• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Kombinat górniczo-hutniczy Kempol

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#41
tak na szybko całe strzemię ma około 2mm
Znając wielkość strzemienia, mogę ocenić jakiej średnicy jest pręt z którego są zrobione cybanty.

Sam pył węglowy powoduje duże zagrożenie wybuchem podobnie jak metan dlatego jest zraszany
I to jest powód, dla którego warto pytać. Zawsze myślałem, że zraszanie jest wyłącznie w celu poprawy komfortu pracy górników, i ich zdrowia, żeby nie wdychali pyłu. Teraz wiem, że chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Dzięki
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#43
Kolejna partia obudów górniczych dojechała na płac budowy, niestety nie wszystkie przeszły kontrole jakości pod czujnym okien Sztygara Gerarda Żymły.
5096A894-8722-41E0-A83E-64E9343FEE0D.jpeg
637D7DCC-6D53-4E07-8673-FD1C3EA0F5E6.jpeg
3DEBF41A-7BA9-435F-8EE9-E71C4495A596.jpeg
 
Ostatnio edytowane:

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#58
Trzymam kciuki za ten projekt, bo to chyba jedyne H0f aktualnie na forum. Dziwi mnie to o tyle, że ta skala umożliwia zbudowanie czegoś ładnego w mierzalnym czasie i upchnięcie całości w większej walizce. Podejrzewam, że największą przeszkodą jest relatywnie trudny dostęp do materiałów o kolei kopalnianej bądź polowej. Mam nadzieję, że ten projekt rozpropaguje nieco tą skalę i przekona do zbudowania czegoś ciekawego innych. Na przykład mnie, bo rozważam zakup takiego zestawu już od dłuższego czasu ;)