• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Kombinat górniczo-hutniczy Kempol

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#61
Trzymam kciuki za ten projekt, bo to chyba jedyne H0f aktualnie na forum.
To, że czegoś nie ma na forum, nie oznacza, że nie ma w ogóle ;). Kilku kolegów zbiera tą skalę, coś tam sobie grzebią też makietowo. Ja zrobiłem cegielnie, której szlak H0f będę w tym roku rozbudowywał o wyrobisko, powoli robię też motyw kolei folwarcznej oraz skrzyżowania kolei PKP 750mm z koleją przemysłową 600mm. W planach też kolej 600mm w tartaku, na motywach takiej, jaką widywałem jeszcze koło 2000 roku. Kopalnia jest pięknym tematem, ale ja to odpuszczam, nie można robić wszystkiego. 3mam kciuki za prace Marka, z ciekawością się temu przeglądam. Fakt, że temat kolei przemysłowych jest bardzo mało znany, co wynika z tego, że większość działała na zamkniętym, niedostępnym na co dzień terenie. Dla mnie to nie był problem, umiałem sobie załatwiać odpowiednie zezwolenia, czy to w małej cegielni, czy też w wielkiej hucie lub kopalni (gdzie faktycznie już trzeba było się trochę namęczyć). Jednak większość miłośników kolei wąskich omijała je szerokim łukiem. Jeszcze w latach 90-tych było tego sporo, dziś bardzo niewiele.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#70
Przez chwilę po odpaleniu myślałem, że to termos na palniku z kuchenki gazowej. O jedną kawę jeszcze za mało...

Sądząc po wielkości planowanej zabudowy, z małej mijanki w chodniku kopalni wyjdzie kompleks na pół pokoju... :D
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#77
Znalazłem ten post przypadkiem, i natychmiast...zakochałem się! Industrialny temat, klimat Śląska, uwielbiam to ! W czeluściach moich zbiorów leżą jakieś nie poskładane kopalnie, cegielnie i inne przemysłowe obiekty , we łbie się kotłuje jakaś duża diorama, z epoki II/III, z szybami, infrastrukturą kopalnianą i przemysłową okolicą. I...na marzeniach się kończy. A tutaj ,robota wre!!! Fedrują , stawiają obudowy, słychać szczęk, toczących sie wagoników, dzwonki sygnalistów przy windzie i inne dźwięki ,tak typ owe dla "gruby" ! Cudo!. Jedyny Marku, maleńki zgrzyt to zastosowane na wyrobisku lampy. Wiem Marku że trudno w tej skali zrobić oryginał karbidki bądź benzynowej lampy Aldiego , ale te choć same w sobie piękne wyglądają dokładnie jak semaforowe, nie górnicze :) Poza tym, wlałeś miód na moje podstarzałe już nieco, serducho! Brawo !!!!
395467_309577892437386_1269152250_n.jpg