• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0f Poziom 850

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.201 19 0
Trzymam kciuki za ten projekt, bo to chyba jedyne H0f aktualnie na forum.
To, że czegoś nie ma na forum, nie oznacza, że nie ma w ogóle ;). Kilku kolegów zbiera tą skalę, coś tam sobie grzebią też makietowo. Ja zrobiłem cegielnie, której szlak H0f będę w tym roku rozbudowywał o wyrobisko, powoli robię też motyw kolei folwarcznej oraz skrzyżowania kolei PKP 750mm z koleją przemysłową 600mm. W planach też kolej 600mm w tartaku, na motywach takiej, jaką widywałem jeszcze koło 2000 roku. Kopalnia jest pięknym tematem, ale ja to odpuszczam, nie można robić wszystkiego. 3mam kciuki za prace Marka, z ciekawością się temu przeglądam. Fakt, że temat kolei przemysłowych jest bardzo mało znany, co wynika z tego, że większość działała na zamkniętym, niedostępnym na co dzień terenie. Dla mnie to nie był problem, umiałem sobie załatwiać odpowiednie zezwolenia, czy to w małej cegielni, czy też w wielkiej hucie lub kopalni (gdzie faktycznie już trzeba było się trochę namęczyć). Jednak większość miłośników kolei wąskich omijała je szerokim łukiem. Jeszcze w latach 90-tych było tego sporo, dziś bardzo niewiele.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 5
Buduję makietę 890