie suchy fakt – czy taka możliwość istnieje.
  4. Po cichu liczę też, że będzie możliwość rozmowy z nowym przedstawicielem Targów, o deklaracjach bez pokrycia, o planach i ich realności o tym co dalej… Dlaczego, dlatego że sam nie lubię rzucania słów na wiatr i nie lubię składania pustych deklaracji, a taki niestety obraz wyłonił się z kilku wypowiedzi. Poza tym mam pewne wątpliwości. Wyobrażam sobie gościa, który jest nowym menagerem targów. O kolei może wiedzieć tyle, że jeździ po szynach, a o środowisku modelarskim jeszcze mniej. I teraz: rozmawia z Prezesem POLSKIEGO ZMK. Skoro POLSKI to znaczy, że największy, najprężniejszy i wszystko naj. A jeśli wszystko naj to znaczy, że cała reszta która się zgłosiła to jacyś tam goście z modelarskiego marginesu. Po co z nimi rozmawiać, po co zawracać sobie nimi głowę skoro rozmawiam z Prezesem POLSKIEGO ZMK. Zastanawiam się czy Pan Karzyński ma w ogóle świadomość, że PZMK nie jest wcale naj, że w Polsce funkcjonują prężne kluby modelarzy kolejowych itd.?
Osobiście bardzo utożsamiam się z wypowiedziami Mateusza. Przesłanie, które ja z nich odczytałem brzmi: w całym tym zamieszaniu znaczna część kolegów za bardzo odłożyła na bok słowo pasja, hobby czyli wartości, które łączą, a skupiła się na słowach wykorzystywanie, nic dla mnie/dla nas nie zrobił czyli na faktach, które dzielą. Podkreślę natomiast, że wypowiedzi Mateusza, w moim odczuciu nie odmawiają nikomu prawa do swojego punktu widzenia i decyzji zgodnych z własnym systemem wartości, z możliwościami organizacyjnymi i finansowymi. Są to bardzo indywidualne sprawy, których uszanowanie nie podlega dyskusji.
 
OP
OP
M

Michał Lok

Znany użytkownik
Reakcje
889 2 0
#66
Był tylko jeden warunek do spełnienia.
Wystawa odbywała się pod szyldem PZMK. I takie warunki do dzisiaj spełnia PZMK.
Bardzo dobrze, że Mateusz zabrał głos. Na prawdę sądziłem, że SH to impreza dla każdego. Zakładając ten wątek, poważnie myślałem, iż uda się znaleźć sposób na dużą wspólną, niezależną imprezę modelarską jak dawniej w Poznaniu. Wpis Mateusza, potwierdza dokładnie kto rozdaje karty. Jesteś w/z PZMK proszę bardzo, jak nie to płać.
Ja już więcej nie wracam do wątku SH, może lepiej SPZMK. Ktoś chce coś komuś udowodnić a nie rozumie albo nie chce zrozumieć o co chodzi.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#67
Na prawdę sądziłem, że SH to impreza dla każdego.
Tak, zgodnie z prostym cud-przepisem:
1. Jak się dowiedzieliśmy, Targi corocznie przyznają PZMK bezpłatną powierzchnię. Inne Kluby/Związki muszą płacić.
2. Ze strony Związku: "Członkiem Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych i Miłośników Kolei może być każda organizacja posiadająca bla bla..."
3. I dalej "roczna składka członkowska w wysokości 50 zł".
4. Więc niech wszystkie Kluby modelarskie zapiszą się do PZMK i za 50 zł rocznie macie bezpłatny "wjazd" na Targi.
Czyż nie?

Jak to mówią, nie kijem go, to pałką ;)

Bo jeżeli "nie", to dlaczego nie?
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#68
Panowie, nie wszystko da się podpiąć pod PZMK , modelarstwo nie kończy się na kolejkach. Nie wiem może ktoś pamięta wielki basen z modelami RC pływającymi albo część hali oddzieloną siatką dla modeli latających i co to ma być polski związek modelarstwa kolejowego?
Salon hobby to nie tylko makieta kolejowa!!!
A z tego co widać to targom nie zależy bo większość z miłą chęcią by się wystawiła .

A ta wielka dyskusja jest o niczym bo nie ma w niej przedstawiciela targów tylko gdybanie jak można się wkręcić . Nie chcą to nie nikt na siłę się pchać nie będzie.
A co do prezesa P. To ja osobiście nic nie mam nie wiem o co ma konflikt , i mnie to nie interesuje bo to inna branża .
Menager z targów, jak się skontaktował z PZMK i chce targi hobbystyczne tym ogarnąć to też chyba nie świadczy o jego lotność i kreatywności.

Reasumując koledzy nie ma co gdybać targi dają do zrozumienia że nas nie chcą i że wystarczy PZMK. A tu się zaraz wszyscy pokłócą o nic .
Targi mają bazę danych do wszystkich wystawców, sam co roku zanosiłem dane wszystkich wystawiających się na naszym stoisku , adresy telefony meile numer buta i jeszcze co tam. Więc nic by nie stało na przeszkodzie zaprosić do udziału. Nie
 

Sachsen

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
155 4 1
#71
Widziałem plan hali dla tegorocznego Hobby - mydło i powidło.... Wszystko razem: modele kolejek z winylami, deskorolkami, modelami samochodów, klockami Lego i kursem szycia...
Z uczestnictwa w takiej formule, jako sklep LokoMotyw wycofaliśmy się. Pierwszy raz od 6 lat nie bedzie nas na MTP.
Wszystkich odwiedzających Poznań, w sobotę 16 listopada, zapraszamy do sklepu na ul. Półwiejska 17/12 - mamy otwarte tak jak trwają targi tj. od 10-18. Od MTP to spacer ok 15-20 minut albo 2 przystanki tramwajem.
Przy okazji w ten dzień będzie promocja "5-10-15" na asortyment Faller, Auhagen, Kibri.
Faller 15% zniżki, Auhagen 10%, Kibri 5%.
Będą też nowości PIKO, np. Husarz "niepodległa".
 
Reakcje
64 1 0
#72
Oczywiście na targach nie będzie tylko samo modelarstwo...
W końcu to nie są targi modelarskie tylko targi HOBBY. Hobby nie ogranicza się tylko do modelarstwa, więc duży plus, że będzie dość sporo(przynajmniej takie ładne są zapowiedzi) atrakcji dla każdego. Szkoda tylko, że jest to trochę robione na szybko teraz. Ale liczę na to, że w przyszłym roku podejdą do tego już znacznie lepiej.
 

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
885 1 0
#73
Niestety Tragi Hobby straciły swoją atmosferę z przed 5-10 lat, teraz wystawiają się już wszyscy co mają jakąś pasję, duże braki w typowym modelarstwie, a szkoda że polityka MTP jest ważniejsza.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#75
To chyba dobrze, z punktu widzenia tychże wystawiających? mają jakąś pasje i maja możliwość się wystawienia, prawda?
Doskonale, każdy ma prawo do realizacji swoich pasji, źle bo latami daliśmy sobie wmawiać że jesteśmy filarem targów, spiritus movens tej imprezy, jako modelarze uwierzyliśmy w to, stworzyliśmy sobie swoją wizję tego wydarzenia, uwierzyliśmy w to i dziś tym boleśniej odczuwamy fakt iż tak nie było, nie jest i nie będzie.
 
Reakcje
64 1 0
#77
W porównaniu z rokiem ubiegłym, gdzie (kto był to pamięta) pawilon 3 w 1/3 świecił pustkami, że parking dla autokarów by się zmieścił, tak teraz przestrzeń w pawilonie dobrze zagospodarowana, bez większych pustych przestrzeni obok stoisk. Szkoda, że makietę H0e upchnęli za PKMK w kąt.
Ja zawsze będę uważać, że poznańskie Targi HOBBY nie są zarezerwowane wyłącznie na modele, bo hobby są różne.

Mimo wszystko część z modelarstwem kolejowym (ta mnie interesuje najbardziej jednak :p) była fajnie ustawiona, kilka makiet było i jest potencjał, żeby to ożywić, jeżeli oczywiście targi utrzymają ofertę dla modelarzy(a może i rozszerzą o zwrot kosztów dojazdu bądź noclegu) gdzie można się wystawić za darmo.
 
Reakcje
64 1 0
#79
Targi są tak prestiżowe, że zapomnij o wystawianiu się za darmo ( tak kiedyś usłyszałem) .
Tak się składa, że ze znajomym na targach mam rozstawioną makietę w tej chwili i z tego co on mi mówił (on załatwiał wszystko) to nie zapłacił za stoisko ani grosza ;) Aczkolwiek słyszałem też od kilku osób, że pierwotnie modelarze mieli w tym roku płacić, ale dyrektor sam się wybrał na kilka imprez modelarskich i coś mu się przestawiło w koncepcji, i udostępnił modelarzom powierzchnie za darmo. Także trochę racji musiało być w kwestii płacenia.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#80
Tak się składa, że ze znajomym na targach mam rozstawioną makietę w tej chwili i z tego co on mi mówił (on załatwiał wszystko) to nie zapłacił za stoisko ani grosza ;) Aczkolwiek słyszałem też od kilku osób, że pierwotnie modelarze mieli w tym roku płacić, ale dyrektor sam się wybrał na kilka imprez modelarskich i coś mu się przestawiło w koncepcji, i udostępnił modelarzom powierzchnie za darmo. Także trochę racji musiało być w kwestii płacenia.
Super, jeździłem na hobby od pierwszej edycji, płaciliśmy wpisowe 250 zł od klubu, trzy lata temu targi zawołały po 250 od osoby, ( prestiż miejsca) bez gwarancji wjazdowek dla wystawcy i wejściówek dla osób towarzyszących
Te darmowe powierzchnie to załatanie pustych hal na ostatnią chwilę.
Kiedyś salon hobby był na 4 halach, kolejki , samochody, statystyki, samoloty, gry, wyszywanki, wszystko było tylko ktoś stwierdził że wystawcy ze swoimi kolekcjami które tylko pokazywali mają być traktowani komercyjnie ( tak osobiście usłyszałem od pani na targach) i to była jakaś inna pani niż te które znałem i one organizowały salon .
Tak że przestańcie opowiadać jak jest zajebiście bo nie jest .
Z 6 lat wstecz to wyglądało że będą tak się rozwijać do rangi międzynarodowych , bo już zaczynali przyjeżdżać zagraniczni wystawcy.
A teraz smutek i rozczarowanie .
Chyba bym musiał wątek ze starymi fotkami z hobby założyć co by niektórych uświadomić jaka to była kiedyś impreza.
 

Podobne wątki