• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Powstańczy pociąg pancerny "Kabicz"

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#1
Przeglądając zdjęcia natrafiłem na ciekawe zdjęcie powstańczego pociągu Kabicz co do lokomotywy to już wiem co się kryło pod pancerzem a dokładnie beztendrowy parowóz T37 , niewiem jakiego typu były te 2 wagony,gdybym chciał to zrobić jako model na diorame co można byłoby użyć ?Lokomotywe pewnie mógłbym użyć z jakiejś kartonowej wycinanki niewiem tylko co do wagonów ...
 

Załączniki

OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#3
Chciąłem zrobić to z skali h0e, ale myśle że po pierwsze mały wybór wagonów ,drugie ceny tych maleństw bardzo wysokie i szkoda byłoby przerabiać.Więc jedyna słuszna koncepcja zrobić to w h0,karton plastik itp.,tym bardziej że pare wagoników z papieru zrobiłem i toczą sie po szynach niczym plastik.Więc pora zacząć zbierać materiały i będe chciał zrobić taki składzik pancerny z III powstania śląskiego.
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#5
Jest to węglarka serii Wh masowo wykorzystywana na gkw przed wojną i w trakcie . Do teraz ostało się kilka sztuk.Kilka (minimum 1) w Bytomiu , Dwie w Rudach i jeszcze kilka na różnych innych kolejach i może kilka w ZNTK Bytom Rozbark . Tutaj zdjęcie ze strony gkw.pl . A w załączniku moje zdjęcia z października .
 

Załączniki

OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#9
szkoda że nie moge znaleźć wymiarów tych wagoników bo w necie dużo zdjęc ale wymiarów nic a ta weglareczka z kartonu wzgledem rozstawu osi pasowałaby a reszta i tak bedzię oklejona płytami pancernymi ,zreszta wagonik juz jest na warsztacie DSCF3008.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#17
Węglarka już oklejona i wstępnie wytyczone łączenie płyt,rama zrobiona z plastiku reszta karton i elementy z drutu,co do kleju to oba są ok ale ten z dragona szybciej schnie po zetknięciu z powietrzem i takie nitki się robią co czasem denerwuje,więc kleje tym drugim z ansercolla DSCF3009.JPG DSCF3010.JPG DSCF3011.JPG DSCF3012.JPG
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#18

Podobne wątki